Sadzenie róż

ODPOWIEDZ
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sadzenie róż

Post »

Mogły też być kiepskie sadzonki. Wszystkie były z jednej szkółki?
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Sadzenie róż

Post »

No właśnie były z jednej, nie będę pisać z jakiej, bo nie chcę robić antyreklamy - nie jest to zapewne ich wina. Do tego wcześniej kupowałam latem w donicach i się przyjęły, ładnie rosną w tym roku. Zakupiłam też wiosną goły korzeń - przyjęły się bez problemu i żadna nie wypadła, mimo, że było już bardziej sucho potem. Stąd mocno dziwi mnie ta sytuacja. I z dwóch z odmiany rosnących obok siebie pada jedna. I nie jest to kwestia też miejsca, bo te rugosy sadzone w całkiem innym miejscu ogrodu. Szczęście w nieszczęściu, że jednak mniej "cenne" padły. Większa część się jednak przyjęła tych sadzonych jesienią. Rugos sadziłam 9 - padły dwie. Okrywowych 5, padła jedna. Jeszcze jedna zaczęła marnieć, ale się zebrała - tyle, że ma mniej pędów, to rabatowe była.

A poza tym wiosną padła zaraz po posadzeniu Laguna, ale akurat ta była z LM. Chociaż myślałam, że mimo pochodzenia da radę bo to zdrowa i silna odmiana. Sadzonka też była kupiona zaraz po przywiezieniu do sklepu. Inna kupiona w tym samym czasie z LM rośnie super. Teraz niedawno wsadziłam jeszcze Uetersen Klosterrose - ale to była jakaś późniejsza dostawa i odpukać na razie sobie radzi.

Także może to po prostu pech?
jagusia111

Re: Sadzenie róż

Post »

A może coś podgryzło korzonki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”