Papryka do gruntu. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Drapichrust pisze:Dziś wybrałem się do supermarketu po paprykę na nasiona. Na półce papryka była opisana jako Ramiro. Chciałem się upewnić i przejrzałem etykiety na trzech kartonach, okazało się, że to Palermo. Jeśli komuś bardzo zależy na konkretnej odmianie to radzę czytać etykiety na opakowaniach zbiorczych. Tak czy tak nasiona się suszą, miała być Ramiro ale spróbuję Palermo :)
Pewne nasiona z pozyskanych papryk to te nasiona z owoców oryginalnie zapakowanych :D Markety w ramach oszczędności mieszają podobne sobie warzywa lub przesypują z kartona do kartona . Jeśli ceny nowej dostawy są takie same jak innej papryki która była w sprzedaży to potrwać może i parę dni nim zmienią cenówkę z nazwą. Ważne jest aby cenówka była :wink: .
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

A mi się wydaje, że ramiro jest mniejsza od Palermo. Zaobserwowalam to w lidlu :-)
Pozdrawiam ;)
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Witajcie
Ostatnio byłem w sklepie i zauważyłem paprykę o nazwie "Kapia". Ponoć to odmiana węgierska. Uprawiał może ktoś z Was w polu albo po folią?
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Milcia120
500p
500p
Posty: 610
Od: 1 lut 2014, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

:wit Witam wszystkich mam pytanie do Faworyt o kurzeniec, czy dajesz go prosto z kurnika do ziemi pod papryki czy go jakoś przygotowujesz. W tym roku planuje sadzić warzywa i miedzy innymi papryki. W związku z tym że kury produkują tego trochę to chętnie bym wykorzystała w ogrodzie.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5861
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Milcia ,z tego co wiem ,to świeży kurzeniec jest silny i może popalić rosliny. Moim zdaniem ,lepiej dać go teraz do gleby ,przekopać i wtedy można sadzić papryki ,pomidory itp.
Jeżeli pogoda nie pozwala ,to można ten sposób zastosować wczesną wiosną. Im dłużej rozkłada się w glabie ,tym lepiej
Asia
Awatar użytkownika
Milcia120
500p
500p
Posty: 610
Od: 1 lut 2014, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ogród pod warzywa będę glebo gryzować w lutym/marcu to może wtedy wkopie kurzaka żeby się przerobił.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5861
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Myślę ,że to powinno być dobre rozwiązanie ,ale tam gdzie bedziesz siała nowalijki, nie dawał bym kurzeńca
Asia
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Z naturalnym kurzeńcem trzeba uważać aby roślin nie popalić :wink:
Jeśli masz odkryty kompostownik do dawaj go do kompostownika z resztą roślin. Już teraz możesz przygotować sobie dołki pod rośliny lub relingi gdzie możesz wrzucać kurzeniec i nakryć ok 15 cm ziemi. Pozwoli to do czasu wysadzenia roślin ,,złagodnieć" kurzeńcowi. Możesz też zbierać w osobne miejsce i zaszczepić EMami, nie śmierdzi, potrafi wyschnąć na ,,trociny". Ktoś tu na forum wspominał aby kurzeniec zrównoważyć jakimś innym jeszcze nawozem. Nie wiem czy tak powinno być ale na kurzeńcu papryki gruntowe u mnie rosną na bardzo duże krzaczory do ok półtora metra wysokości z dużymi liśćmi ale owoców mniej w porównaniu z ostrą odmiana. Po prostu zielona ściana ale owoców niezbyt dużo.
Awatar użytkownika
Milcia120
500p
500p
Posty: 610
Od: 1 lut 2014, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ten rok będzie eksperymentalny z nawozem i warzywami raz miałam paprykę ale bez nawozów rosła i była marna. Jolek co masz na myśli pisząc zaszczepić EMami i czy to ma być sam kurzak czy ze słomą. Wiem że niektóre pytania mogą być głupie ale nie mam doświadczenia w ogrodnictwie, a nie chciała bym żeby mi popaliło papryki i inne warzywka.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Naturalny kurzeniec ze wszystkim jego zawartością. Można i bez szczepienia.
No To czeka Ciebie dużo lektury do czytania viewtopic.php?f=18&t=5546&hilit=+EMy
Aby do wiosny :D
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Kurzeniec to praktycznie sam azot, rośliny wyrosną ogromne, ale jeśli nie podamy im jeszcze fosforu i potasu to kwitnienie i owocowanie będzie marne. Niestety nie podam w jakim czasie od posadzenia należy podać inne składniki, ale domyślam się, że jak papryka zaczyna kwitnąć to powinniśmy zacząć nawozić ją innymi nawozami.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Kurzeniec to nie sam azot ;:185
to przede wszystkim dużo fosforu, potasu i magnezu.

Proszę : http://www.oschrbialystok.internetdsl.p ... uralne.pdf
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

O proszę, a ja zawsze uważałem, że to praktycznie sam azot. Stosowałem go głównie przy brugmansiach i jeśli nie zacząłem dodawać potasu i fosforu już na początku lipca to kwitnienia były marne, chociaż rośliny ogromne. Okazuje się, że wszystkiego ma w podobnych proporcjach :O Widać rośliny potrzebują P i K zdecydowanie więcej niż samego N.
szczególnie podczas owocowania i kwitnienia.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”