Róża xxl z tesco

Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Róża xxl z tesco

Post »

Dziś w tesco kupiłem różę przecenioną z 9.99 na 4.99,ja ją zamierzam wiosną wsadzić do gruntu,ale to dobrze zrobię ,przetrwa zimę okryta.Ale wiem że koleżanka kiedyś kupiła różę w tesco i u jej w gruncie rośnie już trzy lata.Proszę mi pomóc :oops:
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róża xxl z tesco

Post »

Czy widzisz datę w kalendarzu? Kto kupuje w styczniu róże? I to przecenione... W domu, w doniczce też ma słabe szanse- róże nie lubią pobytu w domu. A markietanki-podsuszone, wymizerowane tym bardziej mają małe szanse na przetrwanie do wiosny...
Próbować możesz- namocz korzonki-wstaw do doniczki z ziemią- i postaw w widnym, ale chłodnym miejscu. Musi wystartować, by przeżyła- bo z marketu- przeceniona pewnie ze względu na porę i kondycję... Jak polezy nie wsadzona- tym bardziej padnie. Sukcesu nie wróżę- ale kto wie?...
Zeszłego roku tak wsadziłam kupioną w styczniu w Biedronce- w idealnej kondycji - ale miniaturkę- stała do wiosny w doniczce, przekwitła a wysadzona wiosna do gruntu niedługo znów kwitła. Ale miała dobry start , bo była zdrowa i w pełnej kondycji. Stała przy balkonie- w miejscu z dala od grzejnika...
Do gruntu też teraz nie dasz, bo pełnia zimy... ;:111
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róża xxl z tesco

Post »

Trzymam kciuki za Twoją różyczkę ;:333 .
Ja dostałam tydzień temu w prezencie drzewka śliwek, do tego przysłane w paczce ;:223 .Zrobiłam podobnie jak radzi Nela- do donicy i do garażu. Na wiosnę pójdą razem z ziemią do gruntu, o ile ruszą.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róża xxl z tesco

Post »

Nela :wit Ta róża to jest miniaturka w doniczce ale ponieważ nikt nie kupował za 10 zł to ją przecenili na 5 zł i zdążyła podrosnąć w tesco bo ją ją pamiętam jako faktycznie miniaturkę.I w marcu lub w kwietniu ją posadzę do gruntu :tan to chodzi czy przetrwa zimę w 2014 ;:124 .Sławka :wit dziękuję ja też trzymam kciuki :uszy
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róża xxl z tesco

Post »

Bartoszu- przetrwa- lub nie... Na to nie ma przepisu, bo to zależy od jej kondycji- i od tego jak ją dalej przechowasz.
Powodzenia. :D U mnie- na kilka miniaturek na które się kuszę ze względu na piękne kwiaty / a zdarza się , że dostane już na zimowe urodziny/ - zawsze jakaś nie dotrwa- mimo dbania i początkowej dobrej kondycji.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róża xxl z tesco

Post »

Ja raz kupiłam taką miniaturkę - w zeszłym roku, w marcu. Rosła w donicy pod domem, miejsce słoneczne i dość przewiewne. Obok niej w donicy rósł chippendale i pastella, w gruncie bonica. Wszystkie były zdrowe oprócz miniaturki. Niby kwitła ładnie ale dużo chorowała. Zobaczymy jak będzie w tym sezonie ale to ostatnia moja miniaturka.
Alicja
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róża xxl z tesco

Post »

Dostałam miniaturki zimową porą w zeszłym roku ( raz na na walentynki, raz w styczniu z innej okazji), w domu stały na parapecie ( nie mam kaloryferów), stały tak do momentu przekwitnięcia, potem poszły wczesną wiosną do gruntu, i mam z nich naprawdę ładne różyczki. Tylko, że rosnąc w gruncie zatraciły cechy miniaturek, ich kwiaty były dużo większe.
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róża xxl z tesco

Post »

PEPSI :wit
To i tak opłaca się ją wsadzić,bo jak ma większe kwiaty ;:108 ale szkoda miniaturki ;:131
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róża xxl z tesco

Post »

Zależy kto co lubi. Ja tam wolę dopłacić kilka złotych i kupić różę, która nie będzie dla mnie niespodzianką
Alicja
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róża xxl z tesco

Post »

Ta róża właśnie zgubiła wszystkie liście i pąki,ale pączki liściowe ma 8-)
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róża xxl z tesco

Post »

Tak się zachowuje róża trzymana w domu. Jak nie stracisz cierpliwości- to odrosną listki i być może wiosną znów zakwitnie.

Róża z pierwszej fotki- trzymana w domu. Kupiona na początku lutego zeszłego roku

Obrazek

U niej nie opadły listki. Wysadziłam wiosną do ogrodu- i kwitła powtórnie na ogrodzie- ale już nie jako miniaturka- widocznie retardanty przestały działać- była sporo większa w gruncie. To Mandarina Kordana.

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róża xxl z tesco

Post »

Piękne różyczki moja to bardziej jest drobnokwiatowa,ale ją wsadzę do gruntu na wiosnę :heja
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Róża xxl z tesco

Post »

No właśnie.Moja róża miniaturka ma wygląd i kształt pąka róży wielkokwiatowej, aż jestem ciekawa jak będzie sie zachowywać w gruncie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”