Wszystko o pomidorach cz. 14

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Teraz pogoda sie unormowała i pomidory nie pękają
Obrazek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

bachus pisze:Witajcie.
Chyba się już sezon kończy na pomidorki w moich wiaderkach.
Obrazek
Owoce stosunkowo duże a krzaczki samo kończące, liście ciemnozielone kartoflane. W smaku słodki z lekką nutą kwasku, coś jak saint pierre, pozostaje na następny rok. Za rok wysadzę pomidorki przywiezione z Gruzji oczywiście te które moja małżowinka zaakceptowała wszak ona jest moją wyrocznią.
bachus Śledzę Twoje poczynania z pojemnikami i podziwiam efekty. Gratuluję pomysłu i przede wszystkim satysfakcjonujących plonów. Utrzymanie niskiej wilgotności powietrza w szklarni, to według mnie główny klucz w zapobieganiu chorób. Mógłbyś jeszcze powiedzieć jakie odmiany uprawiałeś w tym roku (oprócz tego ''gwizdniętego'' ;:306 )
bachus pisze: Może Ameryki nie odkryję, ale podlewanie w wiaderkach nie zakrytych musiało się odbywać da razy częściej niż w tych zamkniętych.
A jak krzaki reagowały w wiaderkach zakrytych i otwartych? Czy były jakieś widoczne różnice we wzroście i zdrowotności ? Miejsca u Ciebie dostatek, można by się gonić :) .W jakiej odległości są rzędy pomidorów i jaka odległość jest między krzakami w rzędzie?
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Hejka pomidorowow zakręceni :)

Mam w tym roku takiego pomidorka, nasiona kupione oryginalne z Rosji pod nazwą Tigrionok, ale to 2 pomyłka po Shapce Monomaha jaką w tym roku miałam, pomidor jest nadzwyczaj smaczny, cienka skórka, mięsisty słodki i zależy mi aby dowiedzieć się jaka to odmiana, może ktoś z was uprawiał takiego podobnego ruska ?

Obrazek


A to oryginalne opakowanie, ale nie taka odmiana mi wyrosła, może macie jakieś pomysły co mi za smaczne jajo wyrosło ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna N
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 2726
Od: 30 cze 2011, o 00:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Pomidory podpisane przez biksi auriga i blue beauty
wstawione na stronie:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=602

powinny wyświetlić się pod tymi linkami:

Auriga Blue Beauty

Niestety nie wiem jak długo będą widoczne bo ostatnio hostingi pokazują często
klepsydry zamiast naszych fotek
.

Pozdrawiam wszystkich uzależnionych od pomidorów!
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Miesiąc temu kupione w Delikatesach żółte pomidorki. Owoce kuliste średniej wielkości, twarde. Zostawiłam 1 aby dojrzał na nasiona a pomidor trochę przywiądł ale dalej twardy. Nie wiem co to za odmiana. Jednak dziś mnie zaskoczył, dał do zrozumienia że, trzeba robić rozsadę ;:306
Obrazek Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Końcówka NN Iran zebrana z krzaczka.

Obrazek

Mają twardą skórkę.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

U mnie dojrzewanie pomidorów zakończą chyba dopiero przymrozki, na szczęście nie ogłowiłam krzaków :D
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
bachus
50p
50p
Posty: 77
Od: 17 lut 2016, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Telimenka pisze: bachus Śledzę Twoje poczynania z pojemnikami i podziwiam efekty. Gratuluję pomysłu i przede wszystkim satysfakcjonujących plonów.
W sumie to mam jakieś 15 odmian, jednak głównie to Saint Pierre oraz Faworyt, tych po 30 krzaków. Dalej to Alicante i Mnich po 10, po 5 Marmade VR, Red Per,Orkado, Bealux, Złoty Ożarowski, Trigella, Salux, Bawole serce, Oheart.
Jeżeli chodzi o różnicę to ten sezon nie był miarodajny a to dla tego, ze co prawda wszystkie sadzonki włożyłem do wiader w praktycznie tym samym czasie ale te przeznaczone do większej szklarni czyli około połowy przez prawie miesiąc musiałem przetrzymać na dworze nim zrobiłem porządek w większej szklarni.
Z całej tej plejady sadzonek politykę miałem taką: te największe i najbardziej dorodne do wiader wsadzałem jako pierwsze i te były układane jak najbliżej ścieżki środkowej, te coraz to mniejsze powtykałem do wiader w dalszej kolejności i szły bliżej ścianek. Okazało się po czasie, że te największe i najbardziej dorodne na początku rosły i plonowały mogę powiedzieć tak sobie a te sadzone na końcu nieźle się wybiły.
Chyba nie było większej różnicy we wzrośnie i plonowaniu w obydwu szklarniach, jedynie tylko przesunięcie w czasie. Oczywiście na przyszły rok wszystkie wiaderka pozakrywam ze względów prozaicznych, jestem leń w podlewaniu.
W rzędzie odległość między pomidorami jest 65 cm, a odległość między rzędami to 55 cm.
pozdrawiam serdecznie Witold
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Jolek - o kurcze :lol: chyba faktycznie.
Ja swojego czasu dodawałam resztki z pomiodrów do doniczek, w których miałam dżdżownice (przyniesione z ziemią kompostową). Też mi skiełkowały. Na wielu stronach np radzą zakopywać cały pomidor , tzn pokrojony w krążki, podobno nawet lepiej, bo jeszcze roślinka dostaje gratis coś ala kompost z rozkładającego się owocu.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Hej
Przyglądałam się ofercie w popularnym sklepie nasion pomidorowych w P .... landi . Jest tam pomidor o nazwie
Black Dragon.
Bardzo podobny do Chińskiej Sliwki B037.
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Zaznaczam wątek :wit
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kupiłam tego pomidora w Auchan pod nazwą pomidor Krymski
Czy ktoś zna tego pomidora? Jeszcze go nie próbowałam ale z wyglądu jest piękny ;:oj
Na pewno pozyskam nasiona i go posieję ,tylko chciałam się dowiedzięć ,czy faktycznie tak się nazywa
Asia
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Można prosić o opis pomidora ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”