Różom na zdrowie

Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różom na zdrowie

Post »

Też mam w ogródku ropuszkę lecz ślimaków po opadach deszczu multum, więc nie wiem czy gustuje ona w ślimakach .Widziałam też sporo maluszków ropuszkowych to może w tym roku dadzą im radę jak będzie ich większa gromada.Ja jednak wypróbuję do oprysku Astvit, bo pokładam w nim wielką nadzieję po tym jak zlikwidował mi ziemiórki .Każdego roku niszczyły mi siewki i nie tylko a w tym roku mam z nimi spokój :heja
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różom na zdrowie

Post »

Robiłam w zamrażarce porzadek i mam ze trzy małe porcje ryby ale bez głów filety /dorsz/łosoś/ to przeterminowane chcę wkopać pod róże i tak z tego nic nie bedzie a szkoda do śmietnika.
Jak trochę ziemia się ociepli to mam zamiar jechać do rybaków po głowy, oni i tak to wzyrzucają - co mi szkodzi dam znać kto i jak bedzie pałaszować róże, drzewa czy gryzonie :;230
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różom na zdrowie

Post »

Taro, byle jakiś wygłodzony pies tego nie wykopał ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Różom na zdrowie

Post »

U mnie by to nie przeszło, ja pod każdym krzakiem mam coś zakopane ,niech no tylko przypadkiem odkopię, to mój pies zaraz przenosi pod inną róże, oczywiście jak nie widzę :;230 Jeszcze trochę i będę widziała chodzace róże. ;:306
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różom na zdrowie

Post »

Nie jestem w temacie i przecieram oczy ze zdziwienia, po co pod róże wkopywać głowy ryb? Reniak - co masz zakopane pod krzakami róż? ;:oj
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Różom na zdrowie

Post »

Mięsko, kochana, mięsko na ładnych kosteczkach :;230 :;230
Mam psa z azylu i mimo iż jest u nas już z 7-8 lat to zawsze zakopuje kości ,głównie to całe nogi wieprzowe, po jakimś czasie je sobie odkopuje. Nic na to się nie poradzi, a po co rybie głowy to nie wiem, mogę się domyślać :D
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różom na zdrowie

Post »

Jak rybka to chyba dla kotka? ;:172
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Różom na zdrowie

Post »

Nie wiem skąd się wzięło ze koty lubią rybki :D moje i okoliczne w nich nie gustuja :;230
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różom na zdrowie

Post »

Nasza piesa uwielbia rybę nie tylko kota :wink: a głowy jako nawóz który ma dużo fosforu.To cytat z pewnego forum nie wiem czy mogłabym dodać link do tej stronki dlatego tylko w skrócie .Test był robiony na trzech fiołkach Do jednej doniczki poszła głowa ryby do drugiej Osmocote a w trzeciej tylko sama ziemia. cytat Autor artykułu zastanawiał się nad sposobem dokarmiania praktykowanym przez nasze babcie. Nie wiedział jednak jakiego gatunku użyć, czy ma to być ryba morska czy słodkowodna. W ostateczności zdecydował się na słodkowodne, przekonała go do tego większa zawartość fosforu.
Resztę i dalszy etap widać na zdjęciach, w jednej doniczce jest kawałek rybiej głowy w drugiej kilka ziaren nawozu sztucznego osmocote i fiołek kontrolny z identycznym substratem bez nawozu.
Warunki uprawy identyczne, pod sztucznym oświetleniem, podlewanie przez knot
Wnioski:
Głowa pobudziła naturalne procesy zachodzące w glebie, pojawiło się w niej sporo życia: grzyby ( na początku nawet pleśnie), bakterie, muszki Shocked Fiołek był zdrowy, najszybciej zakwitł. Brak oznak niedoborów pokarmowych.

Fiołek z osmocote przejawiał w dalszej uprawie skutki przenawożenia tj. zwarty pokrój, ciemnozielone liście brak kwitnienia, wolniejsze przyrosty. Pewnie gdyby dawka była odpowiednio mniejsza rezultaty byłby jak przy pierwszym fiołku.

Fiołek kontrolny w tym samym substracie co 2 poprzednie ale bez dodatków rozwijał się dobrze ale wykazywał oznaki zagłodzenia. Braki azotu - jasne liście, późniejsze zakwitnięcie - być może braki fosforu.
Jeśli ktoś będzie chciał to podam linka z tej stronki na PW
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różom na zdrowie

Post »

Dziękuję Jadziu za wyjasnienie, naprawdę nie wiedziałam w czym rzecz! Jak to miło z mądrym pogadać :lol:
mar-jolka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 26 lip 2020, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różom na zdrowie

Post »

Witam. Chialam dopytac oefrkty nawozenia roz rybami. Ja tez mam psy wiec zakopanie glow w ziemi skutkowaloby ich wykopaniem i uszkidzenidm roz. Ale jakby te glowy ryb rozgotowac i zmiksowac/ zblendowzc? Ktos moze juz stosowal ten sposob? Moze podzieli sie efektami?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Różom na zdrowie

Post »

Pisownia niezgodna z regulaminem forum § 3.2
Dalsze pisanie postów w takim stylu spowoduje ich usunięcie.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”