Papryka do gruntu. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ciekawe czy chociaż któreś wykiełkuje. Męczyłem się 3 lata co roku była cała paczka siana i nic nie wzeszło. Inna odmiana bez problemu wschodziła.
Miałam tak samo z Carycą w zeszłym roku. Wydaje mi się, że to odmiana wyjątkowo długo kiełkująca i zanim wzejdzie to nasiona zgniją, zwłaszcza jak ma trochę za chłodno. Więc w tamtym roku nie miałam papryki w ogóle. Ogólnie w takim razie nie polecam Carycy.
Ze 3 lata temu miałam w gruncie Robertę. Była to moja pierwsza uprawiana papryka i byłam zadowolona:
Obrazek
W tym roku kolejna próba, kupiłam nasiona papryki żółtej Kasia i papryki wczesnej czerwonej Trapez- nasiona odmian polecanych przez magazyn ogrodniczy. Miał ktoś może takie..? Chyba dokupię tą Robertę...
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Też Carycę posiałam w tym roku i po Waszych postach aż poszłam grzebać w ziemi :D Kiełki puściła po tygodniu na ciepłej podłodze w łazience.
Iza
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja posiałam różne papryki i też już mi wzeszły, co prawda jak się nie mylę to z 10 dni trwało, ale wzeszły w 100 %.
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja dwa dni temu wysiałam swoje papryki i już mnie korciło żeby zagrzebać w ziemi i sprawdzić czy są kiełki :;230;:172
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Nawet nie straszcie z Carycą bo też ją posiałem,ale już teraz co będzie to będzie :D 24st mam w boxie,więcej nie wycisnę więc czekam cierpliwie ;:65 ;:65 ;:65
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja myślę, że moja Caryca, która się nie pojawiła miała wtedy max 20 stopni a czasem nawet mniej :oops:
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

To za niska temperatura do kiełkowania nasion papryki . Ja swoje
stawiam na kaloryferze , ziemia robi się wyrażnie ciepła .
Awatar użytkownika
Eskimoska
50p
50p
Posty: 53
Od: 17 gru 2012, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północny Wschód:)

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

U mnie sytuacja z Carycą jest podobna, nie weszło ani jedno nasionko :/
Serdecznie pozdrawiam - Agnieszka ;)
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

apw81 pisze:
Ciekawe czy chociaż któreś wykiełkuje. Męczyłem się 3 lata co roku była cała paczka siana i nic nie wzeszło. Inna odmiana bez problemu wschodziła.
Miałam tak samo z Carycą w zeszłym roku. Wydaje mi się, że to odmiana wyjątkowo długo kiełkująca i zanim wzejdzie to nasiona zgniją, zwłaszcza jak ma trochę za chłodno. Więc w tamtym roku nie miałam papryki w ogóle. Ogólnie w takim razie nie polecam Carycy.
Ze 3 lata temu miałam w gruncie Robertę. Była to moja pierwsza uprawiana papryka i byłam zadowolona:
Obrazek
W tym roku kolejna próba, kupiłam nasiona papryki żółtej Kasia i papryki wczesnej czerwonej Trapez- nasiona odmian polecanych przez magazyn ogrodniczy. Miał ktoś może takie..? Chyba dokupię tą Robertę...
Temperatura była 25 - 26*C Trzymane ponad miesiąc. Nasiona nie zgniły tylko takie jakie zasiałem takie wyrzucałem
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja z wysiewem nasion papryk jeszcze się wstrzymuję do początków marca. W tym roku na pewno wysieję: Robertę F1, Carycę F1 i kilka nasion King Arthur F1. Co prawda papryka ma nieco mniejsze wymagania świetlne niż pomidor i mam możliwość doświetlania ale obecnie u mnie na parapecie rosną roślinki, które wolą niższe temperatury niż optimum dla papryk. Przerośnięta rozsada nie wróży uzyskania wysokich plonów a ja i tak nie będę sadził papryk wcześniej niż w 2 połowie maja.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5858
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Czy ktoś uprawiał paprykę słodką Poupila słodką? Można ją posadzić do gruntu ,czy raczej tylko do doniczek?
opis Słodkowocowa ,bardzo dekoracyjna wczesna odmiana papryki. Owoce smaczne ,stożkowe długości około 6 cm i szerokości 1 cm
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Posiałam dziś Carycę i Symfonię, docelowo do szklarni. Mam nadzieję, że coś urośnie :roll: Papryki do gruntu wysiewam za tydzień, a zaraz po pikowaniu wyniosę je do szklarni z nocnym dogrzewaniem :uszy
Na ten sezon wybrałam odmiany California Wonder, Elf zielonki, Violet sparkle, Chocolate beauty, Orange bell, Mini Bell Red i Yellow, Garden Sunshine, Orange Sun i Ashe County Pimiento, prócz trzech z tych odmian resztę będę miała pierwszy raz.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Sialiście może paprykę Yecla??.W tym roku będzie u mnie pierwszy raz.
Pozdrawiam Paweł
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”