Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  
Autor Wiadomość
White_autumn
 Tytuł: Re: Sadzenie róż
PostNapisane: 3 paź 2017, o 19:10 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
kania napisał(a):
Ja przesadziłam różę wczoraj, bo ziemia mokra a ja miałam czas (działka rekreacyjna z dojazdem 23 km od domu więc bywam nie tak często jak bym chciała). Róża Cardinal Hume, młoda, dwuletnia, teraz jeszcze z młodymi przyrostami i pąkami. Na początku skłoniła młode, wiotkie przyrosty ale po pół godzinie wyprostowała, co daje mi nadzieję, że jednak za bardzo nie obraziła się na to przesadzanie.

Witam,ciekaw jestem czy róża "odnalazła" się w nowym miejscu, dopiero zaczynam sadzić swoje róże, niebawem zastosuję metodę z kopczykiem, mam na dzień dzisiejszy zakupione i posadzone 2 szt. więc wszystko przede mną. Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kania
PostNapisane: 3 paź 2017, o 20:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Tak, róża ma się znakomicie i nawet zdaje się, że rozwinie kwiaty z pączków, które miała przed przesadzeniem. Zatem ośmielona sukcesem przesadziłam jeszcze Queen Elisabeth i trzymam za nią kciuki, bo najpierw zwiesiła młode pędy, następnego dnia podniosła jakby nigdy nic a przy kolejnej wizycie na działce zauważyłam, że znowu zwiesiła pędy. Te pędy są nieważne, bo i tak będą na wiosnę cięte. Mam nadzieję, że korzeń przeżyje.

White_autumn
PostNapisane: 4 paź 2017, o 18:21 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Moje róże też mają 4 i 5 młodych pędów, czy przed zabezpieczaniem na zimę trzeba je ścinać ,czy dopiero na wiosnę zaczynać takie formowanie?

kania
PostNapisane: 4 paź 2017, o 19:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Do zabezpieczenia zimowego jeszcze trochę czasu. Zabezpiecz różę we właściwym czasie bez cięcia. Na wiosnę ją będziesz ciąć. Ale jeżeli to róża parkowa, to nie, bo ich się z zasady nie tnie.

Rzepka
PostNapisane: 18 paź 2017, o 20:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witam.
Dziś dotarły do mnie zamówione róże, część wsadziłam na docelowe miejsca, kilka pozostało, rabata dla nich nie jest jeszcze gotowa.
Jak najlepiej przechować krzaczki do wiosny, wsadzić je do doniczek i zakopcować, czy też bezpośrednio do gruntu na tymczasowe miejsca??
Jak przechowujecie zamówione z jesiennej wysyłki róże??
To róże z gołym korzenieniem, na razie wykopałam zbiorczy dołek i przykryłam ziemią, ale na dłużej chyba nie mogą tak pozostać?

Pozdrawiam Irena

Barbara2000
PostNapisane: 18 paź 2017, o 20:58 
Przyjaciel Forum - silver

1 szt.
Najlepiej oczywiście wsadzić tam gdzie ma rosnąć, ale jeśli nie ma miejsce należy zadolować i sopokojnie przetrwa do wiosny. Nie wiem jak teraz, ale ix lat temu w szkółkach się wykopywało róże, pakowało po 10 szt i dołowało.

Rzepka
PostNapisane: 25 paź 2017, o 19:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Basiu, dzięki za odpowiedź, zastanawim się tylko, czy lepiej przechowają się zadołowane w donicach, czy wsadzone bezpośrednio do ziemii.

Pozdrawiam Irena

DnoKwiatowe
PostNapisane: 26 paź 2017, o 08:22 
50p
50p

więcej niż 1 szt.
Ja bym zadołowała bezpośrednio w gruncie (nie musisz pilnować wilgotności). Pozdrawiam, Danka

silvarerum
PostNapisane: 26 paź 2017, o 12:13 
1000p
1000p

0 szt.
Rzepka napisał(a):
czy lepiej przechowają się zadołowane w donicach, czy wsadzone bezpośrednio do ziemii.

W zeszłym roku dołowałam jesienią róże bez donic w gruncie: wykopałam dołek pod skosem, włożyłam róże, usypałam im kopczyk i ładnie przetrwały. Przy wykopywaniu delikatnie, żeby nie uszkodzić korzeni i wszystko powinno być ok.

Rzepka
PostNapisane: 26 paź 2017, o 13:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Bardzo Wam dziękuję za pomoc. ;:180

Pozdrawiam Irena

nemco
PostNapisane: 12 lut 2018, o 20:21 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wit Witajcie, jestem nowa na Forum oraz nowa w temacie uprawy róż, więc witam i z marszu rozpoczynam od apetycznego wątku... Czy znacie te oborniki (o ile udało mi się prawidłowo zamieścić zdjęcia...)? Czy polecacie któryś z nich? Ziemię mam piaszczysto gliniastą, ale VI klasa, myślę że trzeba ją czymś wspomóc przy sadzeniu... Czytałam, że obornik musi być przedzielony warstwą ziemi od korzeni, tylko który wybrać? Na naturalny nie mam szans, a zrobiłam wypasione zamówienie u Hyżnego... Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi i pozdrawiam!

Barbara2000
PostNapisane: 25 lut 2018, o 19:34 

1 szt.
Ja nigdy nie miałam takiego obornika ze sklepu, ale do naturalnego rzeczywiście nie należy bezpośrednio sadzić, bo może spalić roślinę.

Szczurbobik
PostNapisane: 27 lut 2018, o 16:58 
200p
200p

0 szt.
nemco Z Florowitu sypałam pod róże obornik owczy. Zarówno u mojej mamy, gdzie gleba na działce jest piaszczysta i przepuszczalna jak i u siebie, gdzie mam brunatny piasek gliniasty i glinę. Tym obornikiem nawoziłam raz (wysoka cena) ale byłam zadowolona z efektu. Na co dzień stosuję obornik granulowany bydlęcy. Nie wiem jakiej firmy, kupuję przez internet takie żółte worki po 25 kg. Róże rosną jak szalone, długo i obficie kwitną, nie pryskam na nic a krzaczory potężne ;:333
Jak stosuję: przy sadzeniu nowych róż, kilka garści do dołka i mieszam z ziemią, tak, żeby był głębiej niż sięgają korzenie sadzonej róży. Potem co roku sypię po wierzchu po garści i mieszam z ziemią, ściółką, czy co tam jest pod różą.
Innych z wymienionych oborników nie stosowałam. Kurzaka granulowanego też nie stosowałam pod róże więc się nie wypowiem.

RIWIANA
PostNapisane: 9 mar 2018, o 10:30 
100p
100p

0 szt.
Witam proszę o radę mam do przesadzenia 5 róż cztero i trzy letnich w jakim czasie najlepiej się za to zabrać? Jeszcze jedno pytanie czy miał ktoś takie doświadczenie że na miejsce róży wykopanej wsadził inna różę i zmarniała ????????Do wsadzenia mam róże z doniczek z zeszłego raku jak je będę sadziła to mam poobcinać wszystkie pędy na krótko?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 608 ]  Idź do strony nr...        1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości