Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Zajrzałam dzisiaj do różyczek w auchanie, bardzo wyrośnięte, część uschnięte.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Czyżby nikt nie kupował tej wiosny żadnych róż z OBI ??
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

wisia7 - no to rzeczywiście trafił ci się ładny egzemplarz. Mam nadzieję, że te moje "bidy" dadzą radę.
Awatar użytkownika
aagata74
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 20 paź 2016, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Witam wszystkich różomaniaków :D . Skusiłam się strzał w ciemno i kupiłam różę pnacą w balocie w Biedrze. Dodatek do ziemi :;230 Po rozpakowaniu ukazał się taki obraz
Obrazek

Obrazek
Dotychczas kupowałam róźe w szkółkach, sadzonki zawsze były idealnie zaszczepione i zgodne odmianowo. Zachciało mi się niespodzianek
i zafundowałam sobie podwojną. Co z tym fantem zrobić? Nie mam doświadczenia w tym temacie.
Wyciąć wybijajacą podkładkę przed wsadzeniem wiosną w grunt .Tylko jak? Ciecie skośne? Nie chcę zniszczyć szczepionej róży. Chciałabym zobaczyć kwiaty. Wyłamać tylko wybijające pędy ? Zostawić w spokoju do jesieni i zobaczyć jak zakwitnie podkładka?
Czy podkładka silniejsza nie spowoduje obumarcia tej szczepionej? A może Matka Natura miała coś na mysli, niwecząc dzieło człowieka, może podkladka to też coś ciekawego i będą dwie?Na razie zasadziłam do donicy w ten sposób
Obrazek.
Prosze o rady? Będę wdzięczna,mogę ją poświęcić na eksperymenty. Jakieś sugestie od ekspertów?
Pozdrawiam Agata
Agata
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Hm, wypowiem się w innej sprawie. Otóż rośliny z balotów namaczam, nigdy nie wykruszam ziemi spomiędzy korzeni, ponieważ w ten sposób pozbywam się również tych drobnych, kruchych, a najcenniejszych korzonków, które niejako przesądzają o przyjęciu się rośliny.

Co do pędów podkładki- wyłamałabym, ale niech się mądrzejsi wypowiedzą. Róża która w balocie wybija z podkładki moim zdaniem nie ma za dużo życia przed sobą. Roślina ratuje się jak może, silniejsza część wypuszcza pędy . A może to róża na "własnych korzeniach"?
Awatar użytkownika
aagata74
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 20 paź 2016, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ta była w trocinach .
Rownież namaczam wszystko z gołym korzeniem, sprawdzam zawsze ziemię, ewentualnie wymieniam ostatnio przyniosłam jaja ślimaków w balocie i ziemiórki w doniczkach z prymulkami z Brico. Lepiej chuchać na zimne,niż walczyć miesiącami z jakimś paskudztwem.
Agata
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Czy można już wystawić nową różę, stojącą w pojemniku od tygodnia na korytarzu, na balkon? Nie ma zapowiadanych przymrozków w prognozie 16-dniowej.
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja wystawiałabym ją codziennie po kilka godzin w najcieplejszej porze dnia stopniowo coraz dłużej.Po kilku dniach takiego hartowania gdy nie będzie groził nocny przymrozek można zostawić już na stałe.W razie czego zawsze można lekko osłonić.
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Tak myślałam, dzięki:)
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dzisiaj posadziłem wszystkie róże Nettowe do doniczek i już mam powód dlaczego mi zasychały pędy... Miały tak strasznie krótkie korzenie że nie wiem czy coś z nich będzie , co niektóre musiałem posadzić do maleńkich doniczek . Chyba 3 róże z 9 miały ładne korzenie . Ale co mnie zdziwiło róża London o której wcześniej pisałem miała właśnie ładne korzenie , ale zasychały, może to wina tej pleśni , która znajdowała się na odkrytej części korzeni ? Sam nie wiem ...

A jeszcze takie pytanie ogólne :) są może angielki w kartonikach w obi ?
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dobra, stało się. Kupiłam trupa.
Pojechałam do biedronki na akcję z ziemią, no i róże też były przecenione, więc zaczęłam od nich. Nie wiem które miały być tańsze, ponieważ wszystkie sprawdzane były po 5,99. Wzięłam Europeanę, bo to zawodniczka nie do zdarcia- jeśli miałaby to być ona, i Mount Shasta- bo kocham białe kwiaty. W domu co następuje: Europeana ma dużo pięknych, białych korzonków, a Mount Shasta w trocinach!- obślizgłe, zapleśniałe korzenie. Obcięłam wypłukałam, zaprawiłam, ale strugam już brzozowy krzyżyk. Szkoda. A, jeszcze jedno- moim zdaniem róże w trocinach ewidentnie z zeszłego roku.
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Mount Shasta była chyba i w Tesco i w Obi i w Auchanie. Na pewno ją często widziałam.
Co do róż w Obi. Wszystko było zasypane śniegiem i zmrożone, szukałam tylko czy niema konkretnych które chciałam i jakoś nie zapamiętałam co jest.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

DORJA: Okropnie się przestraszyłam Twoim orzeczeniem że "kupiłaś trupa"! Zabrzmiało to upiornie! Napisałam, że w pierwszej Biedronce w której byłam krzaki były wręcz skandalicznej jakości. Jednakowoż już w innych ... natrafiłam na znacznie ładniejsze sadzonki ... Pokusa była, bo w ofercie tych biedronkowych były np. dwie odmiany które już wcześniej chciałam mieć: Dessa i Bel Ange. Dessę niby kupiłam już zeszłej wiosny, ale bardzo późno, bo po miesiącu stania w sklepie. Była już jednak za bardzo przesuszona i pomimo namoczenia i wsadzenia w doniczkę nie wypuszczała kiełków i padła. Teraz więc nabyłam krzepką i świeżą. A Bel Ange ponoć ma olbrzymie kwiaty a ja lubię takie ogromne u wielkokwiatowych. Prócz tego zaraz obok była WYJĄTKOWO piękna (jak pokazowa!) sadzonka Kronenburga i pomyślałam że grzech byłby jej nie wziąć - bo może zeschnie w sklepie i nikt jej nie kupi? Na sam koniec wzięłam jeszcze New Dawn, bo od dawna chciałam ją mieć, kupowałam ją od lat z Castoramy ale zakwitało wszystko inne tylko nie ona. Może tym razem mi się poszczęści i wreszcie doczekam się prawdziwej New Dawn? Szkoda tylko, że te róże z Biedronki kupowałam jak jeszcze nie było promocji na darmową ziemię do nich.
Zablokowany

Wróć do „Róże”