Kiedy posadzić nowo kupione?

Hosty
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Post »

E tam zaraz ważniejsze... :D
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Hostasy są najważniejsze :) wesołych świąt- zmykam.
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Post »

Wesołych Świąt :!: :!: :!:
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kiedy posadzić nowo kupione?

Post »

Witam.
Kupiłem bo mi się spodobała Hosta ,,Albopicta'' i w paczce są takie jakby korzonki perzu -tak sobie pomyślałem żeby to może posadzić w doniczce a potem po obawie ostatnich przymrozkach w maju do gruntu. Mam zamiar dokupić jeszcze parę sztuk w tych paczkach i porozsadzać w doniczkach.Co Wy na to?
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Re: Kiedy posadzić nowo kupione?

Post »

Ja kupiłem pare dni temu na Allegrooooo kilka Host i też zastanawiam się czy nie posadzić je w doniczkach a wysadzić je jak tylko pogoda na to pozwoli bo póki co u mnie z 10cm śniegu.
Także również proszę o radę czy zostawić ja w tych woreczkach co są obecnie czy posadzić je do doniczek a potem z całą bryłą wysadzić na miejsce stałe ?
Niektóre już zaczeły rosnąć (2-3cm) ale liści nie mają naszczęście.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Kiedy posadzić nowo kupione?

Post »

Teraz już według mnie jest odpowiednia pora na wsadzenie ich do doniczek i najlepiej posadzić w jasnym chłodnym pomieszczeniu. Później bo na pewno zaczną rosnąć przed posadzeniem ich do gruntu przeprowadzić kilkudniowe hartowanie sadzonek z liśćmi - i to by było wszystko na ten temat. :wink:
W chłodnym pomieszczeniu kłącza można oczywiście przechować również bez doniczek na przykład w lekko wilgotnym torfie. ;:333
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kiedy posadzić nowo kupione?

Post »

Dziękuję. :D
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Re: Kiedy posadzić nowo kupione?

Post »

Również dziękuję !
Jeśli chodzi o podłoże to w jakim będzie im najlepiej ? torf kwaśny + ziemia ogrodowa w proporcji 1:1 ? taka proporcja będzie odpowiednia do doniczek i potem na miejsce stałe ?

Ja do tej pory miałem w ogrodzie tylko jedną Hoste która rośnie już z 8 lat w zwyklej ziemi bardzo suchej w pełnym słońcu no ale teraz chcę się do tego zabrać profesionalnie :)
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Kiedy posadzić nowo kupione?

Post »

teksanski pisze: Jeśli chodzi o podłoże to w jakim będzie im najlepiej ? torf kwaśny + ziemia ogrodowa w proporcji 1:1 ? taka proporcja będzie odpowiednia do doniczek i potem na miejsce stałe ?...
Poczytaj tu: http://www.encyklopediahost.info/przygo ... dloza.html
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Re: Kiedy posadzić nowo kupione?

Post »

Bardzo fajna strona www chociaż mam wrażenie że coś podobnego czytałem już na naszym forum pare dni temu ;)
Mam takie pytanie jeszcze jedno co do torfu.
Torf kwaśny to tzw. jak się nie mylę torf wysoki tak ? ma on pH 3,5 - 4,5 i chyba powinien mieć kolor brązowy? Ja natomiast kupiłem torf który ma kolor bardzo czarny.
Jeśli chodzi o torf pod Hosty to jaki powinien być dokładnie rodzaj torfu ?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Kiedy posadzić nowo kupione?

Post »

teksanski pisze: Bardzo fajna strona www chociaż mam wrażenie że coś podobnego czytałem już na naszym forum pare dni temu ;)
Zgadza się podobne ( bądź te same) moje materiały znajdują się na forum. Pierwsze dla mnie było forum, a niecały rok temu powstała strona "Encyklopedia Host". W encyklopedii więc znajdują się materiały, które wcześniej wstawiłem na forum. Encyklopedia pozwoliła mi na usystematyzowanie, poszerzenie i lepsze przedstawienie wiadomości na temat host.
teksanski pisze:Mam takie pytanie jeszcze jedno co do torfu.
Torf kwaśny to tzw. jak się nie mylę torf wysoki tak ? ma on pH 3,5 - 4,5 i chyba powinien mieć kolor brązowy? Ja natomiast kupiłem torf który ma kolor bardzo czarny.
Jeśli chodzi o torf pod Hosty to jaki powinien być dokładnie rodzaj torfu ?
Tak pokrótce:
W naturze występują torfowiska wysokie, niskie i pośrednie. Torf tam występujący ma nieco odmienną budowę i skład, co jest zależne od miejsca powstania torfowiska a co za tym idzie od składu obumarłych organizmów roślinnych.
Torf wysoki to przede wszystkim mchy torfowce, sosny karłowate, wrzosy obumarłe na bezodpływowych zbiornikach. W górnej warstwie takich torfowisk pozostają nieprzerobione bardziej włókniste i bardziej jasne składniki roślinne. Występuje on jednak w Polsce w małych ilościach.
Torf niski powstaje tam gdzie występuje ruch wody ( doliny rzek, strumieni czy cieków wodnych ) a skład torfu to sitowia, trzciny, trawy i darnie. Torf taki zawiera popioły i muł i jego wartość jest dużo mniejsza.
Torf pośredni w swoim składzie łączy niejako oba poprzednie.

Dla host ważna jest kwasowość ( nie powinien być to torf odkwaszony), ale torf wysoki ma dodatkowe zalety. Jego włóknistość pozwala na lepsze napowietrzenie gleby, a co za tym idzie mniej trzeba w składzie mieszanki podłoża składników rozluźniających jak żwir czy kora.
Według mnie ma większą wartość dla host.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Re: Kiedy posadzić nowo kupione?

Post »

Paco nie miałem pojęcia że to strona Twojego autorstwa :shock:
Dodałem ją do ulubionych więc będę tam bardzo często zaglądał gdyż rozpoczynam przygode z Hostami od tej wiosny :) ;:136
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiedy posadzić nowo kupione?

Post »

No to witaj w klubie hostamaniaków! ;:136
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”