Gloria Dei

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbaara
50p
50p
Posty: 80
Od: 14 wrz 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Gloria Dei

Post »

Jak w temacie. Drugi sezon i gloria nie chce zakwitnąć. Wyrósł wysoki krzew, kilka wysokich pędów blisko 1,5 m. Jest to jedyna róża, a mam ich ok. 30 krzewów, która jeszcze nie raczyła zakwitnąć. Na pewno nie jest przenawożona, w ubiegłym roku nie nawoziłam, w tym roku delikatnie późną wiosna nawozem do róż. Co może być powodem, macie jakiś pomysł?
Nie szuka złotego środka,
ona go zawsze ma - stokrotka
;:3
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Gloria dei nie kwitnie :(

Post »

Może to po prostu dziczka, która zakwitnie w przyszłym roku.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gloria dei nie kwitnie :(

Post »

U mnie nie zakwitła pnąca Gloria Dei,w ubiegłym roku kwitła.
Awatar użytkownika
Barbaara
50p
50p
Posty: 80
Od: 14 wrz 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gloria dei nie kwitnie :(

Post »

Ta moja wybujała "gloria" tak wygląda obecnie:
Obrazek Obrazek
W Rozarium mi odpisali. ze wygląda na Peace, chociaż nie mają 100% pewności póki nie ma kwiatów i wygląda na przenawożona azotem, ale ja na pewno jej nie nawoziłam zbytnio... raz podlałam rozpuszczonym w sporej ilości wody nawozem, także to odpada.
Jest olbrzymia i musi być przesadzona w inne miejsce, bo trudno będzie przechodzić ścieżką bez jej bezczelnego zaczepiania ;)
Przesadzimy ja nie obcinając pędów na wszelki wypadek, gdyby to była róża kwitnąca na ubiegłorocznych pędach. Mam nadzieję, ze przetrwa ten zabieg.
A latem wyglądała całkiem niewinnie, krzak po prawej stronie.
Obrazek
Nie szuka złotego środka,
ona go zawsze ma - stokrotka
;:3
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Gloria dei nie kwitnie :(

Post »

Rzeczywiście zachowuje się dziwnie. Ma światło, przestrzeń i tak buja? Gloria kwitnie na pędach jednorocznych więc podejrzewam, że to po prostu inna odmiana, która w przyszłym roku raz zakwitnie.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Gloria dei nie kwitnie :(

Post »

u mnie zachowuje się podobnie ma dobre stanowisko słoneczne, piękne zdrowe długie pędy, tzw.terminatorka ale kwitnienie u niej to bardzo skąpe, jest u mnie drugi sezon.
Zakwitła bodajże trzema kwiatami w pierwszym roku, w tym powtórzyła kwitnienie ale też 3-5 kwiatów.
Obrazek

w tym roku nie zdążyłam jej obfocić, ale widziałam w ub.tygodniu chyba kwiat zerknę i pstryknę.
Wnioskuję, że jest to róża która musi się rozhuśtać i trzeci sezon to już da popis.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Gloria dei nie kwitnie :(

Post »

Podnoszę temat w temacie pnącej GD - zwracam honor tej cudownej różycy - w tym roku miała masę kwiatów, częściowo została zakulkowana to na pewno jej pomogło. W ub.sezonie wystrzeliła pędami mocnymi ok.3 m, wymaga solidnych podpór ale warto. Posadzona przy siatce dało mi dodatkowe możliwości aby pędy rozciągnąć wyzdłuż a część wprost zakulkować do dołu - myślę ze efekt bedzie bombowy jak zakwitnie. Nie mam fotek wielu z tego sezonu ale widziałam kwiaty duże, piękne, trwałe i kwitnienie powtarza kilka razy.

Fotki z czerwca 2015 r.

Obrazek



Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”