Papryka do gruntu. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

apw81 pisze:
Ciekawe czy chociaż któreś wykiełkuje. Męczyłem się 3 lata co roku była cała paczka siana i nic nie wzeszło. Inna odmiana bez problemu wschodziła.
Miałam tak samo z Carycą w zeszłym roku. Wydaje mi się, że to odmiana wyjątkowo długo kiełkująca i zanim wzejdzie to nasiona zgniją, zwłaszcza jak ma trochę za chłodno. Więc w tamtym roku nie miałam papryki w ogóle. Ogólnie w takim razie nie polecam Carycy.
Ze 3 lata temu miałam w gruncie Robertę. Była to moja pierwsza uprawiana papryka i byłam zadowolona:
Obrazek
W tym roku kolejna próba, kupiłam nasiona papryki żółtej Kasia i papryki wczesnej czerwonej Trapez- nasiona odmian polecanych przez magazyn ogrodniczy. Miał ktoś może takie..? Chyba dokupię tą Robertę...
Temperatura była 25 - 26*C Trzymane ponad miesiąc. Nasiona nie zgniły tylko takie jakie zasiałem takie wyrzucałem
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja z wysiewem nasion papryk jeszcze się wstrzymuję do początków marca. W tym roku na pewno wysieję: Robertę F1, Carycę F1 i kilka nasion King Arthur F1. Co prawda papryka ma nieco mniejsze wymagania świetlne niż pomidor i mam możliwość doświetlania ale obecnie u mnie na parapecie rosną roślinki, które wolą niższe temperatury niż optimum dla papryk. Przerośnięta rozsada nie wróży uzyskania wysokich plonów a ja i tak nie będę sadził papryk wcześniej niż w 2 połowie maja.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Czy ktoś uprawiał paprykę słodką Poupila słodką? Można ją posadzić do gruntu ,czy raczej tylko do doniczek?
opis Słodkowocowa ,bardzo dekoracyjna wczesna odmiana papryki. Owoce smaczne ,stożkowe długości około 6 cm i szerokości 1 cm
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Posiałam dziś Carycę i Symfonię, docelowo do szklarni. Mam nadzieję, że coś urośnie :roll: Papryki do gruntu wysiewam za tydzień, a zaraz po pikowaniu wyniosę je do szklarni z nocnym dogrzewaniem :uszy
Na ten sezon wybrałam odmiany California Wonder, Elf zielonki, Violet sparkle, Chocolate beauty, Orange bell, Mini Bell Red i Yellow, Garden Sunshine, Orange Sun i Ashe County Pimiento, prócz trzech z tych odmian resztę będę miała pierwszy raz.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Sialiście może paprykę Yecla??.W tym roku będzie u mnie pierwszy raz.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Pelasia pisze:Czy ktoś uprawiał paprykę słodką Poupila słodką? Można ją posadzić do gruntu ,czy raczej tylko do doniczek?
opis Słodkowocowa ,bardzo dekoracyjna wczesna odmiana papryki. Owoce smaczne ,stożkowe długości około 6 cm i szerokości 1 cm
Ja miałam w donicy, więc nie wiem jak by się w gruncie sprawowała. Fakt, dekoracyjna była, ale raczej jej już nie powtórzę. :wink:

Obrazek

Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ładnie wyglada. A zjadliwa? Jaka w smaku
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Uprawiałam ją w 2016, więc dokładnie nie pamiętam, ale chyba się niczym szczególnym nie wyróźniała. Typowa słodka papryka i miała cienkie ścianki.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

:wit Wyobrażałam ją sobie w sałatkach ,całe strąki. Dlatego kupiłam nasiona ;:oj
Już i tak posiałam ,więc pare sadzonek zrobię. Dam do doniczki i do gruntu, po dwie sadzonki. W jakich doniczkach je uprawiałaś? :D
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Spokojnie, taka tragiczna nie była. :) Mam po prostu lepsze słodkie papryki, którymi bardziej idzie się najeść i to je będe uprawiać.
O ile dobrze pamiętam, to były to 7 litrowe donice.
Muncia
100p
100p
Posty: 142
Od: 3 lut 2016, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

W zeszłym sezonie miałam Poupile i w tym roku raczej nie powtórzę. Też wyobrażałam ją sobie w sałatkach taką ładną ale nie sprawdziła się, bo na tak malutkie owoce miała masę nasion, dosłownie każda papryka była wypchana nasionkami po brzegi. A w smaku była słaba, ścianki cieniutkie.
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Właśnie zakupiłam nasionka papryki słodkiej pomidorowej IGA. Wg opisu ma być niskim krzaczkiem. Czy macie jakieś doświadczenia z tą odmianą? Chciałabym uprawiać ją w pojemnikach na balkonie.
Pozdrawiam, Małgorzata
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ile czasu mniej więcej kiełkują Wam nasiona papryki?
Położyłam zebranie w ub roku nasiona na wilgotnych wacikach w niedzielę i nadal nic się nie dzieje. Tacki postawiłam w ciepłym pomieszczeniu. Będzie coś z tego jeszcze? A może lepiej od razu do ziemi posiać?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”