Streaked hosty

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Streaked hosty

Post »

Nic czego byś nie miał...:-)
Gunther's Prize, Ray of Hope i Christmas Tree Gala....miałam chrapkę na ciapkowanego Elvisa ale ani fotka ani cena mnie nie ujęła :;230
A Ty ?
Awatar użytkownika
Hostarus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 maja 2011, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Streaked hosty

Post »

Tombeat pisze: Deceiver i Sally & Bob. Mróz zrobił swoje i dopiero teraz dochodzą do siebie.
Deceiver - Podoba Ci się to host, szybko rosną?
roślin w pełnym słońcu lub w cieniu?
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Witaj Hostarus
Deceiver niestety zamarzł w maju i jeszcze dostał gradem. Żyje i ma się dobrze. Jeżeli pytasz o nasłonecznienie to moje streaked w większości rosną w miejscu gdzie jest 3-5 godzin słońce, ale prześwitującego przez liści.
Pumka
Wiedziałem,że wśród tych zakupionych będzie Christmas Tree Gala.Gratulacje, to naprawdę śliczna hosta.I daję sporo ładnych siewek z nasion.
Moje zakupy skromne :)
Color Parade , Vivacious , Sea Prize , Blizzard.
Chciałem jeszcze Outrageous ,ale zdjęcia pokazywały roślinę która stabilizowała się do Aureomarginata. Szkoda.Na liście była też Green Marmalade , niestety nie pojawiła się w sprzedaży.
Jest jak widzę jeszcze trochę ciekawostek.
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Streaked hosty

Post »

Moja zmutowana Francee jednak nadal ma piękne pasy i pąk kwiatowy,ciekawe czy siewki też mogłyby być takie?Ona ma już pełne 2 lata

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zielono mi
500p
500p
Posty: 703
Od: 26 maja 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Streaked hosty

Post »

Mieciu śliczna ta Twoja mutacja :roll: , dbaj o nią bo jest na prawdę ciekawa :wit
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Mieciu, fortunei praktycznie nie tworzą nasion - niestety :(
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Streaked hosty

Post »

Och,jaka szkoda,czyli mogę liczyć tylko na podział
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Raczej tak. Można próbować zapylać nią inne gatunki w ten sposób może przekazać cechy np jako ojciec :). W obrębie fortunei jest to raczej niemożliwe.
I inne wnioski:
pamiętajcie, że streaked to ryzyko a takie,że nie jest to naturalna przypadłość host- one ciągle pracują a cechy są nietrwałe. Nawet moja Galaxy zaczyna dążyć w kierunku jasnego środka i zielonego marginesu. Nie wspomnę o streaked myszkach... :x Nie mam już Royal Mouse Ears, Cat and Mouse i jakiś dwoch pozostałych, wyczyściły sie z cech odmiany :(
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Myszy to myszy. Większość z nich to takie dziwne wybryki, ale Galaxy ? Tomaszu- może zwyczajnie stabilizuje się w kierunku nowej odmiany?
Nie wyzielenia się a pokazuje tobie jasny środek. a jedno z rodziców miało raczej odwrotne kolory.
Streaked można lubić lub nie. Dla mnie najważniejsze w nich to nie wygląd, chociaż zwracam uwagę na cechy rodziców, ale zdolność do wytwarzania potomstwa i możliwość krzyżowania.
Będę ich bronił zwłaszcza ,że zalewa nas potężna fala nowych odmian nie streaked i mam ciągle wrażenie ,że już gdzieś je widziałem. A nasz konkurs pokazuje które odmiany są naj........... Stare i sprawdzone. To jak z damskimi perfumami. Pojawiają się setki nowych , amoja lepsza połowa wraca do tych starych, starszych, sprawdzonych.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

I popieram, nowości nie zawsze dobrze rosną, a widok rozrośniętej Francee, Fragrant Bouquet i innych starych odmian wciąż bywa bezkonkurencyjny.
Galaxy będę musiał podzielić, raczej ROZDZIELIĆ, jedna najdorodniejsza część ma już wyraźnie biały środek i zielony margines- jest piękna, przyznam. Na szczęście ten jasny środek nie przypala się i nie wygniwa, co bywa częste u tego typu form.
Tomku, nie chodziło mi o krytykę streaked, ale raczej małe ostrzeżenie dla innych. Przy okazji wspomnę jeszcze Stargate, za którą dałem krocie, a z której zrobiła się po prostu kolejna Flower Power. Następna "do golenia" to to Sweet and Sour, której wsie klony wcieliły się w rolę Pieczonych Zielonych Pomidorów, a jeden w rachityczny Fragrant Light, który mimo reanimacji na najwyższym poziomie zszedł w tym roku.
Tak więc dla wszystkich mam radę - ostrożnie.
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Streaked hosty

Post »

Moja Sweet and Sour przeszła z Pieczonych Zielonych Pomidorów do krainy wiecznego niebytu...
Iron Gare Supreme jest zielona z jasnym brzegiem;
Ica age Trial wygląda jak Great Expectation;
Breder's Love jest prawie cała żółta;
Paradise Surprise jest cała granatowa;
dalej wolę nie wymieniać.... ;:223
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Tak, i to wszystko się zgadza. Zauważcie tylko ,że wymieniacie same streaked rozmnażane in vitro. Żadna z wymienionych przez Was (może poza Breeder's Love) to nie 1 liga. Są zwyczajnie ładne ,ale hurtowe,masowe rozmnażanie je psuje.
Dla przykładu:cena dobrego breedera to 0d 80-100 euro w górę. to ceny za OS-orginal stock. Te które sa dostępne w sklepach jak Ica age Trial czy Sweet and Sour są w cenach ok 20-30 euro.
Ostatnio jeden z moich znajomych dał do in vitro swoją nową piękną odmianę. z 500 rozmnożonych do dalszej hodowli przeszło 7. I cena nie spada. Ale jak z tych 7 będzie kolejne 50 , a dalej rozmnażane dadzą 200 to trafią do sprzedaży. Tylko ,że od matczynej rośliny dzieli je 3-4 pokoleń in vitro.
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Streaked hosty

Post »

Z moich streaked-ów padła po zimie Paradise Surprise, a Ray of Hope jest prawie cały zielony.
Pozdrawiam, Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”