Flora Danica

ODPOWIEDZ
Rubinia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 17 lip 2017, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Flora Danica

Post »

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z tą odmianą? Jestem w trakcie planowania ogrodu i umyśliłam sobie właśnie Florę Danicę, którą chciałabym skomponować z Flammentanz. Będę wdzięczna za wszelkie spostrzeżenia i rady.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Flora Danica

Post »

U mnie nigdy obficie nie kwitła- to róża wielkokwiatowa.. Kolor piękny, ale kwiatków skąpi...Nie wiem jak u innych...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Rubinia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 17 lip 2017, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Flora Danica

Post »

Dziękuję za odzew:-) Swoją przygodę z różami dopiero zaczynam. Jeśli znajdę sadzonkę Danici to chyba dam jej szansę. Teren do zagospodarowania mam duży, więc można poeksperymentować;)
Nutella
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 9 cze 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Flora Danica

Post »

Miałam Florę Danicę - dwie sztuki posadziłam razem, w jednym dołku, dla lepszego efektu. Rosła w bardzo ciepłym i słonecznym miejscu, na przysłowiowej "patelni". Byłam z niej mega zadowolona. Podobała się mojej Mamie, więc oddałam jej ze szczerego serca. Niestety, u niej ledwo zipie - Mama nie pamięta o podlewaniu:(. U mnie cudownie i obficie kwitła, kwiaty duże, dość trwałe, pachnące.Taki nieoczywisty, dość zmienny pomarańcz, z tonami żółtymi, morelowymi, bursztynowymi. To był silny krzak, niezbyt wysoki, ale sztywny, kwiaty nigdy nie zwisały smętnie, bywały pojedyncze lub w małych wiechach, zwykle po trzy sztuki w "bukiecie". W drugiej połowie lata łapała lekką plamistość, ale nie było to bardzo rażące, nawet nie opryskiwałam. Właśnie się za nią znowu rozglądam:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”