Rozmnażanie róż

Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Z tego co wiem, to wsadzanie bezpośrednio do ziemi, w cieniu i ze szklarenką z butelki, ma najwyższy procent ukorzenienia.
Osobiście próbowałam:
- w wodzie,
- w doniczce,
- w piasku, metodą ,,do góry nogami"
i tylko w ten ostatni sposób odniosłam mini sukces :lol: Tzn ukorzeniło się 5 sadzonek i nawet do dziś żyją :lol:
Niestety, mam do dyspozycji tylko balkon i donice, więc metodyka jest mocno ograniczona.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Mam już co trzeba i zabieram do domu a tam na parapecie jednej doniczce prosto do ziemi i pod przykryciem,a w drugiej w ziemniak wbity kawałek pędu. Zobaczymy :D
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Mam pytanie. Przy różach Gardina pojawiły się 2 nowe krzaczki w odległości ok 1m. Podobnie przy Elfi.Tę wyrwałam było ciemnawo i myślałam, że to chwast. Jeśli to odrosty to wiadomo co. Jeśli to siewki, to pierwszy raz mi by się tak poszczęściło. ZastanawiaSama ukorzeniam z różnym skutkiem. Najlepiej mi idzie jeśli sadzonkę wkładam do liścia aolesu. Na 3, 1 sukces. Czekać na to, co wyrośnie czy od razu usunąć? Zastanawia mnie ta odległość od krzaka matki.
Viola
Awatar użytkownika
Bananova
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 sty 2024, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Piszecie o ziemniaku , a ja widziałam na...plastrach marchewki :) Oczywiście na filmiku róża się pięknie przyjeła. Czy ktoś próbował tego patentu?
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Czy ktoś używał tego do ukorzeniania róż?
https://images89.fotosik.pl/705/dbd73c07dfcd1d01med.jpg
Lena
Awatar użytkownika
Seniorka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 sty 2024, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Bananova pisze: 19 sty 2024, o 18:00 Piszecie o ziemniaku , a ja widziałam na...plastrach marchewki :) Oczywiście na filmiku róża się pięknie przyjeła. Czy ktoś próbował tego patentu?
Mnie w ub. roku na wiosnę udało się rozmnożyć różę na ziemniaku ,latem juz pięknie kwitła ;:63 -pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Rozmnażanie róż

Post »

:wit
Udało mi się rozmnożyć róże z patyczków ze zmodyfikowanego takiego patentu :)
https://www.youtube.com/watch?v=U4cVf0TTAmY&t=640s
Na próbę zrobiłam trochę mniej, po około 6 - 8 patyczków w 0,5 litrowe pojemniki z perlitem. obsypałam ukorzeniaczem, włożyłam do perlitu i zalałam wodą z Magnicur Energy. Przykryłam folią i wstawiłam w cieniu przy brzegu w foliaku. Podlewałam zwykłą wodą od czasu do czasu.Ukorzeniły się 4 sztuki. Przesadziłam pojedynczo i wydałam w dobre ręce, ale zbiegiem różnych okoliczności znalazły się teraz u mnie, przesadziłam do większych pojemników i musiałam postawić na parapecie.
Tak wyglądają :) Powodzenia!
Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż

Post »

A ja w tym roku próbuję z taką kulą :D


Obrazek
Lena
Awatar użytkownika
Seniorka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 sty 2024, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Obrazek
Udało się !już pojawiają sie listki ;:138 -to są łodyżki z 2 róż pnących .Potem przesadze do większej doniczki i zobaczymy?
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 206
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Posiadam posadzoną cztery lata temu różę białą Wedding Piano. W roku posadzenia ładnie zakwitła i pokazała piękne kwiaty, niestety w następnych latach wypuszczała jeden lub dwa długaśne ledwo kwitnące pędy.
W ubiegłym roku róża ta wypuściła jeden gruby i sztywny pęd długi na ok 2,5 metra. Tak więc straciłam do niej cierpliwość i ścięłam ten pęd robiąc z niego sześć patyczków, zanurzyłam je na chwilę w ukorzeniaczu i włożyłam do doniczki z ziemia dla róż. Doniczka stała sobie na parapecie za oknem, a przed zimą zadołowałam ją na klombie i obsypałam ziemia.
Na dzień dzisiejszy wszystkie patyczki nadal żyją i każdy z nich powypuszczał po cztery lub trzy "szczoteczki" na razie nie wiem czy to będą gałązki, czy listeczki. Co ciekawie mateczna róża na obciętym pędzie wypuściła oczywiście tylko jedną "szczoteczkę".
Nie mam pojęcia, jak ciąć róże, żeby chciały się rozkrzewiać.
Pozdrawiam, Jelizawieta
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 206
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Dziękuje za odpowiedź. Już kilka razy czytałam o cięciu róż, ale nadal nie wiem co powoduję, że ta róża nie chce się rozkrzewiać. Może to jest taka jej uroda, jeden badyl i koniec.
Pozdrawiam, Jelizawieta
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Róża ta dorasta do ok.1,20 m, ja bym ją przycięła dość nisko w ten sposób zmusisz ją do wydania nowych pędów, róża lubi cięcie.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”