Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

W doniczce była ziemia wyparzona z perlitem, patyczki z kallusem nie dały rady, liście się rozwinęły i obumarły, tymczasem koniec uprawy, a jutro zaczynam od nowa i wszystko opiszę :)
Pozdrawiam Eugenia
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Masz jakiś ukorzeniacz czy nie stosowałaś? Ja dostałem w spadku jakąś staroć, proszek który ma prawie 10 lat, ale z tych prawdziwych regulatorów wzrostu. No skarb teraz, to może dlatego zadziałało.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Zdjęcia z dzisiaj - w piasku i w tzw gazetowa przełożona na letni kaloryfer - jakieś korzonki chyba się pokazują
Obrazek Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Oooooooo ;:oj ;:oj ;:oj :shock: :shock: :shock:
Muszę spróbować takiego sposobu ;:108 A te patyczki po ścięciu z róży z ogródka:?:
Pozdrawiam :wit
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Świeże, zaraz po ścięciu kawałka pnącej.
To tylko zabawa, pora też nieodpowiednia wg mnie. Ta metoda gazetowa jest jakby bardziej efektywna - dość szybko korzenie sie pokazały.

Jakoś w marcu takie ukorzenianie może miałoby sens - potem od razu do gleby pod jakąś ściętą butelkę pet czy słoik i samo by rosło, a w domu? doniczka, podlewanie, mało światła .. masakra. To już ew. moja Ż przejmie, jeśli patyki nie padną.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

pelikano11Moje z wyhodowanym w cieple kallusem i następnie wetknięte do doniczki były bez ukorzeniacza, nie dały rady niestety. Wczoraj zawinęłam w gazety, zobaczymy, jak poradzą - też bez ukorzeniacza, tylko moczone przed operacją w Amistarze no i leżą w chłodzie. Jak nie poradzą to chyba sprawię ten ukorzeniacz ;:oj
W doniczkach, kiedyś latem udało mi się ukorzenić, ale zimy nie przeżyły, przemarzły zadołowane na rabacie :(
Pozdrawiam Eugenia
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

No szkoda... :? Gazety są ok? Ja zdecydowałem się na serwetki, są miękkie, można wycisnąć jak za dużo wody złapią. Na zdjęciu możesz zobaczyć, że zagiąłem trochę poniżej końcówek, i tak zawinąłem, żeby każdy pęd był oddzielnie okręcony (patyki się nie dotykają). I wszystko jest zwinięte dosyć luźno.
Ukorzeniacza takiego już na rynku legal nie dostaniesz, bo to fitohormony, na rynku dostępny jest z tą substancją czynną tylko 'Rhizopon AA tabletki' dla profesjonalistów i kosztuje majątek...a pudełeczko proszku, które mam kosztowało kilka PLN :evil:
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Twoje to już piękny kallus mają i korzonki widać ;:oj , ja ucięłam sporo patyczków i nie bawiłam się w oddzielanie, tylko oskrobałam, razem całą garść do Amistaru i owinęłam. Ale chyba rozpakuję i oddzielę jak Ty, higiena nie zawadzi :wink: A gazety są w porządku, byle jaki papier to i miękkie :lol:
Kiedyś miałam ukorzeniacz, ale dawno nie widziałam opakowania, pewnie wyrzuciłam jako mocno przeterminowane, a ciekawe jakby te patyczki roztworem Asahi potraktować ? Co prawda też mam przeterminowany, bo to 1 l.butlach było, ale jeszcze nie wyrzucony na 100% !
Pozdrawiam Eugenia
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Eugenia kallus pojawił się błyskawicznie jak z chłodnego miejsca przełożyłem na letni kaloryfer, chyba w przeciągu kilka dni/zdawałem relacje, można policzyć/. Ja jestem zaskoczony korzeniami w tej 'gazetowej' metodzie. W 'gwiazdki' nie wierzyłem, a jednak.
Jak rozwijasz to weź na próbę ze dwa oddzielnie i potraktuj Asahi, zawsze to jakieś doświadczenie.

Jedna zasada - zostawiasz i zapominasz, nie kręcisz, nie podlewasz, nie otwierasz..Jak zaczniesz grzebac co chwilę, bo ciekawość Cię zacznie zżerać, to zdechnie :lol:
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Ale jak pędy teraz ścięte, to o co chodzi z tym przechładzaniem? Od listopada są w chłodzie. Chyba od razu w cieple trzymać ?
Pozdrawiam Eugenia
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

No ja przeczytałem że niby po ścięciu powinno się trzymać gazetowe w chłodzie...ale coś mnie tknęło i otworzyłem pakunek -zleciało taką stęchlizną, bleee, i zero kallusa. U mnie chyba by zdechło w chłodzie, więc przełożyłem na letni kaloryfer. To była przypadkowa sytuacja. Może w chłodzie tak miało być? Nie wiem i już się nie dowiem.
Tylko nie wiem czy o to pytasz :?
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Myślałam, że patyki potrzebują przechłodzenia, jeżeli są ścinane np.latem, ale teraz na dworze jest od dawna zimno, więc już przechłodziły się wystarczająco i już przełożyłam przy kaloryferze, a co tam :)
Pozdrawiam Eugenia
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Jasne, co tam :lol: a jaką masz temperaturę na tym grzejniku tak ok?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”