Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Podłączam się pod rekomendację dla Louise Odier, wspaniała, zupełnie bezproblemowa (odpukać!) róża. Ona nie jest stricte pnąca, ale tak się rozrasta, że nie widać różnicy :;230
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja też sie skusiłam na tę francuzeczkę różową. Ogladając co wam wyrosło z kartoników podpisanych na spodzie Komtesa- skusiłam sie licząc na fajną różę. ;:oj

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

ewita44 pisze:polowałam na Mount Shastę i kupowałam ją w biedrze 2 razy i raz w au.chan i w żadnym przypadku nie było zgodności
Regularnie ma ją w ofercie obi, spróbuj tam zapolować. Ja ją kupiłam w ubiegłym roku, w woreczku. W obi róże są w bardzo dużym procencie zgodne - w przypadku moich zakupów wręcz w 100%.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja też mam tę odmianę. Chyba jest zgodna, bo biała jest. Kupiona w Netto.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

witajcie
mandorla
Dzięki za info, ja kupowałam w o..bi chinatown i faktycznie była zgodność ale akurat jej wtedy nie było.
julianie
W n..etto nigdy nie kupowałam róż, najczęściej w a..uchan i biedrze, o ile 2 lata temu w biedrze jakieś 80% róż się zgadzało to w zeszłym roku w większości nie.
iwwa
venrosa,eden, gizelkę kupowałam w ogrodniczym, new dawn na allegro ale nie pamiętam u kogo a reszta auchan (seria angielek i francuzek - nie podpisane odmiany, potem identyfikowane na forum) i biedra część odmianowo zgodna a część rozpoznana na forum.
Amelka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 cze 2019, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Witajcie!
W tym roku niestety zaspalam i dopiero dzis kupilam roze ( 5 angielek w Carrefour). Niestety wyboru juz nie bylo i 3 czerwone angielki sa dosc wyrosniete, maja juz listki i dosc dlugawe nowe pedy, mimo to zaryzykowalam. Czy ktos podpowie, co z nimi robic, aby przezyly :?: . W ubieglym roku, kupione z malymi listkami padly i niestety nie odbily....
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Wszystko zależy od tego, jaką masz/będziesz miała pogodę. Jesienią posadziłam kilka róż, które wkrótce wypuściły ochoczo listki i pędy, i spokojnie przetrwały tę "zimę" - ale chyba się nie zdarzyło, by temperatura spadła u mnie niżej niż -5. Ja bym posadziła, ewentualnie na razie zadołowała w jakimś zacisznym miejscu, z opcją otulenia włókniną w przypadku spadku temperatury. Jeśli nawet te młode pędy padną, powinny spokojnie odbić nowe.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Amelka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 cze 2019, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Dzięki za info. Posadzilam od razu do gruntu, mimo iz zastanawialam sie czy nie posadzic najpierw do donic. Zobaczymy, co bedzie dalej. Ja tez jesienia sadzilam roze, ktore zaraz wypuscily liscie, wszystkie sie przyjely, ale to byly roze ze szkolki. Te natomiast sa z kartonikow , staly w cieplym sklepie i rozhartowaly sie. Tak ogolnie to nie mam najlepszych doswiadczen, jeśli chodzi o te kartonikowe, jednak moze tym razem bedzie lepiej.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Także dziś wybrałam się do Carrefour po róże. Niestety i u mnie wyboru zero :wink: . Aby jednak pusto nie wracać kupiłam jedną Kristall..okaże się czy nią jest :roll: . Ma już maleńkie wypustki zielone więc wsadziłam w dobrą ziemię do dużej donicy i wystawiłam na balkon. Nie powinno jej to zaszkodzić bo wydaje mi się że te róże już zahartowane bo stały na zewnątrz. Poza tym będę miała ją pod kontrolą w razie spodziewanego przymrozku wniosę do pomieszczenia . ;:108
Amelka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 cze 2019, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ktos z forumowiczow poszukiwal rozy Mount Shasta. Dzisiaj W Carrefourze widzialam duzo kartonikow tej odmiany.
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Piękne sadzonki w Lek...erku, szczególnie te z trójpaków. Odmian brak, są jedynie opisane grupami ,,parkowe" ,,rabatowe", ,,miniaturowe", ,,wazonowe" itp.
Seria ,,nowej generacji renesansowe" w doniczkach, też spore okazy, podpisane odmianami (niestety tylko przebiegłam przez to stoisko, nie zapamiętałam odmian, były co najmniej cztery nazwy).
Cena od 6,99 do 17,99.
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

A ja się jednak ugięłam i zakupiłam jedną z niebieskich: Blue in Rhapsody - miałam okazję widzieć ją kwitnąca w ubiegłym roku, podobała mi się, zobaczymy jak jej u mnie będzie. Mam sporo cienia w ogródku, więc stanowisko chyba jak najbardziej odpowiednie :)
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Kupiłam dziś w Carrefourze angielki (z serii bez pestycydów) - jasno i ciemnoróżowe, żółte i czerwone. Ładne sadzonki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”