CHOROBY róż - Cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Dziękuję Jarku za zainteresowanie, ale jest już tak źle, że pisałam do do 3 największych szkółek internetowych. Dr Adam Chodun dzisiaj rano mi napisał, że wg niego to mączniak rzekomy i zalecił jak najszybszy oprysk Mospilanem, Aliette lub Proplantem. Praktycznie mam zarażonych ok 120szt, może już więcej :( . Tak się to rozprzestrzeniło, że ciągle jestem w szoku ;:185 . Dzisiaj pryskam, zobaczymy ;:174
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Werka nie jestem pewna na 100% ale u mojej róży new dawn w zeszłym roku było chyba to samo a szło w zastraszającym tępie piękny duży krzew zakulkowany musiałam ściąć do zera ;:145 miejmy nadzieję że u ciebie te opryski coś pomogą ale mospilan na grzyba nie wiem

-- 9 maja 2018, o 18:47 --
RIWIANA pisze:Obrazek

Obrazek

Obrazek
Proszę pomóżcie co to za choroba i jak z nią postępować czy najlepiej ściąć pędy do ziemi posuwa się w zastraszającym tempie ;:145
Werka tak wyglądały u mnie liście
Ewa
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Moje liście chyba raczej wyglądały inaczej jak twoje.
Ewa
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Werka, przewertowałam starą książkę o różach i jedyne co pasowało do zdjęć to mozaika żółta róż :(
Wg książki to wirus. Roznoszą go mszyce.
zuziuleczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 29 mar 2009, o 12:38
Lokalizacja: Ruda Śl

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Witam,
Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy to objawy mączniaka rzekomego?? liście porażone przy dotknięciu opadają, choroba szybko postępuje. Z góry dziękuję za odp

Obrazek

Obrazek

Obrazek
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Moim zdaniem to wygląda jak mączniak rzekomy.
W poście bejsonki84 jest czym go można opryskać (chociaż Mospilan to raczej jakieś przejęzyczenie). No i niestety dobrze byłoby obrywać na bieżąco chore liście.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Dziewczyny
Dzięki za zainteresowanie. Kupiłam wczoraj ten nieszczęsny Mospilan i właśnie też zauważyłam, że to było przejęzyczenie bo to jest ogólnie na robaki. Dr Chodunowi pewnie chodziło o Mildex ;:108
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Mospilan moim zdaniem jest za słaby :) Polecam MILDEX 711,9 WG :) b.dobry środek :)
:)
martatomek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2016, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Obrazek co się dzieje z moją różą pnącą?W zeszłym roku ładnie i obficie kwitła a teraz choruje.Brak składników pokarmowych czy choroba?Help ;:145
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

martatomek wg mnie to róża jest przemarznięta, utnij kawałek jakiegoś pędy i zobacz co jest w środku, jak ciemna, to potwierdzi moją tezę... Trzeba ciąć do żywej, zielonej tkanki.
Czy wypuszcza coś na dole?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Promilus
200p
200p
Posty: 455
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Przemarznięte pędy słabo przewodzą substancje odżywcze, wszędzie gdzie widać rozległe uszkodzenia mrozowe (brunatne, czarne plamy) nie ma większego sensu pędów zostawiać. Obciąć do zdrowego i odbiją młode, zdrowe. Zostawianie uszkodzonych pędów to otwarcie drzwi do patogenów i osłabienia rośliny.
Agata W83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 maja 2018, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy ktoś podpowie co dolega mojej róży? Prosze o pomoc!

Post »

Kupiona w Leroy, przesadzona do większej donicy. Po czterech dniach otrzymała nawóz dla róż w postaci granulatu.
Od początku miałam wrażenie że się zatrzymała. Pąki jakby usnęły. Zrobiły się wiotkie.
Łodyga żółta, liście częściowo również. Obcięłam i lekko ruszyło. Jeden pąk w połowie się rozwinął ale nadal wszystko stoi i jest takie wiotko suche.
Czy za dużo czy za mało podlewam? Robię to codziennie ale niedużo. Ustawiłam ją bardziej do słońca choć nie ma "patelni" bo balkon południowo -zachodni z naciskiem na zachód.
Doradźcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czy ktoś podpowie co dolega mojej róży? Prosze o pomoc!

Post »

Specjalistkom nie jestem, ale u Twojej to ze 3 problemu od razu widać...
- wg mnie spalona nawozem, stąd wiotczenie pędów i te usychające listki.

Ten pęd wytnij, widzisz plamkę na nim? Tnij za drugim liściem pod nią (sekator zdezynfekuj przed i po cięciu).
Obrazek
To albo coś grzybowego, albo mechaniczne uszkodzenie.

Dodatkowo też żółknące liście (oberwij koniecznie !!!), to początki plamistości.
Oprysk by się przydał.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”