Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 31, 32, 33, 34, 35  
Autor Wiadomość
pull
 Tytuł: Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?
PostNapisane: 18 mar 2015, o 21:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Właśnie dotarło do mnie kłącze hosty Majesty.
Było tak wielkie, że nie chciało się zmieścić do doniczki 2.5 l.
Oczywiście można kupować w takiej formie.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Agata1980
 Tytuł: Prawie jak trafienie 6 w lotto
PostNapisane: 12 lis 2015, o 21:31 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Pisałam na wiosnę, ze przesadzam i dziele moje hosty. Miałam kilka fajnych odmian, z których byłam zadowolona, zdrowych, z pięknymi biało zielonymi liśćmi. Nie znam się na odmianach, wiec nie wiem jak się nazywały, ale było ich kilka rodzajów.
Wyobrażacie sobie jakie było moje zdziwienie kiedy hosty wyrosły piękne, zdrowe, ale........
Wszystkie zrobiły się identyczne!!!! Najpierw myślałam ze ktoś z rodzinki zrobił mi kawał, potem stwierdziłam ze dom i ogród są nawiedzone.
W każdym razie finalnie mam jednolicie zielone, zwykle hosty, takie najbardziej podstawowe.
Zaczynam od nowa zbierać kolekcje. W zeszłym tygodniu kupiłam kilka sztuk. To co przysłali mnie załamało. Każda roślina to tylko i wyłącznie jeden pączek. Cenowo nie wyjdzie to specjalnie korzystnie.
Czy ktoś miał taki przypadek jak ja?
Gdzie kupujecie swoje rośliny?

beatazg
PostNapisane: 12 lis 2015, o 23:29 
1000p
1000p

1 szt.
Jest kilka odmian host ,które wiosną są dwukolorowe ,później zielenieją, ale nigdy nie będą takie same . Jest też odwrotnie . Hosty kupuję od dwóch lat w różnych miejscach .Nabyłam ze 100 odmian przez ten czas a kupuję w sklepach ogrodniczych jako kłącza , w OBI jesienią i to w promocji , sklepach internetowych , na forum , nawet za granicą poprzez forumową koleżankę , wiosną , latem i jesienią :) . I tylko jedną hostę mam podejrzaną ,kupioną nieopodal w szkółce , która wiosną wykazuje ,że ma wirusa , ale po obcięciu liści nowe wypuszcza już zdrowe i nawet miała być wykopana i odwieziona , ale ponieważ nowe liście nie wykazywały już żadnych oznak dałam sobie spokój i poczekam do następnego roku ,i czy tak zachowuje się hosta z wirusem ?

Beata :wit

dorcia7
PostNapisane: 13 lis 2015, o 07:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Agata to zalezy co chcesz mieć z host,jeśli popularne odmiany to kupować nie warto bo większość ma w ogrodach,a,że rosną jak szalone trzeba nieraz podzielić ,więc pewnie byś zdobyła od kogoś znajomego,ja raczej w marketach nie kupuję -szczególnie kłączy,w doniczce kiedyś mi się zdarzało ,no ale jeśli chcesz mieć hosty trochę ciekawsze to inna bajka,jest kilka sklepów internetowych zaufanych ,gdzie dostajesz rośliny zdrowe i zgodne odmianowo,albo tutaj na forum,jak dziewczyny dzielą swoje rarytasy i sprzedają nadwyżki

Agata1980
PostNapisane: 22 lis 2015, o 21:43 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Bardzo chętnie odkupie od kogoś z forumowiczów kłącza. Niestety nie mam wśród znajomych nikogo, kto miałby u siebie hosty.
Nie mam niestety jeszcze dostępu do wątków sprzedażowych.
Jeśli macie nadwyżki to ja bardzo chętnie bym odkupiła. Ale to pewnie bliżej wiosny, kiedy ruszy przesadzanie.

beatazg
PostNapisane: 23 lis 2015, o 11:22 
1000p
1000p

1 szt.
Agata ,musisz kupować hosty oznakowane ,żebyś wiedziała co masz i co jeszcze byś chciała mieć . Tak samo na forum ,najlepiej kupować z nazwami , bo później mogą Ci się powtórzyć te same odmiany , a po co płacić za coś co się już ma . Jak masz zdjęcia tych swoich host to daj do rozpoznania . Ja sama tu na forum kupiłam kilka bez oznakowania , bo się pokusiłam niską ceną ,a też na forum kupiłam w fazie kła i nie były te co miały być a jeszcze powtórzyły się z tymi co już miałam . Chyba ,że chcesz mieć tylko kilka różnych to nazwy są niepotrzebne .Ja w ciągu 2 lat kupiłam 100 odmian i na tym jeszcze nie koniec . A nawet hosty co się powtarzają zabierają miejsce innym roślinom ,jeżeli się ma mały ogródek .Ja mam duży ogród ,ale ograniczoną ilość cienia a hosty lubią cień i nad następnymi zakupami będę się bardzo dobrze zastanawiać .
Beata :wit

Agata1980
PostNapisane: 23 lis 2015, o 12:08 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Ja stety/niestety mam cienia aż za dużo. Dlatego hosty będą u mnie głównym bohaterem w ogrodzie. Chociaż słowo ogród to na wyrost, bardziej podwórko...z którego usiłuję zrobić ogród. Do tej pory na podwórku babcia wypasała kury i kaczki, a jeszcze kilka lat temu zalegała miejscami ściółka z obory...
Z mniejszymi lub większymi sukcesami przekopuję ten ugór, znajdując w ziemi zakopane dziurawe garnki (niestety bez złota ;:108 ) i mnóstwo śmieci.
Także każda ilość host, jakie będę mogła kupić na forum się przyda:)

babcia52
PostNapisane: 14 mar 2016, o 20:55 
100p
100p

1 szt.
Kupiłam Hosty w A.....on ,czas pokaże czy będą zgodne z opisem :) teraz są w " poczekalni - doniczce " :)
przeglądałam wątki o ich uprawie i trafiłam na piękne Hosty miniaturowe :) ;:215
Jestem nimi oczarowana ;:oj są przepiękne !!!! Gdzie je kupujecie ? proszę o adresy sprzedawców:)

--------------------

Lucyna.

Olusia
PostNapisane: 14 mar 2016, o 21:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
W Polsce sadzawka.pl i funkia. pl i w Holandii Marko Fransen i Jan van dem Top u tych producentów ja kupuję .

takasobie
PostNapisane: 15 mar 2016, o 09:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Na funkia.pl i sadzawka.pl można kupić naprawdę fajne odmiany, dla każdego coś miłego: i dla amatorów i dla kolekcjonerów. No i na każdą kieszeń! Bo popularne zdrowe odmiany można już kupić za kilka zł.
Zdarzyło mi się kupić w markecie (Jucca w Tarnowie P.) Dream Queen i z drżeniem serca czekałam, co z tego wyrośnie. Całe szczęście, wyrosło to, co miało i zdrowe!

babcia52
PostNapisane: 15 mar 2016, o 09:25 
100p
100p

1 szt.
Olu :) dziękuje za podpowiedź :) coś - kiedyś u Ciebie można ? wystawiasz swoje na Fb ?

-------------------
Lucyna.

babcia52
PostNapisane: 15 mar 2016, o 09:33 
100p
100p

1 szt.
Dzięki Miłka :)

------------------
Lucyna

Olusia
PostNapisane: 15 mar 2016, o 09:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ja nie zajmuję się sprzedażą ....nadwyżki wymieniam .

beatazg
PostNapisane: 18 mar 2017, o 18:43 
1000p
1000p

1 szt.
Trzeci raz kupiłam w cebulekwiatowe i jestem zadowolona :) . Pierwszy raz w 2014 roku 19 sztuk w woreczkach ,dwie były pomylone i jedną zareklamowałam po roku , dostałam nową w doniczce . W tamtym roku jesienią 6 sztuk , a teraz jeszcze z zimowej promocji 16 sztuk . Ale kupowałam też dwa razy w funkia.pl , Albamar . Teraz jeszcze po kilkanaście sztuk mam zamówione w Pi-ma , Lilie wodne i Barcikowscy . Będzie co sadzić . Na pewno też skorzystam z oferty naszego forumowego kolegi Paco , u którego też dwa razy już kupowałam i polecam bardzo :)

Obrazek

Obrazek

Beata

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 487 ]  Idź do strony nr...        1 ... 31, 32, 33, 34, 35  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości