Róże w donicach

Zablokowany
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

Mam pytanie do Was, posiadających róże w pojemnikach. Przez cały sezon walczę z przędziorkiem. Pomimo oprysków, a w zasadzie wręcz kąpieli w Magusie czy Suminie, one mają się dobrze. Nic na nie nie działa! Czy u was też taka plaga czy tylko u mnie? Ja zdążyłam się podtruć, moim krzakom zwijają się liście, żółkną, w końcu odpadają. A ja nic nie mogę z tym zrobić. Jestem całkowicie bezradna.
Nie wiem jak to wygląda w ogrodzie, bo takiego nie mam, czasami sobie myślę, że może róże w donicach, to poroniony pomysł.
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Róże w donicach

Post »

Meluzyno, przykro mi z powodu Twoich róż moje róże nie cierpią z powodu przędziorka, za to kilka podłapało grzyba. Uważam, że róże w donicach to wcale nie jest zły pomysł. Tylko wiedzy czasem brak ;:145
Pozdrawiam
Gosia
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże w donicach

Post »

meluzyna, na temat zwalczania przędziorka mieliśmy nie dawno tutaj dyskusje (teraz jest w wątku o przędziorkach), na chemii się nie znam.
Czy jesteś pewna, że jeszcze są pajączki :?: Może to już tylko porażone liście. One odpadną, ale wyrosną nowe.
Czy uprawa róż w donicach to poroniony pomysł..., TAK, powtarzam to sobie to od 15 lat..., a róże u mnie ciągle są ;:306 .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

Niestety są nadal i mają się dobrze, oglądam je pod lupą jak sobie spacerują i za nic sobie mają moje opryski. Może używają masek gazowych? :wink: Ciekawe, czy zginą zimą?


Wiem, że jest dział o przędziorkach, ale nie ma tam nic nowego o czym nie wiem.
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Róże w donicach

Post »

Kiedy moja różyczka zgubiła wszystkie liście, przycięłam jej pędy o połowę, wkrótce wypuściła nowe pędy i liście. To było miesiąc temu, teraz kwitnie. Ma cztery pąki. Tylko nie wiem czy to nie za drastyczna metoda :evil:
Pozdrawiam
Gosia
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże w donicach

Post »

Meluzyno, z tego co wiem, przędziorki (matki, one są czerwone) zimują w glebie. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to mocny prysznic, potopisz je.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

Dźwigałam mniejsze donice do wanny i robiłam solidny prysznic moim różyczkom, podczas pamiętnych trzydniowych ulew wystawiałam donice, praktycznie wszystko pływało. I co? I nic. Odżyły. Ja mam chyba jakieś przędziory-mutanty.
WAnia
100p
100p
Posty: 163
Od: 5 sty 2013, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże w donicach

Post »

Meluzyno, a stosowałaś Envidor? Po trzech latach walki z przędziorkiem (różnymi środkami), ciągle nie mogłam się go pozbyć. W tym roku, wiosną, użyłam tego specyfiku i wreszcie róże wyglądają normalnie. Warunkiem sukcesu, tak sądzę., jest bardzo dokładne pokrycie liści płynem, szczególnie ich spodniej części, gdyż środek ten działa tylko kontaktowo.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

Nie próbowałam, ale pewnie spróbuję. Dzięki :D
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Róże w donicach

Post »

Ci mali wysysacze roślin uodparniają się. Poza tym schowa się taka jedna w kąciku listka, albo tymczasowo pomieszkuje w glebie i natychmiast zaczyna produkować kolejne pokolenie przędziorków. Spryskuj rośliny mgiełką wodną kilka razy dziennie, na noc po spryskaniu zakładaj szczelnie worki foliowe. I najlepiej kilkanaście dni z rzędu. Szkoda zdrowia na trutki.
Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Róże”