Wszystko o pomidorach cz. 14

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaes
50p
50p
Posty: 97
Od: 14 sty 2017, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Z żółtych do suszenia to miałem odmianę w tunelu Yellow river na 2 pędy i owoce były smaczne i z grubym miąższem, tak więc by się nadawały.
Regulamin
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

A ja mam niezłą zagwozdkę. Jesienią przestawiłam ,,foliak" w inne miejsce gdzie wg mnie powinno być lepiej przyszłym nasadzeniom pomidorów. Gdy ostatnio nastąpiły odwilże postanowiłam przygotować glebę w ,,foliaku".Niestety w tym miejscu chyba było jakieś gruzowisko. Na głębokość szpadla powyciągałam gruz, metale i szkło. Teraz się zastanawiam czy nasypanie ziemi kompostowej na wysokość szpadla wystarczy czy oczyszczać jeszcze ziemie na głębokość 2 szpadli. Ziemia raczej w tym miejscu po oczyszczeniu żółta, po polaniu wodą maziata, utrzymująca wilgoć. Coś jak by glina z piaskiem. Jak sądzicie po zasypaniu własnym kompostem dadzą pomidory rosnąć , czy jeszcze kopać na 1 szpadel, czy zrobić podwyższone grządki ? Stoję w tym nieszczęsnym foliaku i nie umiem podjąć decyzji co dalej :roll: . Z drugiej strony patrząc na system korzeniowy pomidorów w mojej ziemi kompostowej to raczej był mały ale, rośliny wielkie.
kaes
50p
50p
Posty: 97
Od: 14 sty 2017, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Na szpadel powinno wystarczyć, tylko dawaj im systematycznie nawozów i będą rosły ;)
Regulamin
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

A czym nawozicie pomidory, nawozy kupione? Jak tak to jakie.
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Beata__ pisze:Wypróbowałam w zeszłym roku san marzano i żółte będą ciekawą alternatywą :D Tylko właśnie nie wiem jakie odmiany mają podobnie dużo miąższu
Oprócz San Marzano suszyłam również Alamo F1, Red Pear Frnachi, chociaż uważam, że najlepsze było San Marzano.Z żółtych Dawsons Russian Oxheart i Orange Russian 17, też dobrze się suszyły.
Pozdrawiam Ewcia :)
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Macie jeszcze własne pomidorki? Dziś wysiewam nasionka z przechowywanych w garażu rekordzistów :D
s0nata
50p
50p
Posty: 93
Od: 14 cze 2013, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

majmaj pisze:A czym nawozicie pomidory, nawozy kupione? Jak tak to jakie.
Np tu viewtopic.php?f=42&t=86714 i szukaj tego typu wątków. ?
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Swoje mam, ale suszone i przecier :roll:

Właśnie wysiałam 4 odmiany wczesnych pomidorów: Early wonder, Sugar baby, Prune verte i Aztek. Wszystkie będą rosły w donicach. Może w tym roku się uda mieć w czerwcu pierwsze pomidory.
Iza
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Mam pytanie odnośnie oprysków ekologicznych naszych przyszłych pomidorów. Kiedyś na forum był przepis na octan wapnia (OW) i herbatkę tymiankową (HT) autora: forumowicz. Czy stosowaliście w zeszłym sezonie te opryski i z jakim skutkiem??
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
maro0812
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 lut 2018, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum. W tym roku chciałbym po raz pierwszy wyhodować swoje pomidorki do tunelu foliowego.
Chciałbym poradzić się jak dobrze posiać nasionka,jakiej ziemi użyć, kiedy i co jak robić żeby urosły ?
Mam takie odmiany pomidorów widoczne na zdjęciu.
Pozdrawiam

Obrazek
s0nata
50p
50p
Posty: 93
Od: 14 cze 2013, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Oj,to musisz przeszukać wątki warzywnicze i czytać, czytać, bo informacji jest mnóstwo ?
Ja zaczynam drugi sezon, wciąż się uczę. Są wątki o nawożeniu, o pomidorach pod folią itd...
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

maro0812 pisze:Witam wszystkich.Jestem nowy na forum. W tym roku chciałbym po raz pierwszy wyhodować swoje pomidorki do tunelu foliowego.
Chciałbym poradzić się jak dobrze posiać nasionka,jakiej ziemi użyć, kiedy i co jak robić żeby urosły ?
Mam takie odmiany pomidorów widoczne na zdjęciu.
Pozdrawiam

Obrazek
Zajrzyj do :arrow: Spisu treści- ułatwi Ci to poruszanie się po tematach.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Tylko się nie przerażaj ilością informacji ;:60 . Ja kiedy pierwszy raz postanowiłam zrobić własną rozsadę to tak się naczytałam, że zwątpiłam we własne siły. Wyszło nieźle chociaż nie posiadłam całej tej wiedzy tajemnej jaką mają niektórzy forumowicze. ;:208
Pozdrawiam. Sławka
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”