Papryka do gruntu. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Jowita papryka jest ciepłolubna,ale co roku u mnie od pikowania i przeniesienia do mnożarki trafia powiedzmy na warunki takie sobie.I powiem tak ze powoli przywyka a jak rozrosną się jej korzenie zaczyna przyrastać wzwyż.Suma sumarum jak przychodzi do wysadzenia w pole rośliny są ładne krępe.

Dziś w całości wszystkie odmiany na ten rok przepikowane. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

W ubiegłym sezonie jak temp. w nocy pod folia wynosiła ok. 8 - 10 *C wyniosłem parę na próbę i dały radę. Jaka może być minimalna temp. dla papryk?
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Moje już tydzień jak siedzą w tunelu,najniższa temperatura jaką miałem to 5st mimo palenia zniczy.Oczywiście nakrywam je na noc .Wczoraj do tunelu poszły również pomidory,dałem je bo mimo iż stały pod oknami dachowymi to i tak się krzywiły.
Opryskałem Tytanitem,na noc okryłem włókniną i maja się dobrze,dziś temperatura rano wynosiła 9 st.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Moje w zeszłym roku też dały radę w tunelu dogrzewane farelką, ale zimno spowodowało, że zatrzymały się w rozwoju na trochę, a i plon nie był zadowalający. Pewnie, że nie zginą w temperaturze 5 stopni, ale to im na pewno nie służy, bo nie pobierają chociażby składników odżywczych. Jak ktoś nie ma wyjścia, to rozumiem. Ale zimno na pewno nie przysłuży się roślinom.
Iza
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Jak rosły w pojemniku zbiorczym było ok,ale jak dostały nowe lokum to zrobiło się ciasno,wyjścia nie było.
Według mnie mają się dobrze :wink:
I te młodsze...

Obrazek
i te starsze...
Obrazek
Zaczęły puszczać boczne pędy.

Obrazek
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Moje też dziś poszły na dwór. Pogoda sprzyja ;:3
Iza
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Zazdroszczę Wam takich dużych papryk. Moje mają dopiero pierwszą parę liści właściwych, ale na szczęście mają jeszcze czas :)
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Faworyt ile masz tych papryk? chodzi mi o sztuki kosmicznie ich dużo na zdj, tylko pozazdrościć ja nie mam gdzie trzymać takiej ilości a chciałabym przeogromnie. Pozdrawiam :)
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Duże u was te papryki. Ja wysiałem na początku 15 marca i małe są. Kiedy pikuje się paprykę? Jak pojawiają się pierwsze liście właściwe? Niby tyle lat już wysiewam a pikuję jak uważam.
Mam tę moc - Sylwek
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Najłatwiej pikuję się małe sadzonki, czyli z pierwszą para liści właściwych. Ale można też później. Ja pikuję wtedy, kiedy nie mieszczą się w doniczce zbiorczej :)
A jak wysiewałam podkiełkowane nasiona od razu do osobnych doniczek, to wcale nie pikowałam.
Iza
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Faworyt
Jaka jest objętość podłoża w cylindrach?
Masz może zdjęcie z ubiegłych lat jak wyglądał korzeń w cylindrach?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

kiziorek Papryk mam w tym roku jak dobrze policzyłem przy pikowaniu 410.Skromniej niż w ubiegły kiedy było ponad 600,ale i tak za dużo z tego co planowałem na ten rok.Żadną sztuką było wysiać tyle.Teraz potrzeba w sezonie właściwie się nimi zaopiekować a z tym mogą być problemy z przyczyn niezależnych od ogrodnika.
Taka ilość wymaga już szklarenki na rozsady.A podczas pielęgnacji rozsady samo utrzymanie temperatury podczas chłodnych nocy wymaga drastycznych cięć w wysypianiu się.Bywały lata że trwało to ponad miesiąc.
SylwesterK6 Nigdy nie spieszę się z pikowaniem papryk,czekam aż rośliny w skrzynkach zaczną się wzajemnie zacieniać a pierwsze liście właściwe są już dobrze wyrośnięte.Takie sadzonki mają wtedy dobrze już rozbudowany system korzeni,łatwiej przechodzą stres po pikowaniu a jak mają odpowiednią temperaturę szybciej przebiega ich wzrost najpierw korzeni a następnie części nadziemnej.
logitech55 Opaski spinane mam 10 i 12.Jak widać na zdjęciach podłoża nie sypię do samej góry i w jedną opaskę średnio wchodzi dwie duże garście ziemi.Zdjęć korzeni niestety chyba nie mam,ale przed samym wysadzeniem w grunt całość podłoża jest szczelnie opleciona korzeniami.Swego czasu miałem kilka posadzonych w przezroczyste doniczki i tam doskonale było widać jak korzenie rosną.Ale Bio Algeen swoją pracę dobrze wykonuje.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Faworyt jak często podlewasz sadzonki "Bio Algeen" i od jakiego momentu zaczynasz?
Pozdrawiam Krzysiek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”