Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

A u mnie dziś taka historia...
nie wiedziałam,że tak może być. To normalne czy jakiś fenomen że na kwiacie męskim wyrastał żeński(wiem,pewnie odpadnie).
Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Poohaty700 mało azotu. Pocieniona część przy kwiecie.
Poohaty700
50p
50p
Posty: 81
Od: 11 sty 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

80% w powietrzu i jeszcze mało. :lol:

No dobra to czyms tam podsypię w najbliższych dniach. Zobaczymy jak będą wyglądąć następne.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Drugi spory zbiór :) na krzakach kolejne rosną. W tym roku prawdziwy urodzaj na cukinie.
Tapir, żółta i zielona - nie znam konkretnych odmian

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Ja do tej pory zebrałam 10 sztuk, w tym roku mam bardzo smaczne, delikatne w smaku odmiany.



Obrazek
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Wczoraj zerwaliśmy 4 cukinie (z różnych krzaczków, nasiona z jednej kupnej paczki) - są gorzkie w smaku, strasznie, nie da się ich jeść... Co może być ich przyczyną? Maj, czerwiec to u mnie upały, teraz w lipcu mokro, a od tygodnia pada...
Czy wszystkie będą takie nie dobre i lepiej dać sobie spokój z ich uprawą, a miejsce na fasolkę szparagową przeznaczyć czy jest dla cukinii jeszcze jakaś szansa?
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Poohaty700 pisze:Wersja z zielonymi owocami rośnie świetnie i co 2 dni mogę zrywać nowy owoc./.../
Jestem zachwycona Twoją cukinią, nie mogę się napatrzeć... Piękne są te pstrokate liście. Wyglądałaby cudnie w mojej donicy :)
Wiesz co to za odmiana?

Moja po opryskach wygląda lepiej i nadal nie żałuje owoców- też co dwa dni zrywam nowe. Teraz wygląda tak:


Obrazek

Druga, którą kupiłam później (inna odmiana, o pasiastej skórce), jest dwa razy mniejsza i słabo owocuje. Dopiero jak zerwę jeden owoc, zawiązuje następny. Zresztą... zdaje się, że teraz i ona ma jakieś ślady mączniaka... :?
Pozdrawiam,Vivien333
Poohaty700
50p
50p
Posty: 81
Od: 11 sty 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

No właśnie nie wiem co to za odmiana. Niby owoce najzwyklejsze te najbardziej popularne ciemnozielone, ale liście z tym przebarwieniem faktycznie ładne.
Drugiej odmiany tej jasnozielonej (prawie białej) nie mam zamiaru w przyszłym roku uprawiać. Smak nijaki, i szybko idzie w grubość zamiast długość. Chociaż plenność tej jest jeszcze większa. Puszcza boczne pędy i na każdym też rosną owoce. Ta ciemnozielona ma tak jakby tylko ten główny trzon z którego w każdą stronę rośnie owoc, jeden obok drugiego.
Czekam jeszcze na pierwsze sztuki z żółtej. Dosadziłem dużo po czasie, ale może coś się zbierze.
Gdzieś w jakiś wątkach pisałem, że w tym roku dopiero zacząłem poważniejsze "działkowanie" i sporą cześć roślin, czy sadzonek warzyw dostałem. U starych działkowców różnorodność jest mocno ograniczona. Dla nich bób to bób, cukinia to cukinia, a pomidor malinowy też jest tylko jeden. W przyszłym roku bardziej przyłożę się do sprawdzania odmian i gatunków.

PS. czy jakiś MODek zdelejtował mojego poprzedniego posta? Wydaje mi się, że wrzuciłem posta ze zdjęciami jak przerobiłem 4kg cukinii na sałatkę. Może to nie było super merytoryczne dotyczące uprawy, ale bez przesady. Były cukinie, więc temat się zgadza.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

No, wiem coś o tym... :roll:
Ja też większość swoich roślin kupuję w formie rozsady-na targu. Czasem ktoś napisze co to za odmiana- najczęściej dotyczy to pomidorów, ale przeważnie sprzedają np "pomidor malinowy" albo "pomidor koktajlowy", czasem nawet nie potrafią powiedzieć, czy żółty, czy czerwony... Ogórek- jest "gruntowy", albo "sałatkowy", kiedy pytam: jaki? Odpowiadają: jak to jaki? Zielony! :wink:
Cukinia akurat była z nazwą, ale szczerze mówiąc, już zapomniałam jaką... Z pewnością kupię ją znów za rok, u tej samej pani, bo ma bardzo ładne rozsady. Będę się tylko przyglądać liściom- może ten wzorek na liściach to jakaś osobnicza cecha?
To chyba najładniejsza cukinia, jaką widziałam. Szczerze zazdroszczę. 8-)
Moja rośnie podobnie, jak Twoja i w taki sam sposób rodzi owoce, może to nawet ta sama odmiana? :roll: Tylko nie tak urodziwa...
Pozdrawiam,Vivien333
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Moje cukiniowe zbiory. Astra Polka, Atena Polka, kabaczek Złoty Cepelin a te żółto - zielone to chyba krzyżówka Astry i Ateny. Sadzonka pozyskana z poletka cukiniowego wydaje właśnie takie owoce. Każdy owoc przyjmuje inną barwę.
Obrazek
Tutaj jeszcze zdjęcie owoców krzyżówki.
Obrazek
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Krzyżówka fajna wyszła ale czy smaczna? Próbowaliście już?
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Tak. Jako wypełniacz do gotowanych warzyw z mięsem idealna. Jak każda cukinia. Placki cukiniowe też były dobre.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Pochwale sie troche i ja :)
Roślin cukini mam 12 z czego 9 rośnie w trzech przewróconych kręgach wypełnionych ziemią.
Pozostałe 3 w ziemi wyłożone czarna matą.

16.07
Obrazek

18.07
Obrazek

20.07
Obrazek

22.07
Obrazek

30.07
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”