Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danka11 pisze:
brydziasia pisze:Dlob dziękuję.
Danka11 mój Novalis w słońcu do 13 jest obrzydliwie trupi.
Nie dość, że dość, że kolor trupi to jeszcze zascha w słońcu i wygląda jak mumia.
Znośnie wygląda jedynie na tle jasnoczerwonych róż - jak wampir po obfitych łowach.
A to ja się za chwilę wyleczę z niebieskich trupków - dziękuję! Tego mi bylo trzeba.

Mój mąż uważa, że róża ma być czerwona, krwisto-czerwona najlepiej. I takie mam 2: Jakaś rabatowa i Lincoln. Obie kartonikowe.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Wspaniała sadzonka. Jeszcze takiej "kartonikowej" nie widziałam :shock:

Też bym kupiła, nawet jakbym nie planowała takiego zakupu ;:215 Koniecznie ją pokaż jak zakwitnie i w ogóle jak bedzie rosła.

pozdrawiam!
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Dlob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 21 mar 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Obiecuję że pokażę jak tylko pojawią się pierwsze kwiaty.
Pozdrawiam Daniel.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Dlob pisze:Obiecuję że pokażę jak tylko pojawią się pierwsze kwiaty.
;:333 Czekamy ;:3
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Witajcie :wit
Dzisiaj byłam A..chan i szkoda, że nie było w kartonikach róż angielskich i francuskich ;:185 tylko były w woreczkach ale i tak kupiłam troszkę (12 szt). ;:224
Oto moje kupione róże.
Wszystkie mają kiełki.
Obrazek
Jutro będę się nimi zajmować.
Co z nich wyrośnie to się okaże. ;:218
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Dlob pisze:Dzisiaj skromnie tylko jedna francuska wpadła do koszyka, pod kartonikiem napisane Komtesa. Pamiętam że dwa lata temu z takiej samej wyrosła Papageno. Porządna sadzonka już w donicy na balkonie czeka na przeprowadzkę do ogrodu. Oczywiście miałem już nie kupować "kartoników" ,ale jakoś dziwnym trafem coś mi się to nie udaje :D .
Obrazek
Naprawdę imponująca sadzonka ;:138 . I jak tu się oprzeć.... Ciekawe co w tym roku wyrośnie.
Ja na ładną Komtesę w poprzednich latach nie trafiłam, dlatego w tym roku jeszcze nie wzięłam. Dobrze, że jestem poza Wrocławiem, może uda mi się uniknąć różanego szaleństwa
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ewo u mnie tez były w woreczkach. Regały na których były rozłozone miały opisy...
Te w zielonych woreczkach powinny być takie jak na zdjęciu, te w białych opis widniał "mix róż" czyli na kogo wypadnie na tego bęc. Ja do tych kartonikowych kupiłam jeszcze 2 w woreczku zielonym, pnacą różową i parkową białą ;:333
Też jestem ciekawa co z tego wyrośnie. I Waszych również ! koniecznie jak zakwitną pokażcie swoje róże ;:109
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Asiu właśnie powinny ale zawsze jest ryzyko , że nawet potrafi się kolor nie zgadzać nie mówiąc już o nazwie.
Ja w ubiegłych latach polowałam na Mount Shastę i kupowałam ją w biedrze 2 razy i raz w au.chan i w żadnym przypadku nie było zgodności (2 razy były czerwone a raz różowa , były to róże kartonikowe i podpisane odmianą).
Tak więc mniej się spodziewam po różach nieopisanych. Zaletą natomiast jest to, że są niedrogie i czasami są to dorodne okazy.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

ewita44 pisze:Asiu właśnie powinny ale zawsze jest ryzyko , że nawet potrafi się kolor nie zgadzać nie mówiąc już o nazwie.
Ja w ubiegłych latach polowałam na Mount Shastę i kupowałam ją w biedrze 2 razy i raz w au.chan i w żadnym przypadku nie było zgodności (2 razy były czerwone a raz różowa , były to róże kartonikowe i podpisane odmianą).
Tak więc mniej się spodziewam po różach nieopisanych. Zaletą natomiast jest to, że są niedrogie i czasami są to dorodne okazy.
Jest taka teraz w woreczku opisana w LM.

Właśnie w LM też są róże i stoją na dworze więc chyba lepiej dla nich. Wczoraj też się nie opanowałam i kupiłam jedną. Myślę jeszcze o pnącej, ale nie wiem na co się zdecydować z tych dostępnych albo może szukać w sklepie zajmującym się różami?
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Wiridiana
Dziękuję za informację jak będę w pobliżu to zajrzę.
Zależy czy chcesz mieć konkretną odmianę czy też interesuje Cię kolor i pokrój róży i oczywiście ile masz na to miejsca.
Ja ze swojego doświadczenia (choć jest nie za duże w stosunku do innych forumowiczów) mogę Ci z czystym sumieniem polecić
Eden (parkowa kremowo-różowa dorastająca do 2 m - u mnie wyższa), Venrosa (wielkokwiatowa amarantowa pachnąca), Anna Purna (wielkokwiatowa biała-ubóstwiam jej zapach), Louis Odier (krzaczasta,historyczna, różowa i pachnąca dorastająca 2,5 -2,8 m) , New Dawn (pnąca, pachnąca blado różowa), Rhapsody in Blue (krzaczasta, pachnąca, ciemno fioletowa, ok 1,5-2 m, w dni upalne trochę jaśnieje), Queen of England (wielokwiatowa różowa 1,5-1,8 m, nie pachnie), Lucie - lichtkonigin lucia (krzaczasta parkowa żółta wys.ok 1,8-2 m), Gizelkę (pnąca kolor od pomarańczu, żółci i białego przy przekwicie, maleńkie kwiatuszki ok 3m).
Zobaczymy jak w tym roku będzie się sprawować Ascot , który kupiłam w zeszłym roku na jesieni, bo słyszałam o niej dobre słowa.
W zależności od strefy i stanowiska w jakich rosną zależy jak rosną.
Choć dla mnie jest jeszcze wiele róż, które mi się podobają a nie mam. Dlatego się na ich temat nie wypowiadam
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ewuniu ale te co wymieniłaś kupowałaś sklepach ogrodniczych ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Podłączam się pod rekomendację dla Louise Odier, wspaniała, zupełnie bezproblemowa (odpukać!) róża. Ona nie jest stricte pnąca, ale tak się rozrasta, że nie widać różnicy :;230
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja też sie skusiłam na tę francuzeczkę różową. Ogladając co wam wyrosło z kartoników podpisanych na spodzie Komtesa- skusiłam sie licząc na fajną różę. ;:oj

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”