Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Martuniu, we wrześniu ja też próbowałam tą metodą podpatrzoną na you-tubie i trzymałam na polu pod kapturkami,
może miały za zimno i wszystko z czerniało.Marto, nie pomyślałam o węglu drzewnym a tyle czytałam , skleroza ;:306
Kotkowi musisz posiać trawkę w doniczce, mojemu kroję kawałek ogórka :;230 Co do różanego przedszkola to trzymajmy kciuki ;:215
bo do wiosny daleko . ;:168
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Widzisz Wandziu, u mnie wegiel nic nie dal. Patyczki byly zdrowe, woda tez ok, temperatura dosc wysoka (rzeczywiscie w domu jest teraz jak w tropikach), a one po prostu zdechly.
Wiosne sobie przyblizam patyczkowaniem :wink: Milo jest teraz popatrzec na rozane zycie, kiedy tyle sniegu za oknem. Mialam podlac w celu przyspieszenia ukorzenienia maceratem z wierzby, ale tak sobie mysle :D ze w zimie to nie najlepszy pomysl- niech one ukorzeniaja sie swoim tempem.
Kotka ma owies, ona tak ze zlosliwosci zre kwiatki, grudnika mi obgryzla, taka fioletowa koniczynke tez, tylko guzmanii nie rusza dziadyga jedna. Ale i tak ja kocham :D
;:196
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

mimoza55 pisze:Pelikano11 po 3 tygodniach miałam pokazać butelkę ze swoimi patyczkami niestety patyczki zbrązowiały poniosłam kolejną porażkę z ukorzenianiem patyczków
Szkoda :( Ciepło w nogi muszą mieć bezwzględnie, te które posadziłaś też.
A u mnie na kaloryferze miały tylko kallus podobny do Twoich, korzonka żadnego. Więc zdecydowałem się posadzić tak jak planowałem, ale żeby oszczędzić sobie ;:14 to włożyłem w jedną -tą samą butelkę. Przeciąłem, wsypałem wilgotnego żwirku, powtykałem, zakleiłem i dalej na kaloryfer, otworzyłem dla Ciebie do zdjęcia :wink: W ogóle tam nie zaglądam..może dlatego że mi nie zależy to żyją :lol: Ale czy puszczą korzenie ???? czas pokaże. Oby do wiosny
Obrazek Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Witam :wit
Już sam nie wiem co robię żle.Próbowałem ukorzenić róże-ukorzeniły się(były korzenie), a po pewnym czasie sadzonka robiła się czarna ;:145
Powiedzcie co robię żle? :?
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Martuniu,koty bywają złośliwe, mój nie próbuje nawet wyskakiwać na parapet bo go piesio przegania, tak ,że kotek już nie buszuje po szafkach czy blatach kuchennych, ma strażnika :;230 Sniegu już nie mamy , dziś wieje halny jutro ma być 12 stopni ;:3 ukorzeniam patyczki chyba z tęsknoty za wiosną. ;:168

Pelikano11 gratuluję i trzymam kciuki ;:215 doniczki z patyczkami przeniosłam do łazienki obok kotłowni tam mam ogrzewanie podłogowe , nagrzana podłoga dłużnej trzyma ciepło niż grzejniki , może coś z tego będzie . Minionej wiosny w kwietniu, patyczki puściły 8 cm młode pędy , w pewnym momencie zaczęły więdnąc a patyczki zbrązowiały, widocznie nie puściły korzonków ;:131 Patyczki które trzymałam w butelce z wodą ,
woda zrobiła się mętna a po 3 tygodniach zapaszek z butelki, fuj... to na pewno nie były perfumy Chanel ;:306

Julian , ja miałam takie same efekty z ukorzenianiem patyczków jesienią i w okresie zimowym. Powiodło mi sie ukorzenianie pędów
latem ,do ukorzeniania użyłam ziemniaka. Więcej rad na temat ukorzeniania, może co nieco podpowie Ci Pelikano11 ja dopiero raczkuję w tym temacie. ;:173
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

No właśnie,co z tym ziemniakiem :?: Wszędzie jest o tym mnóstwo materiałów,ale podobno to nie działa ;:185
Też próbowałem z ziemniakiem,ale pędy wyschły i zczerniały ;:145
A ty jak to zrobiłaś? :?: ;:131
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Julian, tu masz nazwę strony, http://rozaria.pl/blog/rozmnazanie-roz/ ja patyczki pobierałam po pierwszym kwitnieniu róż , doniczki
ustawiłam przy północnej ścianie domu i zrobiłam im mini tunelik z folii . co jakiś czas sprawdzałam czy liście nie zostały zaatakowane przez grzyba.
Po około 3 tygodni zdjęłam folię a róże dalej rosły w doniczkach. Ziemniak , ukorzeniacz i wmiarę głeboka doniczka no i dużo cierpliwości. :D
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

mimoza55 nie ma co gratulować, nie padły, do sukcesu długa droga. Zdziwił mnie zapaszek wody u Ciebie, może zaczęły gnić? W mojej butelce owszem, woda nie była już taka klarowna ale żadnego smrodu. Zauważ, że ja jednak dość długo moczyłem całe pędy w roztworze mospilan+topsin. Tą wodę z resztą wykorzystałem do podlania żwirku, który jest w butli.

I ja się nie znam na rozmnażaniu. Moja Ż rozmnożyła róże tnąc patyki i wkładając bezpośredni do ziemi w ocienionym miejscu w ogrodzie (podskrobane, z ukorzeniaczem), nakrywała słoikiem. Nawet nie podnosiła do podlewanie, tylko lała wodę obok, tak trzymała z rok. Skuteczne jest rozmnażanie przez odkłady u znajomych. Też z rok to trwa.

--julian--podpytałem moją, bo przed zimą ukorzeniała patyki hortensji w domu w żwirku. Jak już miały dość długie korzonki (chyba po ok 3 miesiącach) to przesadziła do ziemi z piaskiem i perlitem i podlała chemią, ale dalej trzymała pod przykryciem na ciepłym parapecie, te już często 'wietrzyła'. Wysadzone zostały do ogrodu wczesnym latem, nie padły. Moim zdaniem najważniejsze jest utrzymanie wysokiej wilgotności, przynajmniej przez jakiś czas, dopóki korzenie nie zaczną dalej rosnąć, bo jednak przy rozsadzaniu/przesadzaniu trochę są uszkodzone.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Pelikano11, czytałam na forum, że jeżeli ukorzenia się patyczki w butelce a temperatura będzie za niska to woda może
mieć nieprzyjemny zapach [ niczym rozcieńczona gnojowica z pod pokrzyw] Masz rację patyczki aby si ę ukorzeniły muszą mieć ciepło w nóżki.
Patyczki moczyłam w roztworze około 24 godz , myślę ,że wystarczająco a pozostały roztwór też wykorzystałam. :)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

pelikano11 faktycznie,moje sadzonki mogły mieć za suche powietrze :oops: Trudno będę próbować dalej :D :uszy
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Jedna z najbardziej pewnych metod rozmnazania róż
Część 1
https://www.youtube.com/watch?v=KUkGkWmrdlU

Część 2
https://www.youtube.com/watch?v=j1wDYS5J8s8&t=117s
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Macie jakiś sposób aby ukorzenić ciętą różę, taką z wiązanki. Nieraz próbowałam i mi się nie udaje. Nieraz ( bardzo rzadko) w wodzie puści pęd ale po wsadzeniu do ziemi usycha. Czy te róże z wiązanek są jakoś pędzone że tak trudno mi jest je ukorzenić.

Obejrzałam te filmiki :D chyba pobiegnę do kwiaciarni ;:306
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Drozd jeśli to najpewniejszy sposób na rozmnożenie, to wystarczyłoby jeśli mimoza55 włożyłaby teraz swoje patyczki z kallusem do doniczki z piaskiem, tak?
Zdjęcie mimozy55
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”