Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

I ja tak zawsze robiłem, ale pomyślałem, że może Bajaj tego nie lubi.
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
nanaska
100p
100p
Posty: 102
Od: 26 gru 2014, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

W zeszłym roku Bajaja zostawiłam na żywioł i to byla dobra decyzja. To zwięzły krzaczek, niczego nie obrywałam. Rośnie nieduży, nie trzeba palikować. Wykarmi wszystkie owoce. Pozostaje kwesta smaku, mnie kompletnie nie przypadł do gustu, taki ziemniaczany, nijaki. skóra jak na byku, Siany z nasionka, wiec niczym go nie zepsuto.
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Kupiłem go bo ładnie wyglądał, a nic ciekawszego na targu nie było. Dwa dolne wilki oberwę i spróbuję ukorzenić, a resztę zostawię i będę obserwował. Jak się będzie zagęszczał, to coś się przerwie i niech sobie rośnie. "Wyciąg z dżdżownic kalifornijskich" wystarczy jako nawóz, czy coś więcej trzeba? Na tą chwilę rośnie w 5l wiaderku.
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Dziś dałam do dwóch wiszących doniczek Tumbling Tomy


Obrazek
nanaska
100p
100p
Posty: 102
Od: 26 gru 2014, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Halski pisze:Kupiłem go bo ładnie wyglądał, a nic ciekawszego na targu nie było. Dwa dolne wilki oberwę i spróbuję ukorzenić, a resztę zostawię i będę obserwował. Jak się będzie zagęszczał, to coś się przerwie i niech sobie rośnie. "Wyciąg z dżdżownic kalifornijskich" wystarczy jako nawóz, czy coś więcej trzeba? Na tą chwilę rośnie w 5l wiaderku.
U mnie rósł w doniczce chyba 10l właśnie, ale lubi być dokarmiany, bo ciamka sporo. Na początek dostał donicę z ziemią wymieszaną z kompostem, to dostał takiego kopa, ale trzeba było kopać w liściach by jakies pomidory zobaczyć. Ja go wtedy trochę prześwietliłam, bo gęsty był strasznie, a owoce są przy samych łodygach. Pięknie na niego działała gnojówka z pokrzywy, ale to trzeba mieć zaparcie, by ten "zapach" znieść. Własny ogród spoko, ale balkon... kontrowersyjne.
Mam jeszcze całą paczkę nasion, ale nie będę go więcej siać, dla mnie smak nijaki.
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Ja koktajlowe mam : Snow white, Super sweet, Checolade cherry, Zebra, Cio-cio-san i Malinowy kapturek. Nigdy nie uprawiałem wcześniej, więc nie mam pojęcia co do ich walorów wizualnych i smakowych ;:333
Andrzej
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Wraz z młodszym synem uwielbiamy koktajlówki. W tym roku wysiałam za dużo Tumbling Toma, więc nie szłam w inne odmiany. W przyszłym roku na pewno postawię na różnorodność :)
Pod koniec kwietnia zaczął mi wschodzić pomidorek zasiany ze sklepowych owoców. Może będę miała z niego kilka owoców. Jak powtórzy smak, to zachowam nasionka na przyszły rok.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

U mnie razem ze stałą odmianą Maskotką i niziutką Vilmą będą rosły same potężne krzaki. Cytrynek groniasty, Violet jasper, Idyll, Korale Morango, Megagron, Japanese Trifelle Black, Indigo blue, Perun.
Nie wiem jak wielki jest krzak Daktylowego z AWN :?:.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Na forum wciąż natykam się na tego Megagrona. Nabrałam na niego ochoty, a nasion nigdzie nie można kupić. Jedyna szansa to AWN?
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

mamaAmelka pisze:Na forum wciąż natykam się na tego Megagrona. Nabrałam na niego ochoty, a nasion nigdzie nie można kupić. Jedyna szansa to AWN?
Pewnie tak, bo Megagron to chyba jakaś krzyżówka Ani kozuli.
Andrzej
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

To słabe mam szanse z moim stażem, ale może coś uda się zdobyć :wink:
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

mamaAmelka pisze:To słabe mam szanse z moim stażem, ale może coś uda się zdobyć :wink:
Amelko, to zrobisz tak jak ja w tym roku, kupiłem koktajlówkę Cio-Cio-San, ponoć też jest mega ;:215
Andrzej
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

O, to poczekam na twoją relację o tej odmianie :)
Dziś na zakupach zajrzałam na nasiona w hipermarkecie i z myślą o przyszłym roku wzięłam Black Cherry (data ważności 12.2020). Jadłam kiedyś takie kupione w sklepie i bardo mi smakowały.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”