Hosta, funkia - IDENTYFIKACJA - cz.2

Hosty
Awatar użytkownika
arczi148
100p
100p
Posty: 183
Od: 29 mar 2009, o 13:20
Lokalizacja: Lubelskie blisko Puław- Wojszyn

Post »

Oto moja hosta
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Bardziej mi to na Gold Standard wygląda. Ale może te przebarwienia związane są z anormalnymi warunkami, w jakiej o tej porze wzrosły.
Kształt liści nie zgadza się jednak z WHIRLWIND.
Awatar użytkownika
arczi148
100p
100p
Posty: 183
Od: 29 mar 2009, o 13:20
Lokalizacja: Lubelskie blisko Puław- Wojszyn

Post »

Też miałem te obawy o kształt liści. Wirlwind od tej mojej ma bardziej szpiczaste i poskręcane.
Dzięki za pomoc na pewno prześlę zdjęcia zrobione w pełni sezonu
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Nie jestem pewien GOLD STANDARD, bo ona ma raczej młode prawie całe zielone. Na Twojej kontrast jest silniejszy.
Awatar użytkownika
arczi148
100p
100p
Posty: 183
Od: 29 mar 2009, o 13:20
Lokalizacja: Lubelskie blisko Puław- Wojszyn

Post »

Właśnie te najmłodsze rosną całkowicie zielone dopiero po kilku dniach zmienia kolory.
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Zakupiłam w tym roku hostę Halycon [ źródło zakupu podawane jako pewne ]- teraz wypuściła takie liście [ na zdjęciu słabo widać ,ale paski są cytrynowe przechodzące w kremowe, a sam liść niebieski woskowany ] i nie mam pojęcia ,czy to mutacja , czy pomyłka , a może jakiś wirus[ choć nacieków HVX nie widać , chyba że to jakieś wczesne stadium ] bo na Halycon to mi nie wygląda :roll:

Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Mnie niestety na wirusa wygląda i to na klasyczna formę HVX ... tym bardziej,że jest bardzo wysoko na liście pozarażanych.Ale zaczekajmy, niech się wybarwi w naturalnych warunkach.I złapie właściwe kolory, takie podhodowane w sztucznych miejscach( np na parapecie domowym) mogą mieć dziwne barwy, niezgodne z rzeczywistymi.
W każdym razie i w przypadku najlepszy może to być jakaś mutacja Halcyon...a z tego już bym się na Twoim miejscu cieszył.
I jeszcze jedno, mało jest miejsc "pewnych" zwłaszcza u polskich producentów. Ja już nic tu nie kupuję ;(

dopisek po przejrzeniu w powiększeniu;
jestem pewien,że to HVX w 99%, to wygląda jak mój ubiegłoroczny Scooter, liść wysunięty najbardziej na lewo ma nawet rozlaną egzemkę. Myślę,że ten wirus jest na niej już od bardzo dawna9 pewno ze trzy lata).

Może niech Pidżama się wypowie i paco. Wynik oględzin trzech osób to nie jednej ... Obrazek

dopisek jeszcze późniejszy...HVX 100% , przykro mi. Daj mi na priva namiary na tego "pewnego" producenta
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Po ubiegłorocznych doświadczeniach w ocenie wizualnej wirusa, wierzę już jedynie testom. :evil:

Wizualnie potwierdzam opinię Tomasza - wirus,
ale.... takie najbardziej podejrzane wizualnie sprawdzałem testem w ubiegłym roku u siebie i okazało się, że wirusa nie mają.
Kilka podejrzanych, (gdy nie miałem jeszcze testów) dla pewności wyrzuciłem.
Myślę, że zasuszona roślina po zimie, gdy dostanie warunki do rozwoju (wilgoć, temperatura) może czasem dawać taki obraz na liściach jak byłby to objaw wirusa, (ale pewność potwierdzającą takie myślenie daje jedynie test).
Dlatego aby mieć pewność, że hosta jest wolna od wirusa mamy dwa wyjścia:
- rośliny kupujmy jedynie z pewnego źródła, choćby od Tomasza, który sprzedaje hosty sprawdzone testem.
- albo do ceny zakupu host dołóżmy cenę testu (co zrobiłem w tym roku kupując hosty z niepewnego źródła ).

Tylko takie działania wyeliminuje z rynku tych, co sprzedają nieprzebadane rośliny.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Wizualnie, to ja już chyb nie ośmielę się potwierdzić czegokolwiek w kwestiach okołowirusowych...wyglada podobnie jak moje ubiegłoroczne podejrzane u których testy nie potwierdziły wirusa. Wiesz co z nią robić...nie tykac nożem i obserwowac lub przebadać. Trzymam kciuki, że to mutacja :)
Beata
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Trzymać można, oczywiście, byleby nie drapać i soków nie przenieść. Owady i inne tam wirusa na szczęście nie przenoszą.
Upieram się przy HVX, to KLASYCZNY objaw,ale potwierdzam powyższe opinie ekspertów. Jedyny 100%owy wynik daje test. Spróbuj zrobić zdjęcie ostrzejszej jakości.

Obrazek
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post »

Kupiona parę lat temu jako...Green Gold:-)

Czy ktoś wie CO TO TO ??

Obrazek
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post »

Jakby GRAND MASTER ?
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post »

jeśli wolno - jeszcze jedna do identyfikacji... JUNE FEVER ? Sama nie wiem.... ;:24
Rośnie w pełnym słońcu, czeka na przesadzenie .

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Hosty”