Sadzenie host pod drzewami.

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zielono mi
500p
500p
Posty: 703
Od: 26 maja 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Elu gratuluję ;:63 ;:63 ;:63 , czyżby sąsiad wreszcie dojrzał i masz działkę obok siebie :wink:
Pod jabłonkami i gruszami hosty rosną bez problemu , teraz to dopiero rozwiniesz skrzydła ;:224
Pozdrawiam Jola
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Jolu, to nie sąsiada, niestety. Ta działka jest oddalona od mego ogródka 1,5 km - ale co to za odległość....
Zastanawiam się, czy nie wykopać wszystkich świerków....
Awatar użytkownika
Atka-a1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1357
Od: 28 kwie 2009, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

A w ich miejsce wsadzić sosny :D
Jeżeli chodzi o cien i hosty to zdecydowanie odradzam jeszcze tulipanowca. Uwielbiam go, ładnie mi rośnie, ale korzenie są pod samą powierzchnią i gęsto i grube :evil: Mam blisko (bardzo) rabatę i co rok walczę na niej z korzeniami.
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Tulipanowca na szczęście nie mam... ;:224
Na pewno dosadzę klony, parę sosenek też. ;:108
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Tu chyba mniej chodzi o korzenie, a bardziej o wilgoć, jeśli się ją utrzyma nie powinno to hostom zbytnio przeszkadzać. Tulipanowiec to drzewo o wielkiej masie liści - pobór wody jest więc wyjątkowy duży, w dodatku w czasie opadów niewiele deszczu dociera pod koronę - stąd problem. Nie sądzę jednak, że w tym przypadku to kwestia jego korzeni.
Z doświadczenia wiem, że najbardziej trzeba unikać świerków.

Sosny ( i najlepiej nasze, rodzime) to najlepsze rozwiązanie dla host. Dobrze znoszą suszę i nadmiar wilgoci. Bo na przykład amerykańskie gatunki sosen źle znoszą wilgoć i chorują.
Awatar użytkownika
Atka-a1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1357
Od: 28 kwie 2009, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Witaj Tomaszu,
jednak Tulipanowiec jest wyjątkowy. Wbijam widły i wyciągam kłąb żółtawych korzeni o średnicy od 0.5 :) cm. Naprawdę gęsto i płytko rosną. Świerki bardzo wysuszaja i też płytko się korzenią, ale u mnie nie tworza takiej sieci jak Tulipanowiec.
Matrix2
500p
500p
Posty: 666
Od: 29 sie 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Nie za bardzo wiedziałem w którym temacie napisać i zdecydowałem tutaj ...
Uwielbiam hosty i mam już ich trochę, głównie tych średnich i małych. Mam do zagospodarowania jeszcze miejsce i tu pojawiają się moje rozterki ... Powierzchnia tak na "oko" dla swobodnego wzrostu i rozwoju dla 8 docelowo dużych host. Tylko jest to strona północna mojego ogrodu / a ogród jest już stary i mocno zacieniony, podłoże wilgotne gdzie najlepiej rośnie mech :) /
Z uwagi na starusieńką jabłoń i tuje / tuje też wiekowe z wyciętymi dolnymi gałęziami /, nie dochodzi tam słońce ale jest widno... Bardzo chciałbym w tym miejscu przygotować podłoże i posadzić hosty i stąd moje pytanie dla znawców i ekspertów czy w takich warunkach będą się dobrze czuły? Bardzo podobają mi się hosty olbrzymy i duże, których jeszcze nie mam ...
Jeśli mogłyby tam rosnąć to wdzięczny byłbym za podanie nazw odmian za którymi mam się rozglądać, na all widziałem, że amkkomp sprzedaje zdrowe hosty i pewnie u niego złożyłbym zamówienie ...

Dodam jeszcze, że ten teren nie jest pod drzewami, a konkretnie między ścianą budynku, a drzewami i tujami.
Rysiek
ariel 86
100p
100p
Posty: 109
Od: 25 lip 2008, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

U mnie hosty rosną bezproblemowo w miejscu gdzie słońce nie dociera i ziemia obrasta mchem.

Co do dużych host to polecam krossa regal, blue umbrellas, blue mammoth, niagara falls i piękną liberty.
Matrix2
500p
500p
Posty: 666
Od: 29 sie 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Dziękuję Ariel za odpowiedź, zaraz poszukam w internecie jak wyglądają hosty przez Ciebie wymienione ...
Rysiek
Awatar użytkownika
arczi148
100p
100p
Posty: 183
Od: 29 mar 2009, o 13:20
Lokalizacja: Lubelskie blisko Puław- Wojszyn

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

A czy ma ktoś hosty pod najzwyklejszym klonem z lasu???
Pozdrawiam Artur :wit
aga111
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1965
Od: 9 sie 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Witam.
Wprawdzie moje hosty nie rosną pod klonem,ale między brzózkami.I chyba im dobrze,bo pięknie mi rosną.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Chyba największe znaczenie ma tutaj wiek drzewa, jeśli klony są stare to wody pod nimi mało - trza podlewać.
Mam znajomych, którzy posadzili hosty pod starymi klonami, w dodatku na szczerym piachu i dają sobie radę, choć oni słabo o nie dbają.
Pamiętajcie tylko, aby nie miały tam za ciemno - w gruncie rzeczy hosty nie lubią ciemnic.
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Dziś wykopałam parę host, które rosły obok cisów i przeżyłam szok - całe kłącza były splątane gęstą siatką korzeni! :shock: A ziemia wokół nich sucha jak wiór pomimo obfitych opadów. ;:223 Nabrałam obaw, że bedę musiała przesadzać z okolicy tych krzaków jakichś kilkudziesiąt host.... ;:223 A taki miały przytulny cień... ;:145
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”