ABC- cebula z nasion,rozsada cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Jutro przyjdzie duże opakowanie czerwonej RED BARON. Zastanawiam się czy wysiewać na rozsadę czy od razu do gruntu?
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Mam ten sam dylemat, tyle że w kwestii szalotki.
Iza
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Zdecydowanie wysiałabym w domu. ( u mnie na razie 30 cm warstwa śniegu więc o gruncie można zapomnieć)
Szybko wyjdzie a jak się ociepli, można wystawić na zewnątrz, żeby nabierała "krzepy".
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Dosiałam jeszcze cebule Exibition i Agostana. Pierwsze nasiona b.szybko wzeszły to pomyślałam,
że nie ma sensu trzymać nasion na przyszły rok.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

logitech55 pisze:Jutro przyjdzie duże opakowanie czerwonej RED BARON. Zastanawiam się czy wysiewać na rozsadę czy od razu do gruntu?
Wysiałem na rozsadę
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Też macie podeschnięte końcówki ? Jak temu zapobiec ?
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Ja nie mam. Ale myślę, że możesz przyciąć.
Iza
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Dareku pisze:Też macie podeschnięte końcówki ? Jak temu zapobiec ?
Za suche powietrze. Rok temu też miałem a w tym roku nie bo mam inne warunki. Nie przejmuj się końcówkami.
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Całą moją Carmen szlag trafił. Zaczęłam ostatnio hartować. Zmarzła? Wygląda jak zgorzel. A może za krótko przycielam. Przykro mi ;:145 Wysieje jeszcze raz :(
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Ja dziś wysiewam Ailsę Craig oraz Exhibition. W zeszłym roku były zaprawiane, otoczkowane i bez zapraw. Te 3 zdecydowanie najgorzej, dużo z nich dostawało zgorzel. W tym roku już tylko zaprawiane.
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Przeprowadziłam cebulowe śledztwo. Doszłam do wniosku, że raczej zmarzła... co prawda na mrozie nie stała, ale może za delikatna jeszcze była na niskie temperatury. Cebula w innym pudełku też nie ma się najlepiej. ;:222 Tylko Ailsa i Wolska jakoś się trzymają. Miałam posiać jeszcze raz, ale straciłam chęci. Nasiona, które zostały wysieję do gruntu na szczypior.
W przyszłym roku zabiorę się do tego inaczej. ;:108
Teraz muszę skoczyć do sklepu po dymkę. Zdążę ją jeszcze parę dni wygrzać przy kaloryferze. Mam nadzieję, ze znajdę taką bez szczypioru ;:173
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

No i kupiłam. Nie wiem jaką, bo pani na rynku zapomniała nazwy. Powiedziała tylko, że to jakaś holenderska. Trudno. Wygląda dobrze. Teraz tylko... Czym mam ją zaprawić przed wsadzeniem do gruntu ? Zapraw jest mnóstwo...
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Kasiak109
Jeśli Twoja cebula podczas hartowania nie była narażona na minusowe temperatury nie miała prawa paść z tego powodu.Co najwyżej przechłodzona.Z domowych warunków tak małe jeszcze siewki są nie przygotowane na taką nagłą zmianę klimatu.Hartować trzeba stopniowo,codziennie zwiększając czas o ile temperatura na zewnątrz jest odpowiednia.Przystrzyżenie na pewno nie miało wpływu na taki stan.
Można też brać pod uwagę bardziej prawdopodobną przyczynę,czyli zgorzel siewek jeśli się przewężały u spodu i przewracały.Idealne warunki do tego to zbyt mokra ziemia i wysoka temperatura w pomieszczeniu.Cebula lubi chłodniejsze klimaty.Moja od soboty mieszka w szklarni gdzie temperatury nocami oscylują w granicach 10-12*.Jak w domu zaczynała się pokładać to po trzech dniach w niższej temperaturze stanęła na baczność.Diagnoza Twojej cebuli byłaby łatwiejsza gdybym widział zdjęcia.
Co do dymki to nigdy jak sadzimy ją czasami niczym nie jest zaprawiana i kłopotów później nie ma.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”