Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Te, które kupowałam - 6,99 (obniżka z ok 8), ale byly też inne - w woreczkach, raczej tańsze, ale nie pamiętam po ile.
Ja wybrałam ładne i żywe krzaczki, ale niektóre były już podeschnięte.
Moje już posadzone w donicach i wystawione na zewnątrz, ładne korzenie miały.

Nelu, zaglądałam w poprzednich latach do Twojego ogrodu, gdzie Ty jeszcze zmieścisz kolejnych kilkanaście róż ze szkółek?
Ja traktuję marketowe róże jako kwiaty jednoroczne na taras (sadzone w donicach), bo w ogrodzie miejsca już absolutnie brak.

Odnośnie tej pachnącej niebieskiej róży parkowej, którą kupiłyśmy - nie zdziwiłabym się gdyby wyrosła z niej Louis Odier (róża na zdjęciu wygląda podobnie). W ubiegłym roku wyjątkowo mi się nie trafił, to pewnie teraz kupiłam podwójnie ;:306 .
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Kochana- jeszcze wiele mi wejdzie- na razie walczę o okrajanie trawnika. :lol: Kilkanaście zadołowanych/ w doniczkach/ i kilkanaście przyjdzie- a co mam sobie żałować jak ja je tak kocham i chce je u siebie widzieć.Czy u ciebie Danusiu też na ogrodzie mają już kiełki liściowe? Bo u mnie się zaróżowiły i widocznie się powiększają... Ale nie tnę- dopiero ogród uruchamiam w kwietniu...


A u nas w bi1 róze były w tej cenie... ;)


Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Hej wszystkim ! :wit
Przeglądałem kilka dni temu ten wątek i tak dałem się porwać tej kwiatowej ruletce że sam dzisiaj kupiłem 4 róże w auchanie :D Zobaczymy co z tego będzie :D Doradźcie mi tylko czy już je wsadzać do ziemi? Czy może zostawić jeszcze w domu ? Myślicie że wytrzymają takie z woreczka w warunkach domowych tak do połowy marca ? :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już się nie mogę doczekać aż wyrosną i zakwitną :tan
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Przypomnijcie mili, skąd róże sa w miarę zgodne?
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Seba, możesz je przechować ale w jak najniższej temperaturze. Na pewno nie pokojowej.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Mam do dyspozycji nieogrzewaną szklarnię, nie do końca szczelną(w ciągu dnia zawsze jest na plusie temperatura ale nie wiem jak w nocy) Domek na działce który też nie jest ogrzewany i temperatura jest niewiele wyższa niż na zewnątrz albo ciemną piwnicę. Które z tych pomieszczeń będzie najlepsze? Zupełnie nie wiem jak postępować z tymi różami z woreczków i kartoników ;:145
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja posadziłam już moje tegoroczne nabytki do dużych donic i wystawiłam na taras. Póki co pogoda ładna, gdyby wróciły mrozy schowałabym je, ale do najchłodniejszego dostępnego pomieszczenia.

Co roku tak robię i uważam, że bardziej zaszkodziłoby im przechowywanie w ciepłym pomieszczeniu - za szybko zaczęłyby wegetację.
Właśnie dlatego kupuję róże w pierwszych dniach po wystawieniu w sklepie, później są już mocno "powyciągane", ususzone.

Max - nie ciemną piwnicę, pozostałe opcje są ok, pod warunkiem, że w domku jest jasno.

Doskonale sprawdza się u mnie również sadzenie róż do donic. W kwietniu-maju mają już ładne młode korzenie dzięki czemu powinny lepiej się przyjąć w ogrodzie (chociaż moje zostaną w donicach). Poza tym posadzone do niezmrożonej ziemi szybciej startują i kwitną.

Ja najchętniej kupuję kartonikowe róże w Auchan. Cena przystępna i trafiają się super odmiany (najbardziej lubię róże angielskie i francuskie), chociaż ze zgodnością różnie bywa. Ale ja podobnie jak Nela, kocham róże (inne kwiaty zresztą też) i nie mogę sobie odmówić przyjemności zakupu, chociaż rozsądne to nie jest (brak miejsca na kolejne rabaty).
Większą zgodnością z opisem cechują się chyba róże w doniczkach z OBI, ale i cena dużo wyższa (ok 20 zł chyba), poza tym, niektóre są całkiem bezkorzeniowe, chyba wolałabym zamówić pożądane odmiany ze szkółki.

Sadzenie róż w donicach ma jeszcze tą zaletę, mogę je dowolnie przestawiać na tarasie i w ogrodzie, nie muszę się więc martwić, że mi róża parkowa na przodzie rabaty wyrośnie, albo jakiś misz-masz kolorystyczny się zrobi.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja swoje kartonikowe wczoraj namoczyłam, wsadziłam w doniczki i wystawiłam na ogrodzie. Najpierw dałam do kartona, ale po namyśle, wyjęłam , dałam w drugą doniczkę i nakryłam czubato ziemią. Nie były mocno skiełkowane to maja tak jak w kopcu.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

To w takim razie jutro wybiorę się na działkę, posadzę je w doniczki i zdołuję je w szklarni. Martwi mnie tylko fakt że moje róże już ruszyły z wegetacją. Może dla dodatkowego zabezpieczenia okryć je wiosenną agrowłókniną?
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

W zeszłym roku kupiłam kilka zabiedzonych "woreczków" w obi, były przecenione, chyba po 3 zł? Wszystkie były zgodne.
Myślę, że okrywanie można sobie darować przy obecnych temperaturach, gdyby zapowiadał się jakiś konkretniejszy mróz, to wtedy można je okryć na noc. Widzę, że niektóre rosnące w gruncie róże też już powoli wypuszczają listki.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Od jutra kolejne róże w Auchan


Obrazek
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja dzisiaj pojechałam c oś do jedzenia kupić w Au i wpadła mi taka kartonikowa francuska ciapata do koszyka ;:124
Zjeść się nie da, ale doniczkę trzeba znaleźć.... Mam już jedną w donicy z ubiegłorocznego zakupu, powinnam ją była wysadzić, ale zeszło.... bo gdzie niby mam ją wsadzić, na środku chodnika? ;:145

W tej cenie rzeczywiście można je traktować jak jednoroczne,nie wpadłam na to ;:63

P.S. Zainteresowanie bylo ogromne, tłumy ludzi w środku tygodnia, przed południem ;:202
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Dzisiaj byłam znowu w Auchan. Kupiłam angielki i francuzki. Nie pamiętam czy białe angielki były zeszłegfo roku- teraz tylko kilka karoników białych i jasnoróżowych/ z napisem j. różowe na spodzie Oliwia/. Pozostałych sporo... Fakt- zainteresowanie nimi wielkie- moment pełno ludzi koło regału...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”