Kawon ( arbuz ) - część 9

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Obrazek

U mnie na razie złoto wolicy wygląda tak. Na 3 krzakach mam po 1 owocu każdy po około 2cm długości. Czy coś z tego będzie? Patrząc na zdjęcia innych forumowiczów moje arbuzy strasznie wolno rosną. Wysadzałem sadzonki po 15 maja.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Nie martw się, ja mam dopiero jeden owoc wielkości mniej więcej pięści. :wink: Na cztery krzaki arbuzów. To znaczy - może jest ich więcej, bardzo możliwe, bo rośliny obficie kwitną, ale jeszcze żaden nie jest dość duży, by odnaleźć go wzrokiem w tym gąszczu pędów.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

W tamtym roku pierwsze owoce miałem pod koniec czerwca , a pierwsze dojrzałe pod koniec lipca .
Spokojnie dojrzeją te , które zawiążą się w drugiej połowie lipca , a nawet na początku sierpnia .
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

U mnie już pierwsze owocki mam związane :tan Teraz niech tylko rosną w masę ;)
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Ile może być maksymalnie owoców na jednym krzaku złota wolicy?
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Telimenka pisze:Bingo mam po raz pierwszy. Czy on potrzebuje więcej czasu na dorośnięcie owocu niż inne mniejsze odmiany jak złoto wolicy i rosario?
Tak, Bingo jest późniejszą odmianą.
mistrzpawel pisze:Czy coś z tego będzie? Patrząc na zdjęcia innych forumowiczów moje arbuzy strasznie wolno rosną. Wysadzałem sadzonki po 15 maja.
Nie sugeruj się innymi użytkownikami, bo wszystko zależy od warunków uprawy, lokalnego klimatu i wielu innych czynników. Wystarczy, że jeden uprawia na agrowłokninie, w tunelu i już wegetacja będzie znacznie szybsza.
mistrzpawel pisze:Ile może być maksymalnie owoców na jednym krzaku złota wolicy?
Tyle ile wykarmi roślina. Sprawa indywidualna, uzależniona od warunków uprawy i pogody. Przeciętnie w naszym klimacie więcej niż dwóch dorodnych jedna roślina nie utrzyma.
rolnik90 pisze:To ja też się pochwale swoimi sztukami w tunelu.
Piękne sztuki! To chyba Rosario? Mam podobne 8-) Jak zapylasz w tunelu? Ręcznie? U mnie już cała agro znikła w gąszczu liści i późniejsze odmiany wreszcie zaczęły kwitnąć po żeńsku, tylko akurat pogodna się zepsuła i nie wiem jak będzie wyglądać zawiązywanie w takim chłodzie ;:174
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 984
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Tak to rosario, ten w środku tunelu ma dopiero 9 dni a na pewno waży około 2kg :shock:
W tunelu zapylałem ręcznie mimo pomocy pszczół które się do niego dostały. O zawiązanie owoców bym się nie martwił. Dziś ściągnąłem agro białą z arbuzów w gruncie i mam 7 zawiązanych owoców, a były przykryte od 4 dni, mimo chłodu owoce się zawiązały
Piotr
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Ja też jestem zaskoczona,że w tych chłodach mam owoce na arbuzie... również były przykryte i zaraz lecę przykryc je na noc bo ma byc znów zimno..
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13651
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

U mnie też się pokazały wkońcu kwiaty żeńskie na Janosikach. Mam nadzieje, że się zawiążą bo powinny być otwarte dzisiaj, a nie byłem rano na działce. Dodatkowo pada deszcz. Szkoda by było stracić te zawiązki.
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Po pięciu dniach nieobecności okazało się, że Złoto i Rosario powiązały sporo owoców a Janosiki nadal strasznie zamulają. Krzaki rozrastają się powoli i ledwo pokazują się pierwsze kwiaty.

Obrazek

Obrazek
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Dzisiaj po wizycie na działce stwierdziłem, że mimo chłodów arbuzy mają się dobrze i faktycznie zawiązują owoce :D

Jak pisałem wcześniej agro na głównym arbuzowisku już znikła w gąszczu liści. Niektóre pędy mają chyba z 5 metrów i mylą mnie z owocami. Myślę, że to musi być Crimson, a to np. Rosario z czterech krzaków dalej ;:306
Obrazek

Dla porównania pole z nieszczepionymi arbuzami. Chyba jest różnica? Co prawda były siane tydzień później, ale licząc stres roślin sczepionych i kilka dni przez to straty we wzroście, się wyrównuje.
Obrazek

8-dniowe Rosario:
Obrazek

i 2 dniowy AUProducer dla porównania (nareszcie zawiązał :tan ):
Obrazek
Tynab309
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 cze 2018, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Goleniowa

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Miałam małego arbuza, ale zgnil. Co może być przyczyną?
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

A u mnie razem z ochłodzeniem przyszła jakaś choroba.

Obrazek

Obrazek

Co to Jest?
Pozdrawiam Ekaterina
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”