Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

To trzymam kciuki, żeby właśnie taka wyszła ;:215 .
Ja na razie bronię się dzielnie przed nowymi zakupami, ale to pewnie wyłącznie dlatego, że nie ma jeszcze róż w obi ;:124
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Skusiłyście mnie i skoro już była w Carrefourze to kupiłam 3 paczki róż. Dwie angielki i jedną pachnącą. Też są lekko przecenione. Myślicie, że można je do donic na dworze wsadzić? Ewentualnie prosto do ziemi? Na razie do garażu zaniosłam bo tam chłodniej niż w domu. Niech się oswajają.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

W weekend ma być przymrozek, więc niech może poczekają w garażu, ale potem spokojnie możesz je już posadzić do gruntu.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

witaj mandorla
U mnie też w obi jeszcze nie ma
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Moje tegoroczne zakupy z Carrefoura

W ub roku kupiłam różowe i wyrosły z nich bardzo ładne, pachnące róże. Ciekawe co wyrośnie z czerwonych żółtej/pomarańczowej. Jeżeli ktoś takie miał, proszę o opinie

Obrazek
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Mam część tych samych. Szczególnie te w czarnych pudełkach wydawały się być ładnymi sadzonkami (dość grube pędy i ciężkie pudełka - nie wyschnięta ściółka, a przy tym jeszcze nie wypuściły tyle liści)

Obrazek

Do LM wstawili nowe róże, ładne po 25 zł w doniczkach (sprawdziłam jedną, ale obstawiam, że wszystkie w podobnej cenie)

Tu zdjęcia paru, które akurat zrobiłam sobie, żeby sprawdzić które bym chciała

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amelka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 cze 2019, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danusiu wszystkie pomaranczowe roze , ktore pokazujesz, mam z ubieglego roku. Pierwszy kartonik z lewej, zakupiona w Auchan, podpisana jako owoc pomaranczy,zakwitla 2 ladnymi kwiatkami i jest zdecydowanie jasniejsza niz na zdjeciu, ma bardzo silne i grube pedy, nie moge jej zidentyfikowac. Nastepna kupiona w Carrefour to Abraham Darby, z trzeciej zamiast pomaranczowej wyrosl James Galway(pomylka). Kupilam jeszcze rozowa ciemna wyrosla jasniutka Oliwia. Tak, ze pomylki sie zdarzaja, niemniej jestem bardzo zadowolona z zakupu, bo wszystkie sa piekne ;:138 Zdjec niestety nie robilam. Czerwone natomiast kupilam niedawno, ale w bardzo zlym stanie, wyrosniete.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Różę Gantnerfreude- tą pokazaną z Liroya- ja mam , ze szkółki... To okrywowa - mocna w kolorze. Pięknie się przewiesza...


Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Właśnie coraz bardziej mnie ona kusi. Czy rośnie wysoka? Bo na filmach rozeogrodowe.pl to raz jest niska, a raz dość wysoka.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

To róża z przewieszającymi sie mocno gałęziammi. Jeżeli podwiążesz do podpory- będzie wyższa- pozwolisz jej na swobode to będzie niższa z długimi , zwisającymi łodygami oblepionymi niedużymi kwiatami o mocnym kolorze. Mnie zachwyca... :)
Akurat fotki całego krzaka nie znalazłam- ale podobna w pokroju jest Swany/ foto/ Ja te róże corocznie przycinam na długości gałęzi, bo nie cięte tworza wielki zagmatwany busz.

Obrazek

-- N 15 mar 2020 10:20 --
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Amelka1 pisze:Danusiu wszystkie pomaranczowe roze , ktore pokazujesz, mam z ubieglego roku. Pierwszy kartonik z lewej, zakupiona w Auchan, podpisana jako owoc pomaranczy,zakwitla 2 ladnymi kwiatkami i jest zdecydowanie jasniejsza niz na zdjeciu, ma bardzo silne i grube pedy, nie moge jej zidentyfikowac. Nastepna kupiona w Carrefour to Abraham Darby, z trzeciej zamiast pomaranczowej wyrosl James Galway(pomylka). Kupilam jeszcze rozowa ciemna wyrosla jasniutka Oliwia. Tak, ze pomylki sie zdarzaja, niemniej jestem bardzo zadowolona z zakupu, bo wszystkie sa piekne ;:138 Zdjec niestety nie robilam. Czerwone natomiast kupilam niedawno, ale w bardzo zlym stanie, wyrosniete.
Amelko, tych z serii bez pestycydów nie ma w Auchan (przynajmniej w moim). Są podobne, ale to jednak inna seria. Kupuję co roku i co roku trafiam na inne odmiany, w tym sporo pomyłek :;230 .

I kolejny raz na tym samym kartoniku widzimy różne kolory :wink: - dla mnie tylko jedna angielka jest pomarańczowa, pozostałe dwie są różowe. Podobnie jest z francuską z Auchan - wg mnie biała, wg innych żółta lub łososiowa :;230 .

James Galway byłyby dla mnie całkiem zgodny, a trafiła mi się kremowo-łososiowa, prawdopodobnie Crown Princess Margaretha.
Z tej środkowej wyrosła Alnwick Rose - zdjęcie na 21 stronie - świetna róża, pachnąca, kwitła przez całe lato.

Z tymi pomarańczowymi też jest ciekawa sprawa, bo w sklepie są bardzo podobne - jedna w bardziej żółtym odcieniu, inne odrobinę bardziej pomarańczowe. Krzaczki pomarańczowej mają mniej pędów i są grube, żółtej dużo cienkich. Moje czerwone były całkiem ok.

Ach, i znów dałam się wciągnąć w kartonikowe szaleństwo, a tyle sobie obiecywałam, że to już koniec ;:223

Wiridiana - piękne róże pokazałaś, część Kordesa i Tantau, moich ulubionych hodowców. Mam je ogrodzie swoim lub kupiłam dla mamy, super się sprawdzają. Przy czym ja te odmianowe jednak w szkółce wolę kupować.
Amelka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 cze 2019, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danusiu, ja z Auchan mam tylko jedna roze, jest to prezent, gdyz w moim miescie nie ma tego sklepu. Reszta, o ktorych pisalam pochodzi z Carrefour. Wiem, ze pomylki sie zdarzaja i teraz zakupilam w takich samych kartonikach, ale licze na inne roze. Co wiecej, ja mysle, ze oni upychaja w takie katoniki, jakie akurat wczesniej zamowili, aby sie tylko kolor zgadzal albo nawet i na to nie patrza....
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Cześć. W Carrefour w 2018 i 2019 kupiłam w sumie 12 róż angielskich, licząc na to że będą różne. Niestety wszystkie jasnoróżowe okazały się Queen of Sweden (3 sztuki), ta druga ze zdjęcia(sztuk 3)
Princess Alexandra of Kent, a z ostatniej też 3 sztuki pomarańczowe, które przekwitając bledną


Obrazek

Mam jeszcze 2 czerwone- okazały się dwie różne oraz jedną żółtą (w tym roku kolor na kartoniku jest bardziej pomarańczowy).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”