CHOROBY róż - Cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Choroby róż

Post »

Jasne ;:138 Kamień z serca, bo jest to moja pierwsza róża na pniu. Powinna mieć piękne pomarańczowe kwiaty, więc tym bardziej jest dla mnie cenna :)
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Choroby róż

Post »

Na Gardenii jeden ze szkółkarzy informował, jakie środki na jakie choroby róż. I tak:
Mączniak rzekomy: Mildex, Previcur, Infonito, Amistar, Aliette
Mączniak prawdziwy: Score, Nimrod, Amistar, Discus
Czarna plamistość : Amistral, Score, Discus
Przędziorek : Magus, Nisouron,Ortus, Apollo
Mszyce : Mospilan, Calypso, Decis, Aztec, Pirimor

Może komuś się przyda, choć wiem, że na forum nie kocha się chemii.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Choroby róż

Post »

Ewa, ja sobie spisałam to zestawienie środków dla róż i na pewno się przyda.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
papaE
50p
50p
Posty: 57
Od: 21 lut 2012, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Choroby róż

Post »

Ja również przepisałam i zestawię sobie z tabelą ochrony chemicznej róż Choduna.
Ewa zobacz przy czarnej plamistości pierwszy środek to chyba powinien być Amistar?
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Choroby róż Cz.2

Post »

Mam mały problem z różą pnącą. Kupiłam ją w Carrefour :| (wiem, wiem - takich sklepach się roślin nie kupuje), miała już pełno młodych listków, wyglądała na zdrową, posadziłam ją, były jeszcze wtedy leciutkie przymrozki. Teraz wszystkie róże wypuszczają, a ta jakby się zatrzymała, nie rośnie wcale, nic nie wypuszcza, ucięłam jej jeden długi pęd, bo usechł jak również wszystko to, co wcześniej wypuściła. Dlaczego tak się stało - nie mam zielonego pojęcia. Waszym zdaniem dać jej jeszcze szansę, czy to już nie ma sensu? Czy teraz mimo zaawansowanej wiosny, można jeszcze ewentualnie posadzić nową, czy raczej jest za późno?

Obrazek


Obrazek


Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Choroby róż Cz.2

Post »

Mirana pisze:Mam mały problem z różą pnącą. Kupiłam ją w Carrefour :| (wiem, wiem - takich sklepach się roślin nie kupuje), miała
Praktycznie 3/4 moich róż jest właśnie z takich sklepów i nie mam co do nich zastrzeżeń .
(teraz wyjąłem z ziemi (dead) 17 szt róż zakupionych wiosną zeszłego roku w niby renomowanej szkółce )
  • Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Choroby róż Cz.2

Post »

Mirana, listeczka w tej róży jakby "spalone", może mrozem? Ale widać życie, podlewaj ją i czekaj, myślę, że się obudzi i będzie cieszyć Twoje oczy :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Choroby róż Cz.2

Post »

Apus dziękuję za poradę. Zostawiłam, dobrze podlałam i widzę teraz, że chyba coś z tego będzie. Natomiast inna róża - na pniu, ma już pierwsze pąki :)
Santana51 prawdę mówiąc ja mam praktycznie wszystkie rośliny z hurtowni ogrodniczych, są po prostu o wiele tańsze. I właściwie do tej pory straciłam tylko jedną różę. Ostatnio w Carrefour kupiłam dwie hortensje i już mają rozetki kwiatowe :)
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
DnoKwiatowe
100p
100p
Posty: 102
Od: 26 maja 2011, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Choroby róż Cz.2

Post »

Ja bym podlewała Czerwonego Kapturka Substralem Magiczna Siła do róż. W moim przypadku to pomaga to w zminimalizowaniu zrzucania części pąków u Larissy (też mam takie objawy)Pozdrawiam Danka
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choroby róż Cz.2

Post »

Witam czy ktoś mi podpowie co dolega moim różom New Down nawoziłam dość wcześnie nawozem do róż a z 3 tyg temu jeszcze podlałam gnojowicą od krówek rozcieńczoną 1:10 i nie wiem może za dużo tego na początek? dodam że inne też dostały to samo ale jak na razie wyglądają dobrze
Obrazek
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Choroby róż Cz.2

Post »

Moje dwie kartonikowe "angielki"dopadła czarna planistość,niestety bardzo szybko:-(nie wiem czy to jakieś chorowite odmiany,czy ta aura daje się w kość:-( Poradzicie jaki środek zastosować w pierwszym rzucie?Czy substral róże jest odpowiedni czy może coś innego?
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Choroby róż Cz.2

Post »

Elwira, a jesteś pewna, że to czarna plamistość a nie mączniak rzekomy?
Specjalistą nie jestem, ale w głowie mi dzwoni, że plamistość to latem, a na wiosnę mączniak rzekomy. Wyglądają podobnie.
Popatrz na listę Ewy, podobno najlepiej stosować różne środki na przemian co kilkanaście dni.

A te angielki rosną w gruncie czy w donicach?
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Choroby róż Cz.2

Post »

Niestety jestem pewna,to początki ale znam objawy z ubiegłego roku :-(rosną w donicach -to kartonikowe angielki z auchan,listki oberwałam muszę zrobić oprysk,ale ta pogoda...nie ma nawet jak ,wieje,pada,mróz w nocy :-(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”