Wszystko o pomidorach cz. 15

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Hiobe
50p
50p
Posty: 90
Od: 17 mar 2018, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Województwo mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Kasiu, Kalo
Dziękuję Wam bardzo. ;:180 Ucieszyła mnie ta wiadomość bo moje pomidory w gruncie mają dopiero pączki /są po przejściach/ i czas ich wegetacji będzie krótki. Nie nacieszę się długo smakiem własnych pomidorów, stąd myśl aby posiać pomidory karłowe z przeznaczeniem do uprawy doniczkowej. A to chyba trzeba zrobić już teraz najwyżej za 2 tygodnie, tak sobie obliczyłam. No i b.ważną rzecz powiedzieliście o ochronie, a o tym zupełnie nie pomyślałam. ;:180
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Hiobe, to że gruntowe mają dopiero pączki, to normalne. Przecież mamy dopiero maj. Większość z nas ma dopiero kwitnące grunciaki. U mnie tylko na kilku wiszą małe owocki.

Jeśli masz zamiar przechowywać donicowego w domu siej jak najszybciej. Teraz jest najlepszy czas (dużo światła), by krzak się rozbudował, zbudował solidne grona itp. Potem jesienią wegatacja mocno wyhamuje. Ja mojego, którego przechwowywałam zimą, siałam w normalnym terminie razem z innymi. W domu jesienią i zimą tylko już dojrzewały owoce zawiązane w sezonie. Kwitły oczywiście nowe grona, ale krzak miał już delikatne problemy (pewnie głównie za sprawą małej ilości światła) z wiązaniem.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Było kiedyś na forum zdjęcie długowiecznego pomidora zajmującego pół sufitu :;230
Hiobe
50p
50p
Posty: 90
Od: 17 mar 2018, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Województwo mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Kasieńko
bąrdzo mi pomoglas, a skoro masz już takie doświadczenie, to może mała podpowiedź jakie odmiany byś poleciła? Mam już 4 tygodniowe sadzonki Venus 2 szt i Red balkoni 1 szt. Myślę jeszcze o Micro Tom i Tumbling T ale nie wiem czy to dobry wybór bo niewiele o nich wiem i zadnej odmiany nie znam. A może coś o większych owocach?
Przepraszam, że wykorzystuję Twoją uprzejmość i życzliwość,.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2429
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Hiobe pisze: to może mała podpowiedź jakie odmiany byś poleciła?
Co prawda ja nie Kasia :lol: ale myślę ,że nie tak bardzo istotna jest odmiana jak to żeby zapewnić roślinie odpowiednie warunki w domu. Generalnie w domu pomidorom będzie za ciemno przede wszystkim i za ciepło :|
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Ja też nie Kasia ale może dokończę zdanie Olgi.
........spowoduje to, że pomidory w poszukiwaniu dostatecznej ilości światła zaczną wydłużać swoje międzywęźla i rosnąć pod sufit, niekoniecznie kwitnąc i wiążąc. Radziłabym więc odmiany niskie, karłowe.
Ja wiem, że każdy musi przez to przejść ale dla mnie gra nie warta świeczki.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Hiobe
50p
50p
Posty: 90
Od: 17 mar 2018, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Województwo mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

No tak, jesienią dni są coraz krótsze, szare, ponure. Co najwyżej dojrzeją dobrze wyrośnięte owoce. Reszty nie ma co męczyć i chyba całe przedsięwzięcie nie ma sensu
Olgo, Beatko
bardzo dziękuje za Wasze porady i za to, że napisałyście je, mimo iż ostatni post skierowałam do Kasi. Cieszę się, że znalazłam się wśród ;:162 , życzliwych ludzi.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Hiobe pisze:Kasieńko
bąrdzo mi pomoglas, a skoro masz już takie doświadczenie, to może mała podpowiedź jakie odmiany byś poleciła?
Ja na zimową uprawę wzięłam do domu Cytrynka Groniastego i Megagrona. Wydaje mi się, że koktajlówki łatwiej przetrwają takie spartańskie warunki
Hiobe pisze:No tak, jesienią dni są coraz krótsze, szare, ponure. Co najwyżej dojrzeją dobrze wyrośnięte owoce. Reszty nie ma co męczyć i chyba całe przedsięwzięcie nie ma sensu
Tak jak wcześniej napisałam w momencie przenosin jesienią do domu miały sporo nawiązanych (niedojrzałych) owoców i potem była już tylko kwestia ich dojrzewania. Jakieś pojedyncze nowe też się zawiązywały. Mam spore okna od strony południowej, więc miały dobry dostęp do światła dziennego.
Dla mnie sens ich trzymania skończył się o ile dobrze pamiętam na przełomie stycznia/lutego, kiedy mszyce opanowały krzak na dobre, a smak owoców zaczął się pogarszać. Ale dobre i to. :) Dłużej na pewno nie ma sensu.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Pomidory to i w szafie uprawiać można. Wielu tak czyni. Można o tym poczytać na forum canabis :D .
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

kaLo pisze:Pomidory to i w szafie uprawiać można. .

Mój stał koło okna .... ale niedaleko szafy ;:306
viewtopic.php?f=42&t=87837&p=5411347&hi ... a#p5411347
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

W szafach, tak po spartańsku?! Namiot trzeba kupić, odpowiednie oświetlenie, wentylację. Niedaleko mam taki sklep, Herb Shop, profesjonalne namioty, we wszelkich rozmiarach, do uprawy "pomidorów" przez cały rok. Na wystawie namiociki wypełnione pomidorami w donicach i sałatą. A sklep 50 m od posterunku policji... Bywam tam bo mają stojak z nasionami z Francji Sementi.
Iza
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

To i profesjonalny sprzęt do pędzenia...wody destylowanej można legalnie kupić. Podobno kupują go alergicy, którym woda z kranu, nawet przegotowana szkodzi ;:108 .
Balbina72
100p
100p
Posty: 199
Od: 22 maja 2018, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Mój brat uprawiał pomidorki koktajlowe przez ostatnie dwie zimy w domu. Były super , w Boże Narodzenie można było podejść i sobie zerwać :) . W tym roku też ma to w planach. :)
Pozdrawiam.
Agnieszka.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”