Hosty i donice

Hosty
ODPOWIEDZ
chanya
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 lis 2008, o 11:05
Lokalizacja: opolskie

Hosty i donice

Post »

Witam.
Ponieważ jestem początkującą "ogrodniczką" (będzie to mój pierwszy pełny sezon ogrodniczy, działkę posiadam od czerwca 2008) mam pytanie odnośnie sadzenia host w donniczkach. Dostałam kilka kłączy host i nie wiem czy mogę na chwilę obecną wysadzić je do doniczek , a jeżeli tak to trzymać je na balkonie czy w domu ? Czy może czekać aż ziemia się roztopi i wysadzić je do gruntu w kwietniu. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Jeśli są to gołe kłącza (bezlistne) to włożyć do torfu i przetrzymać do wiosny w chłodnym ( w pobliżu "0" stopni) przewiewnym, pomieszczeniu.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

W rożnych czasopismach widzi się nieraz hosty hodowane w donicach na tarasach , czy ktoś to praktykuje , bo ciekawi mnie czy te donice trzeba później zimą , przenosić do pomieszczenia , czy wystarczy np. zadołować w ogrodzie . Nie ukrywam ,że bardzo podobają mi się takie aranżacje z np miniaturowymi funkiami w doniczkach . :wink: Może ktoś ma do pokazania jakieś zdjęcia :lol:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
zielono mi
500p
500p
Posty: 703
Od: 26 maja 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Gosiu ja od 2 lat mam też hosty w doniczkach, jeśli zadbasz o częste przesadzanie, nawożenie i podlewanie to rosną super :wink: , ale trochę pracy to kosztuje.
To Dream Queen w donicy

Obrazek
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Cudowna ! Myślę że warto - tym bardziej że ogród nie z gumy , a na tarasie da się jeszcze coś zmieścić :wink: :lol: Dziękuję za wskazówki - a co z zimowaniem ?
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Sporo informacji o uprawie w donicach znajdziesz tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=13252
Beata
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Dziękuję Pidżamo :lol:

Paco - wspaniałe te pojemnikowe hosty i świetne opisy , wielkie podziękowania :wink:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Agajotka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 19 lut 2010, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Hosty i donice

Post »

Witam
Od dziś mamy wiosnę, więc moje pytanie brzmi - czy jeśli teraz wysadzę hosty (przesyłka doszła dzisiaj) do pojemników z ziemią, które stoją na wolnym powietrzu, nie zrobię im krzywdy? Czy może powinnam je jeszcze przetrzymać w chłodnym pomieszczeniu, a jeśli tak to do kiedy?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam Aga
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty i donice

Post »

Witaj Aga! :D :D
Hosty przyszły z gołymi korzeniami? Jeśli tak, to posadź je do doniczek z ziemią i wystaw na dwór w ocienione miejsce. W przypadku przymrozków w nocy lepiej je wnosić do domu lub innego pomieszczenia, w którym temperatura będzie dodatnia. Kłącza są rozhartowane i przemarznięcie mogłoby je uszkodzić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agajotka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 19 lut 2010, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Hosty i donice

Post »

Przyszły w woreczkach z torfem, ale już wypuszczają kły. Zrobię tak jak radzisz. Wielkie dzięki ;:180
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”