Róża na pniu - pytania

ODPOWIEDZ
idepozapalki
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 maja 2012, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: strefa 6a

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

jakrena
Dla róż na kiju problemem nie jest pełne słońce tylko pełna zima, bo miejsce szczepienia jest "na górze" kiepsko zabezpieczone w przypadku mroźnych zim. Nie syp, róże na początek mają się przyjąć w nowym miejscu. Poczytaj może ten temat od początku. Tu wszystko jest tylko trzeba czytać.
jakrena

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

dzięki za info oczywiście przeczytałam cały wątek ale moje pytanie nie dotyczyło zimowania tylko sadzenia róży nowej .. na temat zimowania jest mnóstwo informacji ale tym zajmę się za kilka miesięcy, poki co przyjadą za dwa tygodnie różyczki pienne i prawdę mówiąc oczekiwałam porad w stylu praktycznym.
idepozapalki
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 maja 2012, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: strefa 6a

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

jakrena
Jeżeli chodzi o zimowanie takiej róży to ten temat można już uwzględniać przy sadzeniu. Chodzi o to że gdy taką róże sadzisz do gruntu to sadzisz ją lekko pochyloną, żeby było łatwiej na jesieni przygiąć ją i zakopać wrażliwy na przemarźnięcie koniec.
Jeżeli masz zamiar sadzić ją w donicę to sadzisz pionowo. Piszesz że dostaniesz kwitnące krzewy, więc dostaniesz je w doniczkach produkcyjnych, a później przesadzisz u siebie w coś większego, jak sądzę. W sumie to nie mam u siebie róż w donicach, tylko czasami coś tymczasowo więc wiele nie doradzę, ale jak najbardziej masz do poczytania ten temat:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=41&t=49110

Tam powinno być dużo praktyki. Jeżeli zdecydujesz się posadzić je do gruntu to zerknij na dowolny temat o sadzeniu róż, bo ten kij to dzika róża i sadzi się ją jak te normalne, z tym że nie musisz sadzić jej te 5cm głębiej jak wielkokwiatowe i rabatówki, bo miejsce szczepienia i tak masz wysoko nad ziemią.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Czy ktoś ma doświadczenie z takimi małymi różami na pniu (wys 40cm) które można teraz kupić np w Lidlu?
Chciałabym je uprawiać w donicach i zimować w zimnym pomieszczeniu. Ale nie wiem czy warto, czy nie okażą się jednorazówkami.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Perek11
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olkusz

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Witam posiadam jedną różę na pniu i od dołu wyrastaja jej odrosty czy obciąć to czy zostawic Obrazek Obrazek
Marcin?
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Obcinaj
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Obrazek
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

okrywanie róż

Post »

Mam róże na pniu i pnącą.Czy już pora aby okryć różę na pniu akrowłókniną iczy to wystarczy bo czutałem że tak?A czy różę pnącą wystarczy przysypać na wysokości szczepionego miejsca czy lepiej jeszcze coś zrobić?
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże pienne,okrywanie na zimę

Post »

Ja bym poczekał az temperatury w dzień zaczną oscylować wokół 5 stopni, a w nocy do -5. Ostatnimi dniami dochodzie do 16-19 stopni w ciągu dnia, a dodatkowe okrycie włókniną może spowodować wegetację.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże pienne,okrywanie na zimę

Post »

Tu są porady obrazkowe http://www.oczarjk.pl/?act=264 łatwiejsze do wyobrażenia dla początkujących. Zasadą jest, aby nie okrywać róż zbyt wcześnie jak jest ciepło, gdzie róże mają jeszcze sporo liści bo można zrobić więcej szkody niż pożytku.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże pienne,okrywanie na zimę

Post »

Właśnie dziś okryłem swoje róże na pniu purpurowa i czerwona.Temperatura w nocy spada do -6 zaś za dnia -2.Róża czerwona zgubiła już liście zaś purpurowa miała jescze liście.Nie chciałem ryzykować więc je okryłem-nogę i miejsce szczepienia okryłem ociepleniem do rur zaś koronę obwiazałem sznurkiem ale nie za mocno żeby łatwiej się okrywało kilkoma warstwami agrowłókniny na tzw.cukierka.Całość przywiązałem do tyczki.Chciałem te liście oberwać tylko bałem się że narobie jej ran i ciężej zniesie zimę.Czy to jej nie zaszkodzi gdy ma jeszcze liście?Przecież nie będę czekał do połowy grudnia spadnie jej ostatni listek.
junior2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 lis 2016, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Czy śnieg zaszkodzi różom?

Post »

Witam, w Lublinie popadał mokry śnieg, a po południu ma dopadać go więcej. Czy może on zaszkodzić różom, które jeszcze nie zrzuciły liści??
Są to róże na pniu, historyczne, wielkokwiatowe, rabatowe i okrywowe czyli jest ich ogólnie sporo:)
Pozdrawiam,
Andrzej
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Róże pienne,okrywanie na zimę

Post »

Zaszkodzić może w tym sensie, że ciężki śnieg jest w stanie powyginać gałęzie, a nawet i połamać.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”