Odmładzanie krzewu starej róży

Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Odmładzanie krzewu starej róży

Post »

Ja róże przycinam na wiosnę, co ma zmarznąć to zmarznie, trochę zmarnieje. Jak chcesz ją odmłodzić to możesz do ziemi, ciut powyżej miejsca szczepienia.
Jeśli jednak kwitnie tylko raz to jest na pędach drugorocznych to w przyszłym roku nie będzie kwitła.
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Zagęszczanie róż - pytanie.

Post »

No i nadcięłam wczoraj 4 róże- Indigolettę, Pastellę, czerwoną NN ( na dole jednej wybranej łodygi) i jedną ze starych miniaturek (w połowie, ona ma kwiat wielkości normalnej wielkokwiatowej ale wzrostem zatrzymała się na 30-35 cm, no i ma aż jeden pęd :roll: ).

Doczytałam, że takie nacinanie jest bardzo rozpowszechnione wśród sadowników, sprzyja zagęszczaniu korony, więc coś w tej metodzie jest ;:108

Ranki nadcięłam nożykiem do tapet i na wszelki wypadek psiknęłam Bioseptem :oops: (jak nic nie wyrośnie to będę miała ,,winowajcę" :;230 )

Aha, doczytałam też że jeśli chce się zagęścić, to nacina się NAD oczkiem, a jeżeli nie chcemy zagęszczenia w tym konkretnym miejscu to POD oczkiem.

Będę obserwowała, jak coś ruszy to napiszę. Jeśli do końca sierpnia nie ruszy, to też napiszę :lol:
Wojtiszka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lip 2017, o 23:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zagęszczanie róż - pytanie.

Post »

Marta+ udało się zagęszczanie róż?
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Zagęszczanie róż - pytanie.

Post »

Niestety nic to nie dało ;:185
Inna sprawa, że ja dosyć płytko nadcięłam łodygi, może to było za płytko :?:
W każdym razie eksperyment nie wyszedł.
Wojtiszka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lip 2017, o 23:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zagęszczanie róż - pytanie.

Post »

Szkoda, bo już myślałam, że się uda i poznamy nową metodę. Może w przyszłym roku wymyślisz coś nowego i się uda. Pozdrawiam! :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”