Papryka do gruntu. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Faworyt, co to za papryczka na trzecim zdjęciu od końca licząc? Jakaż ona apetyczna ;:oj
Bartolo
50p
50p
Posty: 78
Od: 16 kwie 2016, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Pierwszy raz mam odmiany Mira, Rewia i Top Girl. Wszystkie świetne, Mira od samego początku nadaje się do jedzenia i dopiero kilka zdążyło się wybarwić bo idą na bieżąco. Na pewno będzie to stały punkt programu u mnie. Jutro wrzucę zdjęcia.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

U mnie nr1 tego sezonu, to odmiana Cuneo giallo. Papryki fajnej wielkości, scianki również przyzwoite ale co najlepsze w niej, to smak. Jest słodziutka. :)

Obrazek
Obrazek
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Odnośnie werticiliozy.

Od kilku lat zmagałem się z werticiliozą w papryce. Choroba polega na tym, że w pewnym momencie wegetacji krzaki zaczynają więdnąć, po czym zamierają.

Stosowałem polywersum i preparaty krzemowe wzmacniające korzenie, ale to dawało ograniczone rezultaty.

W tym roku nie mam w ogóle weritiliozy. Uprawa wyglądała następująco - jesienią ziemia przekopana z dużą ilością trawy. Wczesną wiosną to samo, tzn. przekopana z dużą ilością trawy.

Papryka sadzona z dodatkiem świeżego obornika w dołki (obornik gołębi) i dwiema dużymi szczyptami saletry wapniowej w dołki.

Werticiliozy nie ma, bo wg mnie duża ilość nierozłożonej materii organicznej sprawia, że nicienie mają na czym żerować i nie podgryzają korzeni (grzyb ma trudniej zaatakować system korzeniowy rośliny). Świeży obornik i wapń hamują rozwój grzyba.

Plon też jest większy i krzaki wyglądają dużo lepiej.

Jest jeden minus - owoce smakują jakby gorzej niż wcześniej, a to zapewne ze względu na dużą zawartość azotu w glebie.
Pozdrawiam
Adam
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Od 3 lat jak zacząłem sadzić paprykę to pierwszy raz mi się pięknie udała. Zero objawów więdnięcia. 2 sezony wcześniej sadzone były roberta, robertina, yolo wonder.W okolicach połowy lipca rośliny zaczęły zamierać i nic nie zebrałem. W tym roku mam tylko profesjonale odmiany zagraniczne + 1 polska: predator, solanor, trawiata + polską symfonię. Symfonia nie nadaję się do gruntu z uwagi na bardzo wysoką skłonność do oparzeń słonecznych.
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

U mnie odmiany amatorskie.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja też mam odmiany amatorskie i pięknie w tym roku obrodziły :D
Tak że to chyba nie jest kwestia odmian, a sprzyjającego sezonu i nawożenia.
Iza
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Najbardziej jestem zadowolona z odmiany Dumas. Słodziutka, soczysta i krucha. Przy tym ciemny czerwony miąższ o grubości 1 cm. Zostaje ze mną po wsze czasy.

Chciałabym nabyć Kasię, podobno ma także gruby miąższ, ale nie wiem jak u niej z tą kruchością i soczystością. Ktokolwiek może zlokalizować ową Kasię to bardzo proszę o info.
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Kupiona na próbę w lidlu- na kartonie pisze słodka papryka, Portugalia- albo Hiszpania, już nie pamiętam. Jest całkiem smaczna, jak na paprykę tego pokroju jest całkiem soczysta, chrupiąca, lekko słodka a pewnie była by lepsza gdyby we własnym ogródku zasadzić i dlatego wydłubię nasionka(Pestek w środku mało- ale to na plus). Ktoś może wie co to za odmiana? Wygląda chyba jak ramiro na moje oko.
Obrazek
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Jak z Lidla to Palermo. Mają jeszcze czasem Ramiro, ale są mniejsze, i bardziej szpiczaste.
Pozdrawiam ;)
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Lumen, ja tę paprykę Lidlową Palermo miałam w tym roku. Siałam z nasion wyciągniętych z kupnych owoców. Ostatnio zerwałam przed mrozami kilka ostatnich owoców. Jestem z tej papryki bardzo zadowolona, bo nawet w fazie zielonej jest bardzo smaczna, krucha, soczysta. W tym roku miałam tylko dwa krzaki na próbę , ale w krzyszłym roku wysieję więcej :)

Krzaki bardzo wysokie, owoce nieco różniły się między sobą kształtem.

Obrazek
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja ją, miałam w zeszłym roku, w tym mi jakoś umknęło, była smaczna, też z nasion lidlowych. W przyszłym roku muszę ją powtórzyć.
Pozdrawiam ;)
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Racja- palermo

https://www.lovemysalad.com/pl/blog/jak ... -wygladzie

Krzaki wysokie mówicie, mocno rozrasta się na boki ? rozstaw ok 50x50 starczy ?- uprawialiście przy palikach czy może dać w klatkę ? -
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”