Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Tak- były w woreczkach. mnie jednak takie nie interesują i jest tylko jedno ogólne zdjęcie. Tam to już za duża loteria i takich nie kupuję. Biedronkowe róże są za bardzo zawoskowane i dlatego skusiłam się tylko na 3- te z najmniejszą ilościa wosku. Chociaż jest bardzo miękki, kiełki przebiły się już przez niego, to jednak z tego co obserwuje przez lata to te łodyżki są najsłabsze i często zamierają. Teraz gdy wybrałam takie najmniej zawoskowane to pod razu po wsadzeniu w doniczki mogę spokojnie te części od razu przyciąć. Poprawa jest w tym,że sporo tych w kartonikach jest podpisane, więc jakby pierwsza selekcja tego co chcemy kupić. Jak ze zgodnością w firmie In My Garden jest to tak zupełnie do końca to nie wiem, ale kupione w zeszłych sezonach hortensje czy lilaki z tej firmy się zgadzają. Przynajmniej towar estetycznie zapakowany, żeby tylko tak mocno nie woskowali to byłoby pełne zadowolenie. Niektóre róże to po samo miejsce szczepienia obficie skąpane w wosku...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Wosk - to jeszcze małe piwo! W tej Biedrze w której wczoraj byłam to zajrzałam do wnętrz tych pięknych, świeżych (pachnących jeszcze farbą drukarską) kartoników. Moim zdaniem jakość tych sadzonek była poniżej krytyki, powiedziałabym, że to są odpady poprodukcyjne! Wyglądały jak malutkie pęczki rózg - cieniutkie, krótkie i rachityczne! Praktycznie na 2 skrzynki tych róż to tylko jeden kartonik z różą Lila Wunder miał jako-tako przyzwoite pędy. Jak na kpinę pisze jeszcze na tych kartonach " Róże Premium"! Gdzie jest ta jakość premium?? Nie jeden raz już zauważyłam, że w tym samym sklepie (gdzie są oferowane i w kartonikach i w woreczkach) to właśnie te w woreczkach są o wiele lepszej jakości (i tańsze!) niż te zapakowane w kartonik. Widocznie producent myśli, że ludzie nabiorą się na śliczny kartonik i nie zwrócą uwagi jaka mizerota jest w środku. W dodatku cena - ok. 8 zł to jest chyba za ten elegancki kartonik, bo te sadzonki (tzw. wybór C) powinny ewentualnie kosztować 1,50 - 2 zł. Zapewne losowo w innych Biedronkach trafiły się okazalsze egzemplarze, ale to co jest w mojej to już czysta tragedia!
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

U nas jedynym mankamentem to był ten wosk... sadzonki 2-4 pędy nawet grube... Co prawda nie do każdego kartonika zaglądałam- te co dosięgłam. Bo na ironię Lidl i Biedronka tak ustawiają,że trudno się dosięga roślin- czy to kapers czy kartonik... Ja jestem uparta i nawet ściągam wiele na dół, by zajrzeć, ale utrudnienia niestety są...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Witam :wit. Byłem dzisiaj w Netto i są piękne grube krzaczki róż :) Wszystkie co kupiłem mają piękne pędy . Było mniej odmian niz w latach poprzednich (nie było Barcelony , Diamond Jubilee , Lissabon i wielu innych ) Chrysler Imperial ma czerwone pędy co moze oznaczać że to prawdziwy Chrysler ! Bo czytałem kiedys opis i niby ma czerwone pędy od dołu :) :)

Obrazek
Sutter's Gold
Obrazek
Chrysler Imperial
Obrazek
Chrysler Imperial pnący
Obrazek
London
Obrazek
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

U mnie te 2 skrzynki róż stały swobodnie ułożone na niskiej palecie, prawie na podłodze, więc wystarczyło tylko schylić głowę żeby zobaczyć wnętrza wszystkich kartoników. Absolutnie żaden krzak nie zachęcał do zakupu. BARTKU: Życzę ci pięknej Barcelony z którejś z tych sadzonek! Od lat mam taką bezimienną różę która też ma całe pędy czerwono-brązowe, ale jest to niska (do 70cm) róża rabatowa, obsypana chmurą niewielkich, ciemnoczerwonych kwiatów.
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W Brico są nawet ładne sadzonki Dessy, Arthura Bella, Indigoletty, Artemii (chyba chodzi o Artemisa) i kilku innych odmian pnących, wielko- i wielokwiatowych. Sadzonki, część w woreczkach foliowych, część w ładnych jutowych, stały w ogrodzie zewnętrznym, wszystkie miały noski i nawet nie było zbyt wiele wosku. Cena 6,99.
P.S. Wosk łatwo schodzi wykałaczką. Niby nie powinno się go ściągać mechanicznie, ale ja z mojej castoramowej ściągnęłam, ponieważ w ubiegłym roku zawoskowany pęd Lili Wunder obumarł (niezawoskowane miały się świetnie).
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Floresita pisze:U mnie te 2 skrzynki róż stały swobodnie ułożone na niskiej palecie, prawie na podłodze, więc wystarczyło tylko schylić głowę żeby zobaczyć wnętrza wszystkich kartoników. Absolutnie żaden krzak nie zachęcał do zakupu. BARTKU: Życzę ci pięknej Barcelony z którejś z tych sadzonek! Od lat mam taką bezimienną różę która też ma całe pędy czerwono-brązowe, ale jest to niska (do 70cm) róża rabatowa, obsypana chmurą niewielkich, ciemnoczerwonych kwiatów.
Barcelonę zamawiam w Rozarii :) ta czerwona to Chrysler Imperial :D Ale dziękuję ;:215
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W tej biedronce co dziś byłam, takie były:
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

U mnie podobnie i ładne krzaczki, te w folii podobnie, tyle, że bez nazwy. Nie kupiłam żadnej różyczki.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dzięki mw21 :D tak właśnie zrobiłam, teraz trzymam w widnym i chłodnym i czekam na ocieplenie :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
mw21
50p
50p
Posty: 84
Od: 8 wrz 2011, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Nie ma za co :) Oby Twoje róże ładnie i zdrowo rosły :)
Pozdrawiam
Dawid
https://www.instagram.com/eko.gardener/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Mam pytanie.
Kupiłam w Auchanie różę Angielską pomarańczową, po zdjęciu wosku (właściwie sam odpadł przy rozczepianiu pędów) okazało się że końcówki gałązek są zbrązowiałe, jakby zeschniete. Czy Ja mam coś z tym zrobić? np obciąć? czy ona jest chora? czy może nic jej nie będzie i tak może być? Ładnie wypuszcza świeże pędy.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja przyschnięte końcówki przycięłam i posmarowałam maścią ogrodniczą , z pędów puszczają oczka, wiec będzie dobrze ;:3
Zablokowany

Wróć do „Róże”