Funkia - gdzie kupić, polecane strony sprzedawców

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Nie śmiejcie się bo zdjęcie przedstawia jak najbardziej prawdziwą roślinę, którą można kupić na przykład na Ebay-u. Zresztą nie tylko taką hostę, ale wiele, wiele innych roślin zarówno domowych jak i ogrodowych.
Z tą uwagą, że są to miniatury typu: Dollhouse
To już jest coraz popularniejsze na zachodzie hobby a nawet prawie przemysł.
Jednych konikiem są naturalne ogrody, innych budowa miniaturowych kolejek z całą infrastrukturą w miniaturze a jeszcze inni budują domki dla lalek ze wszystkim co jest niezbędne do ich wyposażenia.
Wpiszcie w Google i zobaczcie w grafice:
Miniature Dollhouse Furniture - meble
Miniature Doll House plants ? rośliny
Oczywiście nie zmienia to faktu, że sprzedawca nie wie co sprzedaje ? i to tyle na ten temat, hosta piękna, ale nie do naszych do ogrodów lalek.
Myślę, że ciągniecie tego tematu w tym wątku nie ma sensu. :idea:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
miko4
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 gru 2009, o 07:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

W ub. sezonie kupowaliśmu ze znajomymi funkie w http://pi-ma.pl/shop/ .Sadzonki zdrowe, zgodne z odmianowymi nazwami a i odmiany bardzo atrakcyjne (jak dla nas). W tym roku ma być podobno jeszcze więcej, ciekawych odmian.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Zapadłam na hostową chorobę ale po cenach z ostatniego linka widzę że będę się musiała wyleczyć ,bo mnie na nie nie stać po prostu -poszukam jeszcze bo piękne są .
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Popatrz na to trochę inaczej - gdy ja zaczynałem przygodę z hostami to w Polsce można było kupić jedynie kilka odmian, a za wszystkie inne (sprowadzane z zagranicy) płaciło się jak za przysłowiowe zborze. Po trzech latach za cenę hosty kupionej wcześniej mogłem kupić ich kilka.
Teraz na naszym rynku jest na prawdę ogromny wybór i wielu dobrych i sprawdzonych sprzedawców.
Na początek po prostu nie patrz na te hosty "z górnej półki". :?
Ceny są różne, nowości drogie i nie zawsze cena jest uzasadniona, gdyż niektóre są bardzo podobne do już istniejących odmian, a że...nowość to drogie. Inne są trudne w uprawie (dla producenta) i ich cena musi być wysoka, ale wcale nie musisz od nich zaczynać.
Generalnie ceny kształtują się od 6-9 PLN/szt, ale są to zazwyczaj tak zwane startery (małe sadzonki z laboratorium in vitro) i takich nie polecam niecierpliwym nowicjuszom, gdyż aby uzyskać ładną sadzonkę, trzeba trochę czasu.
Jest jednak alternatywa na przykład hosta Paradigm:
Starter (doniczka P7) - dostępna w cenie 6-7,5 PLN
Większa (doniczka P9) - cena 15.PLN
Na prawdę jest w czym wybierać :D
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Poczytałam ,poszukałam ,dostałam pw od Ewy i troszkę mi się rozjaśniło ,nie zamierzam (przynajmniej na razie tak myślę )ich kolekcjonować, ot po prostu mam do obsadzenia zacienioną rabatkę na której będą fajnie wyglądać i w zupełności wystarczą mi takie "pospolite" a co za tym idzie tańsze. Miałam nadzieję że forumki wyzbywają się nadwyżek ale nic nie znalazłam.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

kamma pisze: ,nie zamierzam (przynajmniej na razie tak myślę )ich kolekcjonować, ot po prostu mam do obsadzenia zacienioną rabatkę na której będą fajnie wyglądać i w zupełności wystarczą mi takie "pospolite"
Kasiu
też tak mówiłam :;230 i powiem tak :hosty są tak piękne ,że na pewno nie zakończysz na kilku sztukach i to pospolitych ;:108
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
ika66
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 30 wrz 2010, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary / Zielona Gora

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Ktos, kto kupil jedna hoste, nie poprzestanie na jednej. Po kilku hostach jest sie uzaleznionym... to jest jak narkotyk.... wciaga. Mnie wsiorbalo na amen :tan
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Witam, a czy ktoś zna i może polecić te hosty:

http://mayla.pl/index.php?page=shop.bro ... t&Itemid=5

Zapytałam sprzedawcę o HVX i na razie czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Dyshia,ten sprzedawca z Siedlakowic pod Wrocławiem,ma niezbyt dobrą opinię,co możesz zobaczyć na Allegro w komentarzach tego sprzedawcy.Ja z zakupów u niego sie wycofałem...Może za 3 tygodnie pojadę tam osobiście to napiszę coś więcej:)
Widzę,że jesteś z Wrocka,więc może byłaś w tej szkółce?
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Nie, nie byłam tam. Do tej pory również nie otrzymałam odpowiedzi na maila, więc zakupu dokonać nie zamierzam...
Awatar użytkownika
diament
1000p
1000p
Posty: 2014
Od: 5 gru 2009, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Mam prośbę do osób kupujących hosty przez internet...poprosze namiar na sprawdzony sklep ;:180
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Diamentwitam.Osobiście polecam Florini pl, oraz Funkia pl mają sprawdzone przeze mnie rośliny...wyrośnięte i zdrowe.Polecam
danka_1959
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 paź 2009, o 19:27

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

diament pisze:Mam prośbę do osób kupujących hosty przez internet...poprosze namiar na sprawdzony sklep ;:180
Ja polecam funkie.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”