Szczepienie róż

ODPOWIEDZ
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

Na obecną chwilę musisz wykopać i przesadzić w miarę młody cały krzaczek aby się ukorzenił w twoim ogródku. Jeśli ma być szczepiony na pniu wybierz taki, który ma przynajmniej jeden pęd prosty, a pozostałe drobne wytnij przy korzeniu. Ten, który zostawisz wzmocni się i będzie łatwiej zaszczepić. Na razie nic więcej nie musisz robić. Szczepić będziemy na przełomie czerca i lipca. Przypomnij się, to metodą łopatologii postaram się wytłumaczyć co i jak. Wsadź kilka krzaczków, żeby choć jeden się przyjął.
Barbara
curcacek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 lut 2010, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

Dzięki za odpowiedz, zaraz idę po sadzonki, mam nadzieję że mnie wiatr nie zdmuchnie bo strasznie wieje
Pozdrawiam Marzena
littleAnn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 mar 2010, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie róży z ... dębem

Post »

Bardzo zainteresował mnie ten wątek i jestem ciekawa czy możliwe jest żeby tym sposobem szczepienia zaobserwować efekt jeszcze w tym roku ? tzn czy kwiaty mają szansę zakwitnąć w tym sezonie ? Nigdy wcześniej nie szczepiłam roślin, dlatego bardzo zależy mi na waszych opiniach :)
Awatar użytkownika
stolar
50p
50p
Posty: 86
Od: 27 lut 2009, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

Barbara2000 pisze:Na obecną chwilę musisz wykopać i przesadzić w miarę młody cały krzaczek aby się ukorzenił w twoim ogródku. Jeśli ma być szczepiony na pniu wybierz taki, który ma przynajmniej jeden pęd prosty, a pozostałe drobne wytnij przy korzeniu. Ten, który zostawisz wzmocni się i będzie łatwiej zaszczepić. Na razie nic więcej nie musisz robić. Szczepić będziemy na przełomie czerca i lipca. Przypomnij się, to metodą łopatologii postaram się wytłumaczyć co i jak. Wsadź kilka krzaczków, żeby choć jeden się przyjął.
Barbara
To ja też chętnie poczekam na "łopatologię" bo po zimie straty w różach piennych okrutne ( siedem sztuk na opał) ;:135 ale jedna na której byłe szczepiona odmiana Marseliborg ma jedną gałązkę całkiem żywą ( pole do popisu w temacie szczepienie-będę na działce w środę to pstryknę foto :) )
Tak chodzi mi chodzi po głowie czy nie można by zaszczepić na tej samej podkładce tylko zdecydowanie niżej, nad samym korzeniem a górę zlikwidować :) miałbym gotowy krzaczek. Plusem jes również to, że przyrost na tej jedynej ocalałej gałazce jest całkiem, całkiem, więc może będę mógl spróbować wszystkich metod szczepienia (okulizacji) zobaczymy co uda się wychodować :heja
Na działce przy szpadlu można naprawdę odpocząć :)
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

Ja też będę tu zaglądała ... łopatologia się przyda, bo po zimie wypadła mi jedyna moja pienna - patyk został i szkoda go zmarnować...
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

no to ja tez poczytam .
Jedna wypadła przy pierwszym ataku zimy - złamana od ciężaru korona , a dwie nie przetrwały do wiosny zaschnięte pączki :(. więc podkłady są całe i zdrowe a z tym dalej ? można zaszczepić ? i jak to zrobić ? podkłady są ładne i grube.
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

Jeśli po zimie róże na pniu Wam wymarzły, wyłamały się a pień się uchował to należy go zostawić i poczekać do czerwca i na tym pniu będziemy okulizować róże. Na dobrą sprawę to na jednym badylku można spokojnie założyć kilka oczek na różnej wysokości. Czasami szlachetna róża zmarznie ale na wiosnę od korzenia wypuszcza dziki pęd. Też można go zostawić i latem uszlachetnić. Tak więc możliwości jest wiele.
Barbara
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

Basiu, jak dobrze, że tu jesteś :) tez myślałam o tym, żeby zaszczepić więcej niż jedno oczko... tylko czytałam, że potem się zostawia tylko to lepiej przyjęte... a można więcej ?
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

Dwa a nawet trzy spokojnie można zostawić. Jak zostawisz więcej to sądzą, że krzaczek ich nie wyżywi i będą anemiczne. Ale można zostawić np czerwoną i białą to będziesz miała dwukolorową.
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8777
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

To ja też czekam,bo jednego pieńka zostawiłam,(żyje,skoro wypuszcza oczka boczne)specjalnie żeby poeksperymentować szczepienie na nim :roll: :D
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

Obrazek

zdjęcie kiełkujących oczek zaszczepionych na pniu Rosa canina jesienią 2009.
C.d.n. :wit
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

curcacek pisze:Moje dzikie róże chyba się przyjęły bo wypuszczają pędy, obrywam je na bieżąco, kolce z moich przyszłych pni też poobrywałam, czekamy do czerwca :)
Dziewczyny, jeśli chcecie przetrzymać te "kikuty" :wink: do czerwca czy lipca, to zostawcie wyrastające boczne pędy, choć ze 2. Roślina musi z czegoś żyć, jeśli będzie pozbawiona liści, nie będzie zachodził proces fotosyntezy. Wytniecie to na wiosnę następnego roku, kiedy ruszą szlachetne oczka.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Szczepienie róż piennych

Post »

Dominiś, jaka Ty mądra Dziewczynka jesteś ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”