Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 37, 38, 39, 40, 41
Autor Wiadomość
Beata8
 Tytuł: Re: CHOROBY róż Cz.2
PostNapisane: 13 lis 2017, o 23:46 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Przepraszam, że się wtrącam w dyskusję. Czy moglibyście napisać coś więcej o ukorzenianiu róż? Też bym chciała spróbować. Np jakiej długości mają być pędy? Czy od razy włożyć do ziemi (raczej moczyć w niczym nie będę)? Na jaką głębokość wsadzić? Czy w butelce, którą nakłada się na patyczek trzeba zrobić dziurki, aby się wietrzyło?

pelikano11
 Tytuł: Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów
PostNapisane: 14 lis 2017, o 18:03 
1000p
1000p

---
Teraz moim zdaniem jest za późno, żeby ukorzeniać w gruncie. Można się pobawić w ukorzenianie w butelce pet viewtopic.php?p=5948089#p5948089
Nigdy wcześniej tego nie robiłem :lol:
Ja użyłem butelki 1,5 l. Pędy powinny być grubości ołówka, ja dałem też cieńsze, w sumie 6 kawałków. Pędy są świeżo ścięte (róża pnąca), pocięte na kawałki ok 20 cm. Wrzuciłem je do butelki i zalałem roztworem Topsinu na ok 10 minut (potem ten roztwór został spożytkowany do innych celów).

Pędy ze zdjęcia trochę skróciłem, bo miały ze 30 cm. Końcówka ukorzenianego pędu ścięta jest tuż pod oczkiem, lekko poskrobana, góra ok 2-3cm nad oczkiem, tak mniej więcej. Wody jest ok 5 cm. Butelka jest zakręcona, stoi na ciepłym kaloryferze na ręczniku, nie ma żadnych dziurek. Chodzi o to aby wewnątrz była bardzo wysoka wilgotność, co widać na wewnętrznej zaparowanej stronie ścianki butelki.

Jeśli jakimś cudem pojawią się korzenie to zamierzam wrzucić do butelki ziemię (mieszankę ziemi z perlitem, może żwirkiem..) i posadzić w butelce - po jednym pędzie na butelkę. Chyba najprościej będzie jak natnę butelkę, przez nacięcie wsypię ziemię, potem może nacięcie zakleję??? jeszcze nie wiem, ale butelka będzie zakręcona...chyba. Dlatego skróciłem pędy ze zdjęcia żeby korzenie były wyżej i mogły rosnąć.
No i zobaczę co z tego wyjdzie.
:wit

grafi26
PostNapisane: 14 lis 2017, o 18:44 
200p
200p

1 szt.
Znalazłam w necie metodę na ukorzenianie róż do góry nogami. Jeśli to kogoś zainteresuje prześlę link

Zobacz profil Wyślij e-mail      

mimoza55
PostNapisane: 14 lis 2017, o 19:34 
500p
500p

1 szt.
Pelikano, wiem, że najprościej było by kupić nową sadzonkę, ale ja zdecydowałam się na ukorzenienie tej róży.
dostosuję sie do Twoich wskazówek , teraz wstawię zdjęcia.

wygląd ogólny patyczków
Obrazek

Obrazek

kąpiel w Topsinie
Obrazek

Patyczki w butelce, teraz pozostaje obserwacja , tą metodą jeszcze nie ukorzeniałam ,życzmy Sobie, super końcowych efektów.
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

pelikano11
PostNapisane: 14 lis 2017, o 20:02 
1000p
1000p

---
No to do zobaczenia za jakieś 3 tygodnie
:wit

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 565 ]  Idź do strony nr...        1 ... 37, 38, 39, 40, 41

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości