Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Beata8
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 kwie 2010, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Z moich kartonikowych angielskich róż z Auchana, kupowanych jesienią zeszłego roku i wczesną wiosną wyrosły:
-z żółtej - na razie widać żółte pąki
-z różowej -róża biała; ta róża miała przyczepioną do łodyżki plastikową metkę z napisem "alabaster" i ciekawe czy to ta róża
-z pomarańczowej róża podobna do opisu Danki "w pąku najpierw łososiowa (właściwie pomarańczowa), później coraz bardziej różowa, a w rozkwicie jaśniutka, porcelanowo-różowa", w sumie jest różowa
-z bordowej (czerwonej) - jeszcze nie kwitnie, szukając półcienia posadziłam ją pod drzewem, ale chyba jej to stanowisko nie pasuje
- jasnożółta padła, to moja pierwsza róża, która nie przyjęła się
-z jasnoróżowej -taka o zgodnym kolorze , może Oliwia

Kupiłam jeszcze później kilka róż na wyprzedaży, bo zrobiło mi się ich żal, nie wszystkie już zakwitły. Na razie tylko bordowa, piękna róża podobna do Williama Szekspira

Danka, z jakiej dokładnie wyrósł Ci Leonardo da Vinci, z kartonikowej auchanowej angielskiej czy francuskiej? Bo chętnie bym go kupiła.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Beata, na stronie 2 tego wątku (w kilku miejscach) są zdjęcia moich róż: bordowej - podobnej do WS, różowej Olivii i tej "w pąku najpierw łososiowa..." - tam jest ten łososiowy pąk, a wątku o identyfikacji róża w rozkwicie (w połowie strony):
viewtopic.php?f=41&t=100004&start=378

Ta ostatnia (niby Komtesa), to chyba jednak Queen Elizabeth. Nie ma siły, róże parkowe różnią się od wielokwiatowych, mamy pomyłkę.
Róża Floresity, to mi w ogóle jeszcze różę Gaujard bardziej przypomina (do mnie też trafiła jako pomyłka z Auchan).

Beata, a Tobie QE z pomarańczowego kartonika wyrosła? Bo ja już nie wiem, z pomarańczowej angielki czy francuskiej Komtesy, mogłam pomieszać znaczniki.

Leonardo wyrósł mi z różowych francuskich, ale nie wiem jasno czy ciemnoróżowych, bo pomieszałam kartoniki.
Szczerze mówiąc, mimo, że nie pachnie jest super, kwitnie już chyba ponad 2 tygodnie (a stoi w pełnym słońcu) - możesz go zobaczyć na górze strony, w poniższym linku:
viewtopic.php?f=41&t=32273&start=140


Ewa, nie mogę znaleźć róży o nazwie Ariel - jak ona wygląda, bo mam kilka niezidentyfikowanych i nie wiem, którą masz na myśli.
Beata8
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 kwie 2010, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danka, dziękuję :D
Beata8
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 kwie 2010, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Róża, która wyrosła z kartonikowej angielskiej pomarańczowej z Auchana, "w pąku najpierw łososiowa (właściwie pomarańczowa), później coraz bardziej różowa, a w rozkwicie jaśniutka, porcelanowo-różowa", w sumie jest różowa:




Obrazek
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Wieczorem wstawię moją, bo nie jestem pewna czy to taka sama, nie mam aktualnego zdjęcia pod ręką, więc mogę się mylić.
Twoja ma pękate pąki, a moja podłużne. Twoja bardziej wygląda na angielską.

Ja o bycie pomarańczową angielską posądzam tą:
Obrazek

Obrazek
Beata8
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 kwie 2010, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ta róża wyrosła z kartonika pierwszego po prawej stronie, a "alabaster" z pierwszego po lewej:
Obrazek
Ewa54
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 17 lut 2016, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danusia wpisz Arielle Tantau
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ewa, dziękuję za podpowiedź, ale taka ładna (szlachetna) to moja nie jest.
Zwykłą Queen Elizabeth raczej mam, ale jest ok, naprawdę jestem pod wrażeniem jej żywotności.
Ewa54
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 17 lut 2016, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Róże w katalogu są hodowane w szklarni i dlatego sątakie ładne.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Moje nn zaczynają już przekwitać, to ostatki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danusiu! "Komtesa" jeszcze się do końca nie otworzyła, ale poszukałam nieco i już teraz bez pudła ją rozszyfrowałam! To odmiana Aachener Dom (opis na stronie szkółki Rozaria.pl), w dodatku jest to róża ... hodowli Meillanda a jako taka to faktycznie jest różą francuską. Mówisz że z któregoś kartonika rozkwitła ci Teasing Georgia. To moje jak dotąd niespełnione chciejstwo! Nie przepadam za różami angielskimi, ale tą jedną chciałabym mieć. Zastanawiałam się nawet teraz wiosną czy zamówić ją z Floribundy ale nie opłaca się zamawiać i sprowadzać tylko 1 róży. Pamiętaj, że gdybyś kiedyś chciała się jej pozbyć to ja chętnie się nią zaopiekuję :oops: ... Więc pomału pokazuję moje pomyłki. 1- miała być Die Welt (również bardzo chciałam ją mieć) - ale rozkwitła pnąca Coral Dawn.
Obrazek

Obrazek
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Floresito, cieszę się, że jednak jakaś Komtesa się trafiła, zobaczymy jak się będzie sprawowała.

Czy moja kremowo-złoto-morelowa róża to Teasting Georgia nie mam pojęcia, ale jeżeli będę się wybierała w Twoje strony, to z przyjemnością Ci ją podaruję. Nie wiem tylko czy wspominałam, że jest to róża kaskadowa :;230 .
Ma tak wiotkie pędy, że każdy jeden muszę podwiązywać. Po pierwszym kwitnieniu mocno ją przytnę, może się poprawi.,
Poza tym jest całkiem fajna, ładnie pachnie, a kwiat utrzymuje się min. tydzień.

A tak wygląda moja "komtesa" w różnych stadiach rozwoju:
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Na zdjęciu tego nie widać, ale w tej chwili ma ponad 40 nowych pąków
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

No Danusiu z tą różą kaskadową to trafiłaś w mój słaby punkt! Właśnie z tego wzięła się moja niechęć do tych wszystkich austinek, ich cienkich pędów i kwiatów ze stale zwieszonymi w dół głowami, które dodatkowo wyglądają jak kapeć już po pierwszym deszczu! To nie na moje nerwy! Jednak tą Teasing obserwuj - może wezmie się w garść i powypuszcza jeszcze jakieś sztywne, proste pędy? Oto moja kolejna niespodzianka - róża podpisana jako Katherine. Według zdjęcia na kartoniku miała być biała z czerwonym brzegiem, a jest czysto biała z zielonkawym odcieniem (od razu mówię, że Chopin to nie jest).
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”