Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
Mirana
 Tytuł: Re: Jak ciąć róże pnące ?
PostNapisane: 5 lut 2017, o 14:31 
100p
100p

0 szt.
sawka napisał(a):
Jaka to odmiana? Widać że ma niezły wigor.

Sawka niestety nie wiem co to za odmiana. Kupiłam w supermarkecie, na etykietce było tylko, że czerwona, pnąca, osiąga nawet 3 metry i ramblers. Akurat jeszcze wtedy nie wiedziałam, co to oznacza. Dzisiaj ją ścięłam, trudno co będzie to będzie. Pałąki były tak twarde i zesztywniałe, że sekator miał problem, a co mówić próbować ją owijać. No cóż, cięcie było konieczne.
Duduś ja bym ją ścięła na krótko. Natomiast nie wiem, czy Ci w tym roku zakwitnie. Na jesień przesadziłam 3 róże (nie były pnące), ale zanim to zrobiłam skróciłam je bardzo nisko. I z tego co widzę mają się całkiem dobrze. Pojawiły się pierwsze malutkie odrosty.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Shire
PostNapisane: 27 mar 2017, o 12:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit To mój pierwszy rok z różami. Są posadzone przy tarasie, przy pionowych podporach. Jak teraz patrzę, to mi się wydaje, że będą miały za gęsto... Po dwie przy każdym narożniku, jedna niższa z przodu i Louise Odier przy furtce.

No ale trudno zobaczymy. W każdym razie przezimowały pięknie, pod kopczykami. Praktycznie nic nie zmarzły. W sobotę będę je cięła i teraz pytanie ile? Bo tam gdzie zmarzły koniuszki to zetnę to czarne, do żywej tkanki, a tam gdzie nie zmarzło nic? Pędy mają jakieś 20 cm długości.
To moje odmiany:
Obrazek

Po cięciu dokarmianie? Może być kiszonka z liści zmieszana z ziemią czy lepiej jakiś nawóz? Przy sadzeniu dałam każdej w korzenie banana i ziemię kompostową. Oprysk miedzianem? W jakim stężeniu? Przepraszam za tyle pytań, ale temat jest dla mnie jeszcze nieogarnięty, choć powoli przekopuję watek i już np wiem, że pędy będę musiała okręcać spiralnie.

Pepik_83
 Tytuł: Cięcie róży na jesień.
PostNapisane: 25 sie 2019, o 11:10 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Witajcie.
Doradźcie mi proszę co zrobić z tą różą? Nie była konkretnie przycinana chyba nigdy. A krzew ma już ładnych parę lat. Czy to dobry pomysł ściąć do zera? Jak to dobrze zrobić żeby w przyszłym roku ładnie kwitła? I kiedy to najlepiej zrobić?
Obrazek

Obrazek

sawka
PostNapisane: 28 sie 2019, o 07:40 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Do zera wyciąć zawsze możesz. To zadziała tylko dobrze. Ale jeśli jest to róża kwitnąca raz w sezonie (na pędach co najmniej dwuletnich) to nie będzie w następnym roku kwiatów.
Wydaje mi się że na zdjęciu widać młode pędy wyrastające od dołu krzewu. To są takie proste "baty" bez rozgałęzień. Te bym zostawiła bo one najlepiej kwitną. Resztę wycielabym jak najniżej.
Wycinaj tylko wczesną wiosną.
Te pędy które zostaną warto rozpocząć na podporze jak najbardziej poziomo.

Pepik_83
PostNapisane: 8 wrz 2019, o 13:09 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Od spodu wychodzą nowe pędy. Jest ich ok 7 sztuk. Niektóre już się rozgałęziły na końcach. A na jesień lepiej nie przycinać?

Obrazek

sawka
PostNapisane: 8 wrz 2019, o 20:59 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Zdecydowanie przycinać wiosną.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 146 ]  Idź do strony nr...        1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości