Proszę o pomoc w urządzeniu różanej rabaty

Awatar użytkownika
Beata-sc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 sie 2013, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Proszę o pomoc w urządzeniu różanej rabaty

Post »

Witaj Magdo! :wit
Propozycja Ewy jest moim zdaniem warta uwagi. Po pierwsze - kolorystyka New Dawn pasuje do Twojego domu i podjazdu - fakt, bedzie pastelowo :D Poza tym przemysl potrzeby glebowe roslin - lawenda nie lubi kwasnej ziemi, rhododendron - musi w takiej zyc. Do New Dawn znajdziesz wiele ciekawego sasiedztwa - np. przetaczniki, kocimietka, Twoja lawenda :D , do tego cos jasnego, np. roza Chopin, albo uzupelniac jednorocznymi lub dwuletnimi. Rosa de Resht ma intensywniejszy kolor I jest mniejsza od New Dawn. Albo zrob rabate z kwasnolubnymi- wysoki rhododendron, hortensje I niskie azalie - caly rok zielono, a na wiosne - moc kwiecia. Mozna tez posadzic reprezentacyjne kwitnace drzewko (niewysokie) I cos do tego dobierac.
Przepraszam wszystkich - dzisiaj korzystam z komputera znajomego ze Stanow i nie mam polskich liter. Wiecej na nim nie napisze :D . Mam nadzieje, ze ten wpis bedzie zrozumialy, nawet jeśli nieelegancki :D . Pozdrawaim, Beata
"Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie..." P.C.
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Proszę o pomoc w urządzeniu różanej rabaty

Post »

Chopin choć ładny nie nadaje się na miejsce reprezentacyjne, gdy kwitnie i jest deszczowo wygląda strasznie ;:108
Alicja
Awatar użytkownika
Beata-sc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 sie 2013, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Proszę o pomoc w urządzeniu różanej rabaty

Post »

Masz racje Ala :D . Nieco pochopna propozycja (ja lubie moje Chopiny :D - pewnie przez sentyment to zestawienie przyszlo mi na mysl. Beata
"Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie..." P.C.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Proszę o pomoc w urządzeniu różanej rabaty

Post »

Hej dziewczyny - miał być mocny akcent kolorystyczny ;:oj
Pozdrawiam Eugenia
Mineralka
200p
200p
Posty: 273
Od: 5 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Proszę o pomoc w urządzeniu różanej rabaty

Post »

no jednak na mocnym akcencie to mi zależy - choć powoli zaczynam wątpić że pomysł z różą wypali :(
Magda - pilna uczennica Matki Natury
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Proszę o pomoc w urządzeniu różanej rabaty

Post »

Wypali, wypali, posadź dwa dr.Jamaine i jedną New Dawnd razem. Różanecznik Nova Zembla niezawodny, u mnie rośnie i nie przemarza, chroniłam tylko młody krzaczek. Resztę uzupełnisz i będzie OK. :wink:
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Proszę o pomoc w urządzeniu różanej rabaty

Post »

W takim "wizytowym" miejscu New Dawn się nie sprawdzi- zepsuje efekt swoim śmieceniem. Właśnie za to sypanie płatkami ma u mnie wielki minus. Co prawda po trzech dniach płatki zeschną- ale bedą następne- cały sezon.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Proszę o pomoc w urządzeniu różanej rabaty

Post »

Mineralko. hosty nie! mam ich sporo, bardzo je lubię, ale tylko w miejscach, gdzie przebywa się tylko latem. przy chodniku do domu to porażka. od pierwszych przymrozków do połowy maja jest łyso, albo zwiędłe żółte liście. tylko i wyłącznie bukszpan na obwódkę - warunki idealne (pół dnia cienia), cały rok śliczny, zasłania brzydkie części roślin rosnących w środku, można kupic w necie po 1,99/szt za dwuletni, posadzisz 5szt. na mb i od razu masz efekt. a w środku obwódki - co nie wsadzisz, będzie ładnie. np. obelisk metalowy ładny a w nim Louise Odier - u mnie w cieniu pod sosnami sobie radzi, plus naparstnice, które lubią pócień, parę dobranych kolorem lilii, które również nie lubia pełnego słońca. w bukszpanie wszystko dobrze wygląda, tylko trzeba go strzyc często - ale to przyjemność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”