Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

RIWIANA: To wszystkie te 11 nowych nabytków już rozkwitło? U mnie jeszcze bodaj 5 szt ma pąki zamknięte i czekam co z nich zakwitnie.
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Heja :)
Po odchorowaniu liliowcozy zapadłam na różycę i dołączyłam do kartonikowych hazardzistów ;) Pierwsze objawy pojawiły się 3 lata temu, jeszcze zwalczone. To miała być francuska, pachnąca, jasnoróżowa wg opakowania. Kupiona w Auchan. Widziałam na wątku, że Danka11 ma podobną.
No jakby nietrafiona :D
Obrazek

Z tego rocznych zakupów do tego kartonika jedna nawet pasuje całkiem dobrze, a druga ze znakiem zapytania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do tych jeszcze czekam na kwiaty, bo długo się ukorzeniały i odchorowywały.
Obrazek

Kupiłam też 2 róże w Leroy Marlin. Jedna nie przeżyła ? nazwy nie pamiętam, druga ma być La Minuette. Czekam, aż pąk się otworzy to się okaże.
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

A ja w tym roku po kartonikowych pomyłkach stwierdziłam źe wolę zapłacić droźej i kupić róźe z bardziej wiarygodnego źródła tym bardziej że lubię róźe wielkokwiatowe a w tym roku same jakieś miniaturki :;230 mi rosną z tych kartoników :D
Ewa
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Tak z nimi jest to prawda ale....kupuję róże w dużym centrum ogrodniczym i wszystkie bez nazw odmian .Dobrze się złoży jak jest zdjęcie róży.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Dziewczyny, nie bądzcie takie rozgoryczone! Może raz na jakiś czas trafi się z kartoników coś mniej atrakcyjnego, ale to działa też i odwrotnie! Można znalezć prawdziwe perły w tych tanich kartonikach czy woreczkach. Riwiano - na pociszenie przesyłam Ci dwie moje pomarańczki, bo wiem że je lubisz :wit
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

magda1975, bo nie mają licencji, więc nie mogą używać nazwy. Patent na róże trwa 20 lat. Potem można rozmnażać i sprzedawać z nazwą. Oczywiście licencjonowane są droższe.
W pobliżu mam szkółkę, która poza swoją specjalizacją sprzedaje też wszystkie inne grupy roślin, więc mają też róże. Stare odmiany, po wygaśnięciu patentu i bez licencji są po 12zł, poza pnącymi po 20zł, a licencjonowane powyżej 20zł do 30zł. Tam jest akurat bardzo tanio, bo w innych okolicznych bez licencji cenią 20zł i więcej.
W zeszłym roku trafiłam w Auchan jakoś latem już na wyprzedaży serię róż renesansowych, z pół ceny i kupiłam Julię w jeszcze dobrym stanie. Pierwotnie kosztowała 35zł.
Centra ogrodnicze działają na rynku lokalnym i muszą w miarę dbać jakość i zgodność z etykietą, nawet jeśli róża nie ma nazwy, bo klient może wrócić z awanturą i popsuć opinię, a ta na rynku lokalnym jest ważna. Supermarkety mają to w nosie przy takiej liczbie klientów. Co roku nie ten to inny kupi.
Dlatego nazwałam to kartonikowym hazardem. A jak to w hazardzie - raz się wygra, raz się przegra, ale co się człowiek pobawi to jego ;)
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Floresita chcesz żeby mi żółć pękła :;230 :;230 :;230 a wracając do tematu zgadzam si? z Tobą można rarytasiki też trafić a mi niestety w tym roku trafiło się ale nie to
Ewa
Awatar użytkownika
Dlob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 21 mar 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ewa- można też trafić na wyprzedażach na fajne okazje.Mi trafiły się róże z Obi po 3.90 m.in. Paul Bocuse, Amandine Chanel,Institute Lumiere. Wprawdzie w tym roku nie zakwitną ale czas powoli wyleczyć się z kartoników.
Pozdrawiam Daniel.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

MANDORLA: O ile jeszcze tu zaglądasz. Obiecałam pokazać co zakwitło z bidy woreczkowej z TESCO opisanej tylko jako Two Color. Jest to róża bez wątpienia wielkokwiatowa, ma wysokie pędy, na każdym jest 1 duży kwiat morelowo- różowy z żółtą nasadą płatków. Mnie się ona bardzo podoba. Mogłabyś również pokazać co zakwitło z Twoich nowych nabytkow.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Witajcie
u mnie z takich kartonikowych wyrosło to
z double delight z biedry to nie ona
Obrazek
Obrazek
Obrazek

z auchan
Obrazek
Obrazek

z auchan jako lavender blue ten duży kwiat pachnący
Obrazek
Obrazek

z auchan jako komtesa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

angielka z auchan
Obrazek
Obrazek

kupiona ja la miniuette w tesco
a wyrosła taka, mały niepachnący kwiat
Obrazek

angielka z auchan
podpisana jako oliwia
Obrazek

Jeżeli ktoś rozpoznaje to proszę o identyfikację ;:180
Z góry dziękuje
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Mam jeszcze zdjęcie pąka tej Two Color
Obrazek
Amelka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 cze 2019, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ładna ta Two Color, zarowno kolor jak i kształt kwiatu...Trzeba bedzie szukac, moze bedzie w jesiennej dostawie...
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

A oto kolejna piękność - zachwycający St Richard of Chichster, tzw "bezkorzeniowiec" z doniczki z OBI. Widziałam go co roku w OBI, ale to zdjęcie na etykiecie nie wzbudzało mojej euforii do czasu aż zobaczyłam go na żywo w czyimś ogrodzie. Na moim zdjęciu kwiat dopiero się rozwija, jeszcze nie pokazał całej pełni swojej urody. Kwiat jest bardzo duży, ok 14 cm średnicy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”