Jak założyć różankę.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Wagabungo na razie się nie przejmuj. Róże są przysypane, więc odbiją tym co mają pod kopcem. Podlewaj je obficie, a na pewno dadzą sobie radę. U mnie niektórym donicowym też tak podeschły nowe przyrosty, a raczej podmarzły. W zeszłym roku było to samo...Potem odbiły poniżej i wszystkie pięknie rosły i kwitły. Poczekaj cierpliwie, na pewno wszystko będzie ok. Trzymam kciuki za Twoje różyczki ;:215
PS. Zdjęcie się nie wyświetla.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Dziękuję Dorotko za słowa otuchy, mam nadzieję, że i u mnie będzie podobnie.
Niestety, moja działka, to ogródek na terenie ROD i woda będzie dostępna dopiero od 1 maja, tak więc teraz z mężem wozimy butelki i wiaderka i podlewamy w miarę możliwości - może troszkę popada do majówki ;:223

Foto - mam nadzieję, że teraz będzie widoczne

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Wagabungo widzę, że to róże w mojej ulubionej tonacji kolorystycznej. ;:215 ;:215 Same śliczności.
Trzymam kciuki, by szybciutko wyszły na prostą.
Ja też mam ogródek ROD i wodę mamy od ostatniej soboty. ;:215 :tan
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Aniu, to praktycznie razem zaczęłyśmy ogrodową przygodę ;:196

Ja działkę mam od sierpnia 2013 ;:215 Mój ogródek to teren nowo wydzielony - więc miałam tylko masę chwastów i 80 m2 wylewki betonowej, z którą nie wiadomo co zrobić. I tak mnie to zielone szaleństwo ogarnęło, że zamiast spać po nocach, to główkuję, to i jak zrobić na działeczce :;230

Róż, fiolet i odcienie bieli to moja kolorystyka jeśli chodzi o kwiaty - jakoś nie przepadam za czerwonymi, które (jak się okazało) lubi mój ślubny. W ramach kompromisu wygospodarowałam małą rabatkę pod czerwone różyczki właśnie dla niego - a niech ma ;:167

Ps
Zazdroszczę Ci tej wody ;:108
U mnie w ogrodzie zasady wodno-energetyczne są iście komunistyczne i kompletnie dla mnie niezrozumiałe
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Ty mi lepiej powiedz kiedy swój watek założysz? ;:183
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

I tu mnie masz :;230

Pomału zbieram się do założenia swojego wątku. Jak już będzie czym się pochwalić, to utworzę swój własny, obiecuję ;:108

Pewnie w połowie maja powstanie :oops:

Tymczasem podczytuję Wasz wątki i jestem zachwycona tym, co pokazujecie i jak wyglądają Wasze ogrody - są piękne ;:333
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Wagabundo obie wiemy, że tylko trochę chęci i pracy i każdy może mieć własny piękny ogród. ;:215
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia Twojego. :D
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

I jeszcze bardzo, bardzo dużo czasu a z tym u mnie chwilowo jest naprawdę ciężko.
Z pracy wracam 18 lub 19 (2 x w tygodniu mam angielski), do końca maja w każdą sobotę do 15 jestem na zajęciach i jeszcze przez jakiś czas będę wpadać do siostry, do szpitala.
Ale na działkę wpadam codziennie, choćby na 5 min. przed pracą, aby zobaczyć co słychać, bo a nóż-widelec już coś wyrosło, zakwitło ;:65

I też kocham hiacynty, które właśnie widać już w pełnej krasie, foto z wczorajszego poranka
Obrazek

tylko zdjęcie takie wielkie - jeszcze nie wiem jak je zmniejszać :wink:

ps- takm gdzie cegła, będzie posadzona róża pienna, jak już przekwitną cebulowate
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Wagabungo a może zdradzisz jeszcze swoje imię? ;:131
Obowiązków masz co niemiara a jak widać rabatka wypielęgnowana i czyściutka aż miło!
Coś po tej rabatce czuję, że rzeczywiście tworzysz ogród w moim guście. ;:215
Ja zdjęcia zmniejszam w Paincie.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Jak już wpadam na te 5 minut każdego ranka, zaraz jak odstawię córcię do szkoły, to nic, że w szpilkach i prawie już spóźniona do pracy, ale jakieś chwaścisko zawsze wyrwę ;:215

I tylko sąsiad, poczciwa starszy Pan, patrzy na mnie ze zdumieniem - boję się nawet przypuszczać, co też musi sobie o mnie myśleć :;230

Głowę też mam pełną pomysłów, jedyne co mnie ogranicza, to uroczyście złożona obietnica - obiecałam mężowi, że nie będę wydawać na działkę więcej, niż ustaliliśmy, a on w zamian będzie mi dzielnie pomagał - nie wiedziałam, że tak ciężko będzie mi dotrzymać danego słowa :wink:

Pozdrawiam,
Marlena :wit
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Marlena ja też obiecałam mężowi... niestety nie dałam rady... :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Aniu, ja też się czasami potykam ;:306
Na szczęście póki co, wszystko zostaje mi wybaczone :D
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
cecyliak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 kwie 2015, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Bardzo dziękuję, znalazlam tutaj odpowiedzi na moje pytania. Wiele się dowiedziałam :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”