Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W LM są ładne róże w doniczkach. Ceny od 8 zł. Są i pnące i odmianowe wielkokwiatowe.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Moje a Auchan wszystkie pięknie się rozwijają, a co będzie odmianowo to się okaże :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Te moje z Auchan idą pięknie, a najlepiej te kóre dostarczało gospodarstwo z Gorczyna. Miały super system korzeniowy i wzorcowe przynajmniej po trzy odpowiegniej grubości łodygi. Najgorzej idą mi z OBI po prawie 30 zł.
Agata
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja na tegoroczne nabytki nie mogę narzekać - wszystko rośnie i Biedronkowe i z Auchana a nawet dwie z Netto które kupiłam jesienią. Najprężniej rosną te najwcześniejsze, kupowane 24 lutego z Auchana. Zostały od razu posadzone do donic i wystawione na dwór, bez żadnego zabezpieczenia. Zresztą wszystkie nowo zakupione wiosną róże sadzę na 1 sezon do donic (na miejsce docelowe wysadzam jesienią) i zauważyłam, że u mnie to jest kluczem do sukcesu. Kiedyś te marketowe sadziłam od razu do gruntu i efekt był opłakany - po 2-3 lata stały w miejscu, z rachitycznymi, 15 cm przyrostami, w ogóle się nie rozrastając! Nie wiem na czym to polega, ale zupełnie inaczej rosną jeśli na starcie posiedzą min 2-3 miesiące w donicach (tu ukłon w stronę Neli za cenne rady ;:63 !). Oto niektóre z moich nabytków: 1. Auchanowa Francuzka ( ta niby podobna do Abrahama)
Obrazek
2. Kronenburg z Biedronki
Obrazek
3. Na pierwszym planie w białej donicy Die Welt z Auchana
Obrazek
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Moje "kartoniki" z Auchan też idą jak burza. Kupione krótko po dostawie, od początku w donicach na zewnątrz.
Kilkunastostopniowe mrozy im nie zaszkodziły, a od czasu gdy się ociepliło po prostu szaleją.
Większość ma już pączki. Strasznie jestem zabiegana, ale mam nadzieję, że nie przegapię pierwszych kwiatów.

Floresito, w ub. roku z moich pomarańczowych angielek wyrosły pięknie pachnące Abrahamy.
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja też kupiłam dwie pomarańczowe angielski w Auchanie, przy czym są zupełnie różne. Mam nadzieję że jedna z nich to będzie Abraham
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Bez wątpienia róże z Auchan są pomieszane, ja kupowałam po 2-3 z jednego koloru i też niektóre są różne (kolor liści).
Ale ja będę bronić trochę producenta, bo widziałam jak ludzie wybierali sadzonki wyciągając je z kartoników, a później wkładali je byle jak z powrotem. Kolejny powód, żeby kupować rośliny wcześniej.

Wielki żal mam tylko do sklepów, że tak późno rośliny przecenili, gdyby to zrobili wcześniej pewnie sporo zostałoby uratowanych.
Naprawdę żal było patrzeć na regały pełne uschniętych egzemplarzy.

Bardzo ciekawa jestem co wyrośnie z nowych odmian. W poprzednich latach trafiały mi się naprawdę śliczne, aż żal było oddawać po sezonie.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1807
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dziś w OBI kupiłam licencjonowaną austinkę Glamis Castle za niecałą dychę ;:oj nic tylko różanki urządzać :D pelargonie są droższe :D
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja kupiłam wczoraj trzy wielkokwiatowe dla teściowej, bo przypomniało jej się że potrzebuje :)

Wszystkie trzy były w balotach, w trocinach, niby listki puszczały, ale ani śladu nowego korzonka. Zobaczymy czy się zbiorą.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

I u mnie kartonikowe rosna w doniczkach- wiele już ma paczki... Na fotce bordowa i żółta- angielki

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

A ja wczoraj kupiłam 4 róże w balotach w Tesco,po 5zł.Ładne sadzonki.Były też jakieś w doniczkach,droższe.Zobaczymy co wyrośnie z tych kolorów.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Nie wiem czy na zdjęciu będzie dobrze widać, ale zapowiada się, że fioletowa francuska zakwitnie we właściwym kolorze
Obrazek

Obrazek

Ta omiana jest też najbardziej kompaktowa - róże urosły na razie na ok. 30-40 cm
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Inne też szykują się do kwitnienia
biała francuska:
Obrazek


różowa angielka
Obrazek


Równie zapączkowane są wszystkie moje pozostałe tegoroczne zakupy - czerwone, żółte, różowe i pomarańczowe angielki, różowe i pomarańczowe francuski. Zbudowały ładne krzaczki - ok. 50-60 cm.
Zablokowany

Wróć do „Róże”