Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Zosiu a taka różowa to u mnie zakwitła takim kwiatem/ Chyba Mary Rose/...

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Pokazywałam już co zakwitło z mojej auchanowej "Komtesy". Jednak w donicy miałam jej 2 sadzonki i dopiero wczoraj zauważyłam, że część kwiatów wygląda inaczej ... Ta druga róża silnie pachnie, ale niestety kwiaty są na wiotkich łodygach, póki co nie otwierają się do końca i łatwo osypują się w takiej pół - otwartej fazie. Może Nela ma jakąś sugestię co to może być?
Obrazek

Obrazek
Agusia75
100p
100p
Posty: 121
Od: 27 maja 2018, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Rozkwitły moje ostatnie kartonikowe niespodzianki.
Jasnoróżowa angielska to Queen of Sweden

Obrazek

Natomiast morelowa angielska okazała się być żółtą

Obrazek
Pozdrawiam Agnieszka
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Sezon różany w marketach rozpoczęty. W Auchan wystawili pierwszą partię róż, ale angielskich i francuskich na razie nie ma.
Oto moje nabytki:

Obrazek

Niektóre nawet nazwę odmiany mają
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danka- tez kupiłam tę niebiską co masz na pierwszej fotce w górnym rzędzie. Ciekawi mnie co urośnie... Tylko,że u mnie były w bi1 / to jakby filia Auchana/- Auchan jeszcze nie wystawił.
Kupiłam też niebieska pnącą we woreczku. Wybierałam długo, bo raczej rachityczne były- ale znalazłam dwie co odpowiadały. Lubię tę loterię. Ale nie napalam się już na wiele nn, bo przyjdzie kilkanaście ze szkółki.

U nas takie były z serii niebieskiej

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

jaka cena w Auchan ? :)
:)
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Te, które kupowałam - 6,99 (obniżka z ok 8), ale byly też inne - w woreczkach, raczej tańsze, ale nie pamiętam po ile.
Ja wybrałam ładne i żywe krzaczki, ale niektóre były już podeschnięte.
Moje już posadzone w donicach i wystawione na zewnątrz, ładne korzenie miały.

Nelu, zaglądałam w poprzednich latach do Twojego ogrodu, gdzie Ty jeszcze zmieścisz kolejnych kilkanaście róż ze szkółek?
Ja traktuję marketowe róże jako kwiaty jednoroczne na taras (sadzone w donicach), bo w ogrodzie miejsca już absolutnie brak.

Odnośnie tej pachnącej niebieskiej róży parkowej, którą kupiłyśmy - nie zdziwiłabym się gdyby wyrosła z niej Louis Odier (róża na zdjęciu wygląda podobnie). W ubiegłym roku wyjątkowo mi się nie trafił, to pewnie teraz kupiłam podwójnie ;:306 .
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Kochana- jeszcze wiele mi wejdzie- na razie walczę o okrajanie trawnika. :lol: Kilkanaście zadołowanych/ w doniczkach/ i kilkanaście przyjdzie- a co mam sobie żałować jak ja je tak kocham i chce je u siebie widzieć.Czy u ciebie Danusiu też na ogrodzie mają już kiełki liściowe? Bo u mnie się zaróżowiły i widocznie się powiększają... Ale nie tnę- dopiero ogród uruchamiam w kwietniu...


A u nas w bi1 róze były w tej cenie... ;)


Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Hej wszystkim ! :wit
Przeglądałem kilka dni temu ten wątek i tak dałem się porwać tej kwiatowej ruletce że sam dzisiaj kupiłem 4 róże w auchanie :D Zobaczymy co z tego będzie :D Doradźcie mi tylko czy już je wsadzać do ziemi? Czy może zostawić jeszcze w domu ? Myślicie że wytrzymają takie z woreczka w warunkach domowych tak do połowy marca ? :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już się nie mogę doczekać aż wyrosną i zakwitną :tan
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Przypomnijcie mili, skąd róże sa w miarę zgodne?
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Seba, możesz je przechować ale w jak najniższej temperaturze. Na pewno nie pokojowej.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Mam do dyspozycji nieogrzewaną szklarnię, nie do końca szczelną(w ciągu dnia zawsze jest na plusie temperatura ale nie wiem jak w nocy) Domek na działce który też nie jest ogrzewany i temperatura jest niewiele wyższa niż na zewnątrz albo ciemną piwnicę. Które z tych pomieszczeń będzie najlepsze? Zupełnie nie wiem jak postępować z tymi różami z woreczków i kartoników ;:145
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja posadziłam już moje tegoroczne nabytki do dużych donic i wystawiłam na taras. Póki co pogoda ładna, gdyby wróciły mrozy schowałabym je, ale do najchłodniejszego dostępnego pomieszczenia.

Co roku tak robię i uważam, że bardziej zaszkodziłoby im przechowywanie w ciepłym pomieszczeniu - za szybko zaczęłyby wegetację.
Właśnie dlatego kupuję róże w pierwszych dniach po wystawieniu w sklepie, później są już mocno "powyciągane", ususzone.

Max - nie ciemną piwnicę, pozostałe opcje są ok, pod warunkiem, że w domku jest jasno.

Doskonale sprawdza się u mnie również sadzenie róż do donic. W kwietniu-maju mają już ładne młode korzenie dzięki czemu powinny lepiej się przyjąć w ogrodzie (chociaż moje zostaną w donicach). Poza tym posadzone do niezmrożonej ziemi szybciej startują i kwitną.

Ja najchętniej kupuję kartonikowe róże w Auchan. Cena przystępna i trafiają się super odmiany (najbardziej lubię róże angielskie i francuskie), chociaż ze zgodnością różnie bywa. Ale ja podobnie jak Nela, kocham róże (inne kwiaty zresztą też) i nie mogę sobie odmówić przyjemności zakupu, chociaż rozsądne to nie jest (brak miejsca na kolejne rabaty).
Większą zgodnością z opisem cechują się chyba róże w doniczkach z OBI, ale i cena dużo wyższa (ok 20 zł chyba), poza tym, niektóre są całkiem bezkorzeniowe, chyba wolałabym zamówić pożądane odmiany ze szkółki.

Sadzenie róż w donicach ma jeszcze tą zaletę, mogę je dowolnie przestawiać na tarasie i w ogrodzie, nie muszę się więc martwić, że mi róża parkowa na przodzie rabaty wyrośnie, albo jakiś misz-masz kolorystyczny się zrobi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”