Towarzystwo dla róż

ODPOWIEDZ
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Towarzystwo dla róż

Post »

Obwódkę rabaty różanej wiosną stanowią tulipany i narcyze. Po krzekwitnięciu na jedej z wielu rabatek różanych obwódkę stanowi lawdnda tworząc niski żywopłot. Chciałam tak samo zrobić na następnej rabacie różanej zastępując lawedę kocimiętką. Co myślą o tym doświadczeni ogrodnicy :?: :P
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Bardzo dobry pomysł perdii :wink: Nie zapomnij dać później zdjęcie tej rabaty na forum. ;:113
Pozdrawiam Andrzej.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Róze i sąsiedztwo

Post »

Cieszę się że pomysł się podoba. Jak Zywopłocik się rozrośnie to zrobie zdjęcie i zamieszczę oczywiści. :D
Timka

Post »

Bardzo mi się podoba ten pomysł
też mam kocimiętkę ale mam pytanie czy można ją przycinać
i czy przycinana będzie kwitła bo moja wyrasta dość wysoko
i rozłożyście
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Róże i sąsiedztwo

Post »

Ja osobiście przycinam zarówno tymianek, lawendę i kocimiętkę- na początku sierpnia , żeby przed zimą odrosła. Wiosna wycinam to co zmarzło lub mi przeszkadza. Cięcie powoduje bardzo bujny rozrost (bynajmniej u mnie.).Najpiękniejszy krzaczek lawendy mam w miejscu na które posadziłam go bo barzdo mi zmarniał, a że jeszcze "okazywał" oznaki życia to szkoda mi bylo go wyrzucić więc posadziłam go w miejscu mało widocznym kolo budynku gdzie tynk troche sie sypał z myślą "urośnie to urośnie, nie to nie" I chyba ten tynk bardzo odpowiadal lawendzie bo odbiła i jest najpiękniejsza ze wszystkich.Zastanawiam sie czy innym nie podsypać troche tego tynku/ :D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Może masz zły odczyn gleby? Lawenda wymaga stanowisk słonecznych i gleb bogatych w wapno.
Pozdrawiam Andrzej.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Na początku zagospodarowywania swojej działki ziołowej były małe problemy. Teraz juz nie mam problemów z lawedną i innymi ziołami. Napisałam ,że ta rosnąca na tynku jest najbardziej okazała, nawet jak na obwódki to zbyt okazała. Uczę się na bierząco bo zanim coś posadzę muszę przygotować dobrze stanowisko pod dana roślinę - tak mnie nauczyło moje krótkie doswiadczenie początkującego ogrodnika (zbyt dużo straciłam roślin na początku sadząc je bez przemyślenia i przygotowania stanowiska :( )
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Na sąsiedztwo róż bardzo często sadzi się także ostrózki, dzwonki, przetaczniki - a więc inne niebiesko - fioletowe kwiaty ,które najlepiej komponują się z rózami. Stosuje sie też oczywiście inne barwy.

Ja na obówdkę różanej rabaty w tym roku posadzę niskie astry krzaczaste.
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Przyjemne połączenie.

Post »

Róże i kocimiętka. Tylko czy lubisz koty? Odwiedziny gwarantowane...
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

róże i sąsiedztwo kocimiętki

Post »

:) kocham koty.jeden z kotów uratował mnie i moja siostrę,(tzn. utarował nas od zaczadzenia dawno temu, chociaż nie obyło sie od pobytu w szpitalu) .W domu mam dwa koty i jakoś nie interesują sie kocimiętką ( może są za bardzo rozpieszczone). Jak przyjdą inne kotki to najwyżej kolce róż zrobią im "niespodzianke" :oops:
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

U mnie w sąsiedztwie róż co roku rosną astry i lwiepaszcze ponieważ same się ozsiewają jak to wszystko zakwitnie jest kolorowo
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Re: róże i sąsiedztwo kocimiętki

Post »

perdii pisze::) kocham koty.jeden z kotów uratował mnie i moja siostrę,(tzn. utarował nas od zaczadzenia dawno temu, chociaż nie obyło sie od pobytu w szpitalu) .W domu mam dwa koty i jakoś nie interesują sie kocimiętką ( może są za bardzo rozpieszczone). Jak przyjdą inne kotki to najwyżej kolce róż zrobią im "niespodzianke" :oops:
Lubią, wiem od sąsiadki. Ja niestety nie mogą tolerować kotów zbyt blisko, bo córka ma alergię na ich sierść... Dobrze, że nie na pyłki :wink: .
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Asiu miałam na działce kocimiętkę ze względu na koty było ich 5 a one nie reagowały na nią żaden nie poszedł poleżec na swoich kwiatkach tylko wolały moją pietruszkę i marchewke. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”