Wszystko o pomidorach cz. 14

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Czy jeżeli przesadzam pomidory kilka razy to za każdym razem powinnam je sadzić głębiej pod kolejne liście?
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Mój Gordost Syberii wysiany 20 lutego ma już owoce. Jeden krzak rośnie pod folią a drugi od tygodnia w gruncie i wydaje mi się, że ten w gruncie ma większe owoce
Obrazek
to gruntowy
Obrazek
pod folią.
Kosovo wysiane tego samego dnia tylko dorodnie kwitnie.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Andrzejsson
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 mar 2018, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze karpackie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

inga_beta Pomidory powinno się sadzić głębiej niż rosły aby wytworzyly dodatkowe korzenie jednak niekoniecznie, aż pod kolejne liście. Zależy jak bardzo są wybiegnięte. Śmiało sadź głębiej, wyjdzie im to na dobre.
"Artificem commendat opus"
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Ja w tym roku mam bardzo krępe i wcale nie wybiegniete sadzonki. Sądzę je po liścienie (wyłamane), jakbym wysadziła po pierwsze liście to by się całe w ziemi tytłaly.
Iza
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Ja w tym roku mam kilka sadzonek VP1 Ping King jest to odmiana o niekończącym wzroście. Co mam robić z taką odmiana w gruncie? Wiadomo paliki i powiedzmy w lipcu ciąć wierzchołek wzrostu?
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Jak puścisz na 2 albo 3 pędy to żadna żyrafa z niego nie nie urośnie. :)
Makunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 maja 2018, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Witaj w klubie ;:138 też się w tym roku pokusiłam o Ping King, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Wyjdą na pewno piękne :D

Mam jeszcze jedno pytanie:

Posiadam duży kawał rury Fi 20, taka szerokość nadaję sie na pierścienie w okół pomidora aby było łatwiej podlewać? Jakie Wy szerokości stosujecie i jak głęboko wkopujecie? :)W ogóle warto to robić? ;:124
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 390
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Ktoś mi podpowie czy cokolwiek robić z wilkami u maskotki ?
Jak ją prowadzić i na ile pędów , bo mam pierwszy raz .
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

majmaj pisze:Ja w tym roku mam kilka sadzonek VP1 Ping King jest to odmiana o niekończącym wzroście. Co mam robić z taką odmiana w gruncie? Wiadomo paliki i powiedzmy w lipcu ciąć wierzchołek wzrostu?
Nie bierz tak poważnie opisu VP1, ten pomidor wymaga specjalnego, profesjonalnego i systematycznego nawożenia.
W uprawie amatorskiej dorośnie może do 1.50, od trzeciego - czwartego grona wierzchołek zacznie cienieć i jak chcesz mieć 5 grono to nic nie tnij ani nie usuwaj wilków.
Bez systematycznych dawek nawozów potasowych będzie słabo wybarwiał pięknie zawiązane grona, bo wiąże książkowo.
Odmiana jest bardzo kapryśna dla amatora (m. in. jak ja bo nie zawsze mam czas albo ochotę na pilnowanie terminów nawożenia), dużo łatwiejszy w uprawie jest Faworyt.
Życzę powodzenia. :wit
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
justinea4
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 20 paź 2016, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Termin wysadzania rozsady do foliaka już powoli się zbliża i mam pytanie do osób, które miały do czynienia z Opalką :)
Mam po raz pierwszy do czynienia z tym pomidorkiem (skusiłam się tym, że to pomidor o polskim rodowodzie) i już na etapie rozsady zauważyłam, że krzaczki są znacznie wątlejsze i delikatniejsze niż inne (mam dodatkowo Humph, Great White, Pineapple i Aunt Ruby's German Green przy których po prostu wyglądają mizernie). Zastanawiam się czy to taka uroda tego pomidora czy może ma wyższe wymagania?

Z góry dziękuję :D
Pozdrawiam, Justyna.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

On tak wygląda zdechlakowato, nie przejmuj się, nadrobi w owocach. Warto pocierpieć patrząc na niego, bo pomidorki pyszne :D
Iza
justinea4
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 20 paź 2016, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

To odetchnęłam z ulgą ;:173 Naczytałam się, że odmiana ponoć bardzo smaczna i dodatkowo plenna. W domu już mnie wyśmiali, że takie "zdechlaki" wyhodowałam, pomimo że wszystkie moje pomidorki w tych samych warunkach chowane. W takim razie nie zostaje mi nic innego jak upchnąć je gdzieś na końcu foliaka, aby nie straszyły.
Pozdrawiam, Justyna.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”